Kongo Vize İşlemleri

Kongo Vize İşlemleri

Kongo'ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Kongo seyahati gerçekleştirecek TC vatandaşlarının pasaport türlerine bakılmaksızın Kongo vizesi almaları zorunludur. Kongo Konsolosluğunun ekspres vize uygulaması bulunmazken Kongo vize başvuru işlemleri maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kongo vize işlemlerine ise bu ülkeye yapılacak olan seyahat tarihinden en az 15 gün önce başlanmalıdır. Kongo vize başvuruları ise Kongo İstanbul Fahri Konsolosluğu vize bölümüne gerçekleştirilebilecektir.

Kongo vize prosedürleri ile uğraşmadan Kongo vizesi almak ve Konsolosluğa şahsen gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan vize kategorisini sorunsuz bir şekilde alabilmek için Vize Merkezi’nin Kongo vize işlemleri üzerine yürütmüş olduğu çalışmalar ile tanışabilirsiniz.

Kongo vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Vize talebinde bulunacak olan kişiler Kongo vizesi başvuru evraklarını başarılı bir şekilde organize ederek Kongo Konsolosluğu yahut Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Kongo vizesi talebinde bulunabilirsiniz.

Kongo vize işlemlerine yeni alınmış pasaportunuz ile gitmeniz tavsiye edilir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla başvuru işlemleri gerçekleşmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da vize başvuru işlemlerinde bulunamazsınız.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Kongo Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, ülkeye girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

Kongo ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kongo için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp