Schengen vizelerinde son durum

17/06/21, 10:34

Schengen vizelerinde son durum hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Schengen bölgesindeki ülkelerin vize işlemlerindeki son gelişmeler aşağıdaki gibidir.

Hollanda vizesi

Hollanda vize başvuruları gidiş amacı gözetmeksizin (Turistik, Ticari, Alile arkadaş ziyareti) Konsolosluk izni olmadan pandemi nedeniyle şuan başvuru kabul etmemektedir. Yalnız aciliyeti olan vize başvurularında Konsolosluğa atılan mail ile Konsolosluk izni olması durumunda vize başvurusu kabul etmektedir.

Yunanistan vizesi

Yunanistan vize başvuruları pandemi nedeni ile Turistik, Ticari, Aile-Arkadaş ziyareti kısa dönem vizeleri başvurularını kabul etmektedir. Lakin seyahat yasağı nedeniyle seyahat kısıtlaması bulunmaktadır. Yapılan başvurular seyahat kısıtlamasından sonra seyahat izni sunmaktadır.

Almanya vizesi

Almanya Konsolosluğu kısa dönem Turistik vize başvurusu kabul etmemektedir. Ticari, Aile-Arkadaş vize başvurularını aciliyeti olan vize başvuruşlarını 1 derece akraba doğum ölüm vb. durumlarda Konsolosluk onayı ile başvuru kabul edilmektedir. Ayrıca kısa dönem ve uzun dönem eğitim vizeleri ve Aile birleşimi vizelerini kabul etmektedir.

İtalya vizesi

İtalya Konsolosluğu şuan için Turistik vize başvurularını pandemi sebebi ile kabul etmemektedir. Ticari ve Aile –Arkadaş ziyareti vizelerinde aciliyetinin bildirilmesi durumunda Konsolosluğun izni ile başvuru kabul etmektedir. Uzun dönem ve kısa dönem eğitim vize başvurularında İtalya konsolosluğu Ticari- Aile Arkadaş ziyareti vizelerinde aciliyeti bildirilmemiş ve Konsolosluk onayı almamış hiçbir başvuruyu kabul edilmemektedir.

İsveç vizesi

İsveç tüm vize başvuruları Bayramdan sonra açabilirler. Potansiyel müşteri listemiz hazır olsun. Tır şoförleri ve aile-arkadaş ziyareti açık sadece. Ticari, Erasmus, eğitim, kültür, konferans spor vs. İçin konsolosluğa Mail atılıyor teyit ederse başvuru merkezinden başvuru yapılabilir. Aile arkadaş ziyareti açık olup konsolosluk teyidine gerek yok. 1.Derece haricindekiler ise çoğunlukla ret alıyor. Evli olup eşi İsveç vatandaşı olanlar aile birleşimini konsolosluktan yapmalı. Başvuru merkezi kısa dönem vizeye başvurabilir, aile birleşimini İsveç’te yapabilir.

 Fransa vizesi

Fransa vize başvurularında turistik kesinlikle kabul etmemekle birlikte ticari ve Aile-arkadaş ziyareti vizelerinde Konsolosluğa atılan aciliyeti bildirir mail ile Konsolosluğun izni durumunda vize aciliyeti olan vize başvuruları kabul edilmektedir. Aksi takdir de vize başvuruları pandemi nedeni ile kabul edilmemektedir. Ayrıca Fransa Konsolosluğu Uzun dönem eğitim ( Minimum 6 ay) , Geri dönüş vizesi, Aile birleşimi vb. uzun dönem vizeleri kabul etmektedir.

Schengen vizelerinde son durum hakkında bilgi vermeye çalıştık. Schengen vizesi başvuruları için 0212 590 05 52 numarasından bize ulaşabilirsiniz.