Kanada İş Vizesi

Kanada'da kısa süreli ticari vize ve uzun süreli olarak alabileceğiniz çalışma vizesi, bir diğer adı ile iş vizesi bulunmaktadır. Kanada'da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada iş vizesi almaları gerekmektedir. İş vizesi almak için iki yöntem bulunmaktadır:

İşverene Özgü İş Vizesi: İşverene özgü iş vizesinde, çalışacağınız süreyi ve mevcut koşulları işveren belirlemektedir. Başvuru evraklarınız da nerede ve ne kadar süre ile çalışacağınızın belirtilmesi gerekmektedir.

Kanada Açık İş Vizesi : Kanada'da, statüsü uygun olan tüm iş yerlerinde çalışabilirsiniz.

Kanada'da iş vizesine başvurmak için, çeşitli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir.

  • Kanada da iş vizesini aldıktan sonra süreniz dolduğunda ülkenize geri döneceğinizi ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Kanada'da geçiminizi sağlayacak kadar mali kaynağınızın olması gerekmektedir.
  • Adli sicil belgesi.
  • İstenirse sağlık kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.
  • Kanada'da davet aldığınız veya açık iş vizesi, ile çalışacağınızın yerin uygun olan statüsünde olması gerekmektedir.
  • Sizden istenen belgeleri eksiksiz bir biçimde tamamlamalı ve teslim etmelisiniz.

Kanada kalıcı iş vize ise 3 yöntemle alınabilmektedir:

Federal Yetenekli İşçi Programı: En az 1 senelik iş tecrübenizin olması gerekmektedir. (Son 10 yıl içerisinde) Fransızca ve İngilizce dil yeterliliği ve Kanada'da denk olarak en az lise eğitimi mezun olmuş olmanız.

Kanada Deneyimi Sınıflandırması: Kanada'da iş deneyimi olan kişilerin başvurabileceği vize türüdür.

Federal Yetenekli Ticaret Programı: Nitelikli ticaret sertifikasına sahip olan ve Kanada'da iş deneyimi olan kişilerin başvurabileceği vize türüdür. En az 2 sene iş tecrübesine sahip olmanız ve dil yeterliliğiniz olması gerekmektedir.

Kısa süreli olarak alabileceğiniz vize türü ise aşağıda verilmiştir.

Kanada ticari (iş) vizesi: Kanada'ya iş görüşmesi gerçekleştirmek veya, fuar gibi organizasyonlara katılmak amacı ile alına kısa süreli vize türlerinden birisidir. Ticari (iş) amaçlı Kanada vizesi için detaylı bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kanada iş vizesi için gerekli evraklar, başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle size uygun güncel evrak listesini öğrenmek isterseniz bizi arayabilirsiniz. Vize merkezi Kanada da iş arama ve bulma gibi işlemler yapmamaktadır.

Telefon
x