Vize Ücreti Kredi Kartı İle Ödenir Mi?

08/03/23, 10:39

Her ülke, konsolosluk harçları ve başvuru ücretlerinin ödemesini yaparken kendine uygun olan para birimi ile ödemek almaktadır. Peki, vize ücreti kredi kartı ile ödenir mi?

Polonya ve İspanya vize ücreti USD ile almaktadır. Hollanda TL ile ödeme almaktadır. Avusturya ile Almanya ise vize harç ödemesini hem TL hem Euro ile kabul etmektedir. Finlandiya ise TL ile ödeme kabul ederken bunu yanı sıra kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.  

Konsolosluk ve başvuru merkezi ödemeleri nasıl yapılır?

Her vize başvurusunda; başvuru yapılacak ülke, vize türü, başvuru harcı ve başvuru merkezi gibi hususlara bağlı olarak konsolosluk ödemeleri de farklılık göstermektedir.

Örnek vermek gerekirse: Schengen ülkeleri ortak para birimi olarak EURO kullanmakla beraber vize başvurularında her ülke vize ücreti ve başvuru ücreti olarak TL, EURO ve DOLAR kabul etmektedir. Bu ödemeleri yine farklı ülkeler için Kredi Kartı ile ödeme şeklinde de yapabilirsiniz.

Vize Merkezi olarak bizlerden danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde 'vize ücreti kredi kartı ile ödenir mi?' gibi sorularla uğraşmazsınız. Ödeme konularında sorun yaşamadan süreci ilerletebilirsiniz. İstediğiniz para birimlerinden ödeme yapabilir, başvuru esnasında sıkıntı yaşamazsınız. 0212 287 11 11 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.