Mozambik vizesi nasıl alınır

MUSTAFA 29/08/16, 14:48
Mozambik Türk vatandaşlarına vize uyguluyor mu?Uyguluyorsa gerekli belgeler ve vizenin nereden alındığına dair bilgi rica ediyorum.Kısa süreli iş seyahatı için kapıda vize uygulaması var mı?

Bilgi verebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Sayın ilgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Mozambik seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız Mozambik vize işlemlerine tabidir. Mozambik ile Türkiye Cumhuriyeti devleri arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu sebeple Mozambik seyahatinde bulunacak tüm vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapabilmeleri için pasaport kategorisi farketmeksizin vize almaları gerekecektir. Diplomatik Pasaport ve Hizmet Pasaportuna sahip vatandaşlarımızın ise Mozambik vize uygulamaları hakkında ki son güncel bilgileri Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile kurulacak iletişimin ardından bilgi teyidi yapılarak seyahat planlaması yapılmasını önemle tavsiye ediyoruz.

Mozambik' turistik amaçlı seeyahat edecek kişiler ise bir takım koşulları yerine getirmeleri ve Mozambik makamlarından da onay vermesi durumunda kısa süreli Mozambik turisti vizelerini ülkeye giriş kapılarında alabileceklerdir.

Mozambik turistik vizelerinizi nasıl alabilirsiniz?

Mozambik turistik vizenizi alabilmek için öncelikle son 10 yıl içerisinde çıkarılmış çipli Bordo pasaport edinmeniz gerekmektedir.

Mozambik turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlarınızın Mozambik seyahati dönüşü en az 6 ay geçerlilği olması gerekirken ayrıca Mozambik turistik vizelerinizin basılabilmesi için pasaportlarınızda karşılıklı en az 2 boş sayfanın bulunması zorunludur. 

Mozambik turistik vize alabilmek için ülkeye giriş çıkış uçak biletlerinize dair dökümanları, 

Mozambik konaklama veya davetiye bilgilerinizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Ayrıca Mozambik'e girişlerde veya Mozambik turistik vize başvurularında sarı humma aşısı yaptırma koşulu bulunmamaktadır. 

Mozambik turistik vize, Mozambik ticari vize veya diğer Mozambik diğer vize kategorileri için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Mozambik' in Türkiye' ye akredite Roma Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmaları gerekecektir. 

Mozambik vizesi ve tüm dünya vize işlemlerine dair çağrı merkezimizi arayabilir ve ya e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

iyi günler dileriz...

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. DAGTEKU 02/02/18, 02:04

Merhaba. Mozambik seyahati için varış havalimanında 84 USD karşılığı vize verildiği söyleniyor. Bu doğru mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
I. 10/02/18, 13:17

Ben ilk defa yurt dışına gideceğim ve mozambiqe gitmeyi düşünüyorum neler gerekiyor hic bilmiyorum

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. g 04/04/18, 22:53

Turist olarak gitmek istiyorum 1 aylık gitmek istiyorum

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
T. başay 28/04/18, 17:52

Mozambik maputa ya turist vizesi almak istiyorum

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. ün 22/09/18, 23:43

Merhaba bende mozambik e iş için gidicem bütün işlemlerim (pasaport,gerekli aşılar) hazır gönderdim ama 2ay oldu vize çıkmadı normalmi bu kadar uzun olması

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. Aslan 06/08/19, 13:27

Merhaba Mozambik için ticari vizeyi nasıl alabiliriz mozambikte kurulum aşamasında şirketimiz var ortak turist olarak ülkeye giriş yaptı güney afrikadan ikinci tursit vizeyi aldı şimdi turkiyeye gitti şirket işlemleri henüz bitmedi birdaha gelecek 2 hafta içinde ona ticari vize almak istiyoruz yardımcı olabilir mısınız??

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 06/08/19, 13:28

Mozambik 30 günlük vizenizi kapıda alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Günay K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?


Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.