Zambiya Vizesi

Vize Merkezi Zambiya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Zambiya vize türlerinde yani Zambiya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Adını Afrika’nın dördüncü büyük nehri Zambezi’den alan; zengin tarım ve maden sahalarıyla keşfedilmeyi bekleyen Zambiya, Vize Merkezi vize hizmetleriyle çok daha yakınlaşıyor.

Zambiya Vizesi

Zambiya Vizesi

Vize Merkezi, Zambiya Vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. 

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Zambiya Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport,  diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Zambiya seyahatleri için vize almaları zorunludur. Zambiya vize işlemlerinde kullanacak pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve seyahatin bitim tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Ayrıca vize başvurusu esnasında vize onayı için pasaportta 3 boş sayfanın olması zorunludur. Zambiya vize başvurusu 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlandığı için Zambiya'ya seyahat etmek isteyen şahıslar, seyahat etmeyi planladıkları tarihten en az 15 gün öncesinden başvuru yapmalıdırlar.

Zambiya Hakkında

Angola, Zimbabve, Namibya, Mozambik, Tanzanya, Botsvana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Mozambik ve Malavi ile komşu olan ve adını Afrika’nın dördüncü büyük nehri Zambezi’den alan Zambiya tropikal iklimi, zengin tarım ve maden sahalarıyla bölgesinin önemli ülkelerinden biri olarak parlıyor. Güney Afrika ülkesi Zambiya, bağımsızlığını kazandığı yıldan bu yana koruduğu siyasi istikrar ve zengin maden kaynaklarıyla dikkati çekiyor. Afrika'nın insan yapımı en büyük gölü ve dünyanın insan yapımı ikinci en büyük gölü olan Kariba Gölü ülkenin güney sınırı boyunca uzanıyor. 

Zambiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zambiya Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Zambiya Konsolosluğu’na vize için müracaat etmekle mükelleftir.

Zambiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik ya da ticari amaçlı seyahat etmeleri durumunda 30 güne kadar ikamet hakkı tanıyan tek, çift veya çok girişli vize işlemlerini Zambiya Konsolosluğu’na başvuru yapmadan e-vize olarak temin edebilmektedirler. 

Vize Türleri

Tek Bir Giriş Vizesi – Tek Bir Giriş Vizesi – Tek bir giriş vizesi, vizenin geçerliliği süresince sahibinin sadece bir kez zambiya’ya girmelerine izin verir. 

Çift Giriş Vizesi – Çift Giriş Vizesi, vizenin geçerliliği süresince yolcunun Zambiya'ya iki kez girmesine olanak tanır.

Çoklu Giriş Vizesi – Çoklu Giriş Vizesi, vizenin geçerliliği süresince yolcunun Zambiya'ya birçok defa girmesine olanak tanır. 

Not: Birden fazla giriş vizesi karşılıklı olarak üç yıllık geçerlilik süresine sahip olan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki vatandaşlar haricinde tek, çift ve çoklu vize, ilk ihraç tarihinden itibaren doksan gün için geçerli olacaktır. 

Transit Vize – Transit vizeler, Zambiya’ya girmek için vize talep eden ve karayolu taşımacılığı yoluyla geçiş yapan vatandaşlara verilir ve en fazla 7 günlük süre zarfı için geçerlidir. 

Günlük Turist Vizesi - Günlük Turist Vizesi Zambiya'yı 24 saatten daha kısa bir süre için ziyaret eden ve aynı limandan çıkış yapan bir turiste giriş limanında verilir. Ayrıca tesis komşu bir ülkeyi ziyaret etmek ve 24 saat içerisinde tekrar giriş yapmak isteyen, Zambiya’yı ziyaret eden turistlere de uygulayacaktır. 

Not: Günlük Vize sadece Victoria Şelalesi ve Kazungula Sınır Kontrollerinde uygulanacaktır.

Ücretsiz Vize  – Ücretsiz Vize, Yurtdışı Zambiya Görevlerinde veya Diplomatik Topluluk Üyelerinin akreditasyon mektuplarının veya Diplomatik Pasaportların sunumuyla ilgili giriş limanlarında verilen ücretsiz bir vizedir.

e- Vize (e-Visa) Zambiya'ya vize başvurusu yapan çevrimiçi bir kurumdur. Zambiya’ya gelmek için bir vize alması gereken herkes bu kurum yoluyla vize başvurusunda bulunabilir.

Zambiya vizelerinin süresini uzatmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri esnasında Zambiya ilgili makamlarına müracaat ederek vizelerinin ikamet süresini uzatabilmektedir. Ancak Zambiya Konsolosluğu sınır vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iş adamlarının vizesini uzatmamaktadır. 

Zambiya vizesi için Zambiya Konsolosluğu’na doğrudan müracaat edilmesi mecburi değildir. İsteyen kişiler Zambiya vizesi müracaatlarını Zambiya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Seyahat Turizm Acenteleri aracılığı ile yapabilmektedir. Vize Merkezi, Zambiya vizesi başvurularında yetkili danışmnlık firması olarak her zaman hizmetinizdedir. 

Zambiya Cumhuriyeti’ne 30 günden daha uzun süre ikamet gerektiren amaçlarla (öğrenim, çalışma, aile birleşimi, vs.)  seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Zambiya Konsolosluğu’na bu amaçlara uygun prosedür çerçevesinde başvuru yapmalıdırlar.

Zambiya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Zambiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp