Yurtdışında Yılbaşı Fırsatları

06/12/17, 13:00

Sıcak yaz havaları yerini soğuk hava dalgalarına bırakırken yılbaşı ve kış tatili için planlar da başlamış oldu. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstüne pek de çıkmadığı Avrupa’da kış mevsiminin yarattığı atmosfer, kültür ve tarih yönünden zengin bu kıtanın adeta ayrılmaz bir parçası. Kayak sporunun yanı sıra, tarihin dokusunu ruhunuzda hissedeceğiniz müzeleri, ülkelerin geleneksel sokak festivalleri, ünlü grupların canlı performansları ve sanat dolu birçok etkinlikle Avrupa kentleri, yurtdışında yılbaşı fırsatları arayan, yeni yılı renkli geçirmeyi planlayanlar için en ideal lokasyonlar.

Yeni yıla yurtdışında girmek isteyenler öncelikle geçerli bir vizelerinin olması gerekiyor. Eğer vizeniz yoksa da geç kalmış sayılmazsınız. Vize Merkezi tüm vize işlemlerini sizin adınıza yapabilmektedir. Tek yapmanız gereken hangi ülkeye gideceğinize karar vermek ve Vize Merkezi Schengen departmanını arayarak gerekli evrak listesini e-mail olarak talep etmek. Gerekli evrakları elden veya kargo ile ofisimize ulaştırdıktan sonra. Vize randevunuz hızla alınacak ve asistanlarımız size vize randevunuzda size eşlik edeceklerdir. Daha önceki Schengen vizelerindeki parmak izi geçerli olan yolcular evrakları sadece kargo ile göndererek vize işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.  Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

 

Yılbaşında Hollanda

Eğer sanata düşkünseniz Hollanda kış tatili için ideal bir başlangıç noktası. Van Gogh müzesi, Rembrandt’ın evi ve Amsterdam Müzesi başta olmak üzere geleneksel ve modern sanatın en iyi yapıtlarını bu müzelerde görebilirsiniz. Ayrıca trafik sorununun olmaması bisikletle uzun ve keyifli rotalar çizmenizi sağlayacak. Yılbaşında Hollanda havai fişek gösterileri, sokak etkinlikleri, keyifli kafeleri ve gece kulüpleriyle muhteşem bir kutlama alanına dönüşüyor ve yeni yılın bu muhteşem atmosferi neredeyse kış boyunca devam ediyor. Hollanda vizesi ortalama 7 ila 15 iş günü içinde çıkmaktadır. Seyahatinize en az 10 gün kala başvuru yapabilirsiniz. Hızla hazırlara başlamak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve vize başvurunuzu yapın.
 

Yılbaşında Norveç

Norveç kış tatillerinin en gözde ülkelerinden biri olmasının yanı sıra insanlığın varoluş tarihinden bugüne kadar İskandinav uygarlığının merkezi olarak kabul görmektedir. Yılbaşında Norveç deyince akla elbette ilk gelen güzellik Kuzey Işıklarıdır. Norveç, İsveç, Finlandiya ve İzlanda ile birlikte Kuzey Işıklarının en iyi görüldüğü ülkelerden biri. Norveç vizesi almak hayalini kurduğunuz kış aylarının en fazla rağbet gören kış sporlarının herkes tarafından yapıldığını görmektir.  Norveç turistik vizesi size farklı bir coğrafyayı sunmakla kalmıyor yılbaşında tatil yapmanın tüm keyfini en güzelinden yaşamanız için gerekli tüm koşulları sınırsızca sunuyor diyebiliriz. Norveç vizesini aldıktan sonra İskandinav halkının soğukluğu hakkında çıkan dedikodulara Norveç halkının sizi şaşırtacak sıcakkanlılığıyla karşılaştıktan sonra kulak asmayacaksınız. Norveç vize işlemlerinde VIP vize uygulaması olup seyahatinize 4 gün kala başvuru yaptığınızda seyahatinizden 2 gün önce vizenizi alabiliyorsunuz. Norveç vize başvurularında Konsolosluğun satın alınmış uçak bileti talep edebileceğini unutmayınız.

 

Yılbaşında Danimarka

Danimarka vizesi alarak İskandinav havasını koklamak isteyenler için Noel zamanı tam zamanı diyebiliriz. Danimarka İskandinav ülkeleri arasında her zaman turistik anlamda en popüler ülkelerinin başında gelmeyi başarmıştır. Danimarka turizmi için kış ayları demek hareketin ve turist yoğunluğun en üst düzeye ulaştığı birbirinden farklı kültürlerin bir araya geldiği zamanlar demektir. Her ne kadar sınır komşularına göre daha az soğuk olduğunu bildiğimiz Danimarka, turistik seyahatçilerin arasında soğuğa karşı dayanıksız olduğunu düşünenlerin İskandinav ülkeleri seyahatlerinde ilk durak noktası olarak kabul görmektedir. 7 -10 iş günü içinde sonuçlanan Danimarka vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme fırsatı bularak yeni yıl coşkusunu pek çok ülkede yaşayabilirsiniz.
 

