Grenada Vize İşlemleri

Grenada Vize İşlemleri

Grenada Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Grenada seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu’na yapılması gereken Grenada vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
 
Grenada Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Grenada Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Britanya Deniz Aşırı Topraklar statüsüne sahip Grenada Ada Devleti’ne seyahat gerçekleştirmek isteyen T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Grenada vize prosedürüne tabidirler. T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 90 süre ikameli Grenada seyahatlerinde Grenada vizesinden muaftırlar.
 
Grenada Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
İngiltere Konsolosluğu yapılacak olan kısa süreli Grenada vize başvuru işlemlerini doğrudan İstanbul İngiltere Konsolosluğu ya da Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin içerisinde bulunan Konsolosluk bölümüne şahsen müracaat ile kabul etmemektedir. İngiltere Konsolosluğu’na yapılacak İngilizce vize başvurularını randevu ile alan İngiltere İçişleri Bakanlığı-Hudut Muhafaza Dairesi (UKBA) tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezleri veya akredite olmuş seyahat acentaları aracılığıyla kabul etmektedir.
 
Grenada vizesi için süratle randevu almanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin !
 
Grenada Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Grenada vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
Grenada Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Grenada vize başvuru işlemleri için seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapılması; İngiltere Konsolosluğu’nun iş yoğunluğundan ötürü doğabilecek vize gecikme riskini ortadan kaldıracaktır. Grenada vize işlemleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yaklaşık 3 hafta içinde sonuçlandırılmaktadır.
 
Grenada Vize Müracaatı Sırasında Şahsen Bulunmalı Mıyım?
 
İngiliz vize prosedürünün en önemli kısmını oluşturan randevu sistemi ile İngiltere Konsolosluğu’na Grenada vize müracaatı kabul edilmektedir. Grenada vize randevusunda başvuru sahibinin bizzat bulunması gerekmektedir. İngiltere vize başvuru merkezinde biometrik veri ibrazı gereklidir. Biometrik parmak izi gişesinde parmak izi ibrazı ve dijital fotoğraf çekimi yapılması zorunludur.
 
Grenada Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Grenada Vize Temsilcileri, Grenada vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Grenada Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Grenada vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
Grenada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
Grenada vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.


 
Grenada Vize İşlemleri
 
Britanya Deniz Aşırı Topraklar statüsüne sahip Grenada Ada Devlet’e seyahat gerçekleştirmek isteyen T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Grenada vize prosedürüne tabidirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 90 süre ikameli Grenada seyahatlerinde Grenada vizesinden muaftırlar. Grenada Ada Devleti’ne erişim için herhangi bir ülke devlet üzerinden aktarma yapılması zorunluluğu nedeniyle, aktarma uçuş yapılacak ülkenin Transit Vize uygulaması hakkında Vize Merkezi Asya Vize uzmanından bilgi edinin.
Grenada Vize Başvurusu
 
İngiltere Konsolosluğu yapılacak olan kısa süreli Grenada vize başvuru işlemlerini doğrudan İstanbul İngiltere Konsolosluğu ya da Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin içerisinde bulunan Konsolosluk bölümüne kabul etmemektedir. İngiltere Konsolosluğu’na yapılacak İngilizce vize başvurularını randevu ile alan İngiltere İçişleri Bakanlığı-Hudut Muhafaza Dairesi (UKBA) tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezleri veya akredite olmuş seyahat acentaları aracılığıyla kabul etmektedir.
 
İngiltere Konsolosluğu Görev Bölgeleri:
 
Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesine bağlı illerde ikamet eden kişilerin vize müracaatlarından İstanbul İngiltere Konsolosluğu sorumlu olurken; Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için yetkili kurum olan Ankara İngiltere Konsolosluğu, bu bölgelere ait illerde ikamet eden kişilerin, Grenada  vize başvurularını değerlendirmeye almaktadır.
 
Grenada vize işlemlerinde bilinmesi gereken hususlar:
 
Grenada vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve Grenada seyahatinden dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaportla yapılan başvurular dikkate alınmaktadır. Yıpranmış, hasar görmüş ve tahribatı olan pasaportların, Grenada vize başvuru işlemleri öncesi yenilenmiş olması güvenli ve sorunsuz bir seyahat için son derece önemlidir.
 
İngiltere Konsolosluğu, vize başvuru dosyasında bulunması gereken evrakların orijinallerinin yanında A4 ebadında birer fotokopilerini de talep etmektedir. Orijinal evraklar, Grenada vize başvurusundan sonra iade edilmektedir. Vize başvurusu sırasında hazırlanması gereken evrak dosyasına varsa seyahat geçmişini göstermesi açısından eski pasaportun sunulması olumlu katkı sağlayacaktır.
 
İngiltere Konsolosluğu’na Grenada Vize Müracaatı için Randevu Alımı
 
İngiliz vize prosedürünün en önemli kısmını oluşturan randevu sistemi ile İngiltere Konsolosluğu’na Grenada vize müracaatı kabul edilmektedir. Grenada vizesi için başvuru dosyasının teslimi sırasında başvuru merkezinin biometrik parmak izi gişesinde parmak izi ibrazı ve dijital fotoğraf çekimi mecburidir.

Grenada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Grenada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp