İstanbul Vize Merkezi

İstanbul Vize Merkezi

İstanbul Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçimiz,

İstanbul Vize Merkezi, profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren kurumsal bir firma olarak tüm dünya vize başvuruları ve işlemleri alanında hizmet vermektedir. Vize Merkezi tescilli bir markadır ve “vize merkezi” ismini kullanan “vize merkezleri”, vize başvuru merkezleri”, “vizenin merkezi” veya “Amerika vize merkezi” gibi isimleri taşıyan firmalarla herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Vize Merkezi tüm dünya vize işlemlerini tescilli adı olan Vize Merkezi adı altında gerçekleştirmektedir. İsminde vize merkezi geçen firmalar ve onlara ait internet siteleri ile herhangi bir bağlantımız bulunmamakta olup, bu isimlere sahip firmalardan işlem yapan kişilerin aldığı hizmetten sorumlu değildir.

Vize Merkezi İstanbul ofisi Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78 Tahtaburunyan/Birlik Apt. Daire: 4 Kat:1, Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL adresinde hizmet vermektedir. Vize başvuru sahipleri Vize Merkezi’ni çalışma saatleri için ziyaret ederek vize başvuru işlemlerini başlatabilirler. İş yoğunluğundan dolayı çalışma saatleri içinde ofisimize gelemeyecek kişiler veya İstanbul dışında bulunan kişiler müşteri temsilcilerimizden talep ettikleri evrakları hazırladıktan sonra evraklarını kargo ile ulaştırabilirler.

Bununla birlikte pek çok Konsolosluk Türkiye çapında görev alanı ayrımı yaptığından başvurunuzun doğru ilden yapılması için lütfen ikametinizin kayıtlı olduğu Konsolosluğun görev bölgesini öğrenmek için Vize Merkezi İstanbul Çağrı Merkezi Departmanımızı aramanızı tavsiye ederiz. Marmara, Ege ve Trakya bölgesinde ikamet eden kişilerin başvuruları genellikle İstanbul’daki Konsolosluklara yapılmaktadır. İstanbul ve çevre illeri, Yalova, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, İzmit, Balıkesir ve Manisa’da ikamet eden kişiler evrakların ilgili konsolosluğa hızla iletilmesi ve işlemlerin kolayca gerçekleşebilmesi açısından İstanbul Vize Merkezi ile iletişime geçerek vize başvurularını gerçekleştirebilmektedirler.

İstanbul Vize Merkezi ülkelerin vize başvuru prosedürlerine uygun olarak vize başvuru sahibi için ilgili konsolosluktan veya büyükelçilikten randevu tarihinin alınması, başvuru dosyasının organize edilmesi, gerektiği takdirde uçak ve otel rezervasyonlarının yapılması, seyahat ve sağlık sigortasının hazırlanması ve vize başvurusunun eksiksiz evraklarla yapılması gibi vize işlemlerinde büyük önem arz eden konularda başvuru sahiplerine destek vermektedir. Vize başvuru sahibinin evrakları İstanbul Vize Merkezine ulaşmadan hiçbir işlemde ücret talep edilmemektedir. Randevu alımı için önceden herhangi bir ücret talep etmediğimizin önemle belirtiriz.

Vize Merkezi, tüm dünya vize işlemlerinde vize başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vererek ve Konsoloslukların vize prosedürleri doğrultusunda hareket ederek yönlendirici bir rol oynamaktadır. Vize başvuru sahibinden talep edilen evraklar ilgili Konsolosluk tarafından belirlenen evraklardır.

Vize başvuruları konsolosluklara doğrudan yapılabildiği gibi, konsolosluklar tarafından outsource edilen vize başvuru merkezlerine, vize başvuru sahibinden alınan yetki yazısı doğrultusunda yapılmaktadır. Konsolosluk tarafından akredite edilen parmak izi verme merkezleri, vize başvurusunun Konsolosluk değerlendirmesine sunulan evrakların teslim edildiği yerlerdir. İdata, VFS Global, As Visa, TLS ve BLS Konsolosluklar tarafından akredite başvuru merkezleri olup parmak izi işlemlerinin ve evrak tesliminin yapıldığı kurumlardır ve vize başvurularının sonucu hakkında bildirimde bulunma yetkileri bulunmamaktadır. Vize sonucuna karar veren kurumlar ilgili ülkenin diplomatik temsilcilikleri olan konsolosluk, başkonsolosluk ve büyükelçiliklerdir. Fahri konsolosluklarda vize işlemleri yapılmamaktadır.

Ziyaret etmiş olduğunuz www.vizemerkezi.com Vize Merkezi tescilli markasının kurumsal web sitesi olarak tasarlanmış olup tüm dünya vize işlemleri konusunda ön bilgilendirme alabileceğiniz vize alanındaki en kapsamlı platformdur. Vize işlemlerinde döneme bağlı olarak güncellemeler söz konusu olabilmektedir. Vize işlemleri hakkında en doğru ve güncel bilgiye Çağrı Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Güncel evraklarla başvuru yapmak, vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi ve karışık vize prosedürleriyle vakit kaybetmeden işlem yapmak için lütfen Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Vize Merkezi, seyahat etmek istediğiniz ülkelerin vize başvuru koşulları hakkında, tecrübeli ve bilgili temsilci kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir. Vize uzmanlarımız, ülkelerin seyahat koşulları ile ilgili sizlere bilgi vererek başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır. Bilindiği gibi başvuru aşamaları her ülkeye göre değişir. Yerine getirilmesi gereken bu koşullar sıkıcı ve bir o kadar uğraştırıcıdır. Vize Merkezi İstanbul olarak sizleri yormadan, konforlu bir başvuru hizmeti sunarak işlemlerinizi kolayca tamamlamaktayız.