Yılbaşında Almanya

Yılbaşında Almanya, Aralık ayı boyunca ülke çapında süren Noel pazarlarıyla şenleniyor. Almanya’daki hemen her şehirde Noel pazarlarına ve Noel müzelerine rastlamak mümkün. Noel pazarlarında Almanya’da yılbaşı tek kelimeyle muhteşem bir deneyime dönüşüyor. Önde gelen şehirlerden Berlin, Hamburg, Münih’te kent meydanlarındaki sürprizli gösterilerle yılbaşında Almanya’da unutulmaz bir tatil geçireceksiniz. Almanya vize başvurularını seyahatinize en az 15 gün kala yapabilirsiniz ama bizim önerimiz elinizi çabuk tutmanız ve Almanya vizesi işlemlerinizi bir an önce başlatmanız yönünde olacak.
 

Yılbaşında Fransa

Avrupa’da romantik bir yılbaşı geçirmeyi planlıyorsanız Paris elbette akla gelen ilk şehir olacaktır. Noel’in Fransa’da bir geceyle sınırlı kalmadığını söylemek yanlış olmaz. Kasım sonundan itibaren başlayan kutlamalar yeni yılın ilk günlerine kadar sürüyor. Paris’te Şanzelize Bulvarında olduğu gibi Fransa’nın bütün kent meydanları ışık ve animasyon gösterilerine sahne oluyor. Yılbaşını Fransa’da geçirmek isteyen çocuklu aileler Disneyland’de harika bir seçim.

Fransa vizesi normal başvurularda 3 ila 15 iş günüde sonuçlanıyor ama Fransa ekspres vize ile 48 ila 72 saat içinde vize almanız mümkün. Vize Merkezi Fransa departmanı seyahat planınıza uygun olarak vize işlemlerinizi hızla gerçekleştirmenizi sağlar. Evrak hazırlığı süresince, randevunuzun hızla alınabilmesi için pasaportunuzun fotokopisini göndermeniz yeterli. Evraklarınız hazır olduktan sonra gerisini Vize Merkezi asistanlarımıza bırakın.

 

Yılbaşında Avusturya

Yılbaşında Avusturya, ülkenin başkenti Viyana’nın ışıltılı sokakları, katedralleri ve opera binalarıyla Avrupa sanatını damarlarında hissetmek isteyenler için ideal bir seçim olarak ortaya çıkar. Hazırlıklarına Aralık ayının ilk günlerinde başlanan Noel kutlamaları 25 Aralık’ta tepe noktasına ulaşıyor. Klasik müzik konserleri ülkeni dört bir yanına sokaklardan başlayarak opera salonlarına kadar yayılıyor. Eğer yılbaşında bir Avrupa turu düşünüyorsanız Avusturya’ya mutlaka gitmeniz gerek. Avusturya vize başvuruları ortalama 5 ile 10 iş günü arasında bir sürede sonuçlanmaktadır. Son dakikada ortaya çıkabilecek eksik veya ek evrak taleplerine hazırlıklı olmak için vize başvurunuzu seyahatinize en geç 15 gün kala yapmanızı öneririz. Eğer bir Avrupa turuna çıkacaksanız en uzun süre kalacağınız ülkeden Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

 

Yılbaşında Çek Cumhuriyeti

Prag’ın misafirperver halkı Noel pazarlarında sunduğu sıcak şarap ve yerel yiyeceklerle gönlünüzü fethedecek. Ulaşım probleminin hiç yaşanmadığı kentte çok kısa sürede birçok müzeyi ve mekanı kısa sürede ziyaret edebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzu en geç seyahatinize en geç 1 ay kala yapabilirsiniz çünkü vizenin çıkış süresi 15 günü bulabilmekte. Bununla birlikte VIP başvuru ile 48 ila 72 saat içinde vizenizi alma imkanınız da mevcut.

 

Yılbaşında İtalya

İtalya’nın yılbaşı döneminde en büyük avantajı ülkenin olağanüstü şehircilik anlayışından dolayı turistik karmaşaya maruz kalmadan keyifle gezebilmenizdir. Tüm Avrupa şehirlerinde olduğu İtalya’da da Noel pazarları kuruluyor ancak İtalya bir turiste hemen hemen her şehrinde müthiş imkanlar sunuyor. Roma, Napoli, Venedik, başta olmak üzere İtalya’daki bütün şehirler Noel sürprizleriyle dolup taşıyor. Noel babayı Venedik’te gondolla hediye dağıtırken görürseniz şaşırmayın ya da kendinizi Sicilya’da şehrin ortasında yakılan şenlik ateşi etrafında dans ederken bulabilirsiniz.

İtalya vizesi normal şartlarda ortalama 3 ila 7 iş gününde çıkmaktadır ama “ben sabırsızım bu vize işlemleri hemen bitsin” diyorsanız Vize Merkezi ile ekspres İtalya vizesi alarak seyahatin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. İtalya vizesine ekspress başvuru ile vizeniz 48 içinde elinizde. İyi eğlenceler.

 

 

 

 

Telefon
x