Yeni Nesil Pasaportlarla Tanışın

01/11/17, 15:42

 

İçişleri Bakanlığından alınan haberlere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilen T.C. pasaportlarında değişiklikler yapılacak.

Yeni nesil pasaportlarda kimlik bilgilerin yer aldığı bölüm, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarında da kullanılan bir materyal olan polikarbondan üretilecek ve sahtecilik karşı daha güvenli hale gelecek.

Kişisel bilgilerin olduğu sayfa yeni kimlik kartlarındaki gibi polikarbon malzemeden yapılacak. Pasaport sahibine ait bilgiler bu polikarbonun üstüne lazerle işlenecek ve çiplerle de aynı sayfa üstünde yer alacak.

Yeni nesil pasaportlar daha güvenli olmalarının yanında mevcut kullanımda olan pasaportlara göre daha uzun ömürlü ve dayanıklı olacak.

Avrupa Birliği vize serbesti uygulamaya alındığında bu pasaporta sahip kişilerin pasaportlarını değiştirmelerine de gerek kalmayacak çünkü yeni pasaportlar AB vize serbestisi kriterleri içinde yer alan yüksek güvenlik özelliğini destekliyor olacak.

Vize giriş çıkış damgalarının vurulduğu boş sayfalarda Türkiye’nin kültürel tarihine yönelik turitik imajlar da yer alacak.

 

 

 

Telefon