Başvurularınızı İstanbul ve çevre il/ilçelerden tamamlamak için iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak seyahat detaylarınızdan müşteri temsilcilerimize bahsedin. Bizlere vermiş olduğunuz detaylar dahilinde başvuruda bulunacağınız ülke vize prosedürlerini sizlere tek tek açıklamakta ve başvurunuzu usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Başvuru aşamaları her ülke için değişiklik gösterse de izlemeniz gereken temel adımlar şunlardır;

  • Başvuru işlemlerinizi başlatmadan önce seyahat amacınızı belirleyin. /turistik, ticari, ziyaret amaçlı vb.)
  • Çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimize seyahat detaylarınızı anlatın.
  • Vize başvurusu yapmak istediğiniz ülkenin gerekli evrak listesini seyahat amacınıza uygun türde talep edin. (Örneğin: X ülkesi için turistik/ticari/ziyaret amaçlı vize evrakları)
  • Müşteri temsilcilerimiz gerekli evrak listesi ve vize ücretini vermiş olduğunuz mail adresinize göndermektedir. Yönlendirilen mail doğrultusunda evraklarınızı hazırladıktan sonra bizlere kargo ile gönderebilirsiniz.
  • Bazı başvurular için şahsen gelmenize gerek yokken bazıları için şahsen bulunmalı ve parmak izi prosedürlerini yerine getirmelisiniz. Temsilcilerimiz parmak izi prosedürleri için gerekli randevuları aldıktan sonra sizi randevu gün ve saatinde karşılayarak işlemlerinizde eşlik etmektedir.

Her ülkenin vize başvuru sonuçlanma süresi birbirinden farklıdır. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportlarınızı teslim almakta ve istediğiniz adrese kargo ile göndermekteyiz.

Vize Merkezi İstanbul ofisi olarak her türlü ülke vize başvuruları için sizleri yormadan, kaliteli ve konforlu bir başvuru hizmeti sunmak adına çalışmalarımızı planlamaktayız. Beşiktaş, Adalar, Kağıthane, Şişli, Arnavutköy, Fatih, Kadıköy, Bağcılar, Üsküdar, Avcılar, Maltepe, Ataşehir, Bahçelievler, Başakşehir, Bakırköy, Beykoz, Beylükdüzü, Beyoğlu, Çekmeköy, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Kartal ve diğer tüm merkezlerden başvurularınızı Vize Merkezi ofisimiz aracılığıyla rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Başvurularınız için dilerseniz ofisimiz ziyaret edebilir, dilerseniz de çağrı merkezlerimiz aracılığıyla online danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Temsilcilerimiz sizlere işlemleriniz için şahsen gelmenize gerek olup olmadığını söyleyecektir. Şayet şahsen gelmenize gerek yoksa evraklarınızı kargo ile bize ulaştırabilirsiniz.

Mesai saatleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize koşulları hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz, seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun vize evraklarını mail adresinize yönlendirmektedir. Gerekli açıklamaları okuduktan sonra dosyalarınızı hazırlarken istediğiniz her an bizlerden destek alabilirsiniz. Vize merkezimiz, dosyalarınızı başvuru öncesinde titizlikle kontrol etmekte ve eksik ya da hatalı bir evrak olduğunda sizleri mutlaka bu durumdan haberdar etmektedir.

Vize Merkezi İstanbul İletişim Adresi

Başvuru yapmak istediğiniz ülkenin vize prosedürleri hakkında bilgi almak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Her ülkenin kendine has yerine getirilmesi gereken vize koşulları bulunmaktadır. Firmamız, sizlere destek almak istediğiniz ülkenin koşulları hakkında detaylı bilgi sunarak başvurunuz için sizlere işlem kolaylığı sağlamaktadır.

İstanbul ve çevresinden işlemlerini tamamlamak isteyen kişiler, başvurularını İstanbul Vize Merkezi Ofisimiz aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Bizlere mesai saatleri içinde telefonla ulaşabileceğiniz gibi ofis adresimizi de ziyaret edebilirsiniz. Başvurunuz için hazırladığınız evrakları ister şahsen ister kargo ile ofisimize ulaştırabilirsiniz. Temsilcilerimiz dosyanız ile dikkatli bir şekilde ilgilenmekte ve herhangi bir sorun yaşamamanız adına her şeyi usulüne uygun şekilde yerine getirmektedir.

Başvurularını İstanbul ofisimiz aracılığıyla tamamlayacak olan kişiler için;

Adres: Rumeli Cad. No:78 Kat:1 Nişantaşı/Şişli/İstanbul

Telefon: +90 212 287 11 11

E-posta: istanbul@vizemerkezi.com

Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cuma saat 8.30 ile 18.00 arası, Cumartesi 10.00 ile 14.00 arası

Ülkelerin vize prosedürleri gereği başvuru yapacağınız konsolosluk biriminin bölge sınırlaması olabilir. İşlemlerinizi başlatmadan başvuru yapılacak konsolosluğun bölge farkı uygulayıp uygulamadığına dikkat etmelisiniz. Eğer başvurular için bölge farkı var ise ikamet ettiğiniz şehir için hizmet veren konsolosluk birimine başvuru yapılmalıdır. Temsilcilerimizle iletişime geçmeniz halinde başvurunuz ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaktayız.