Altunizade Vize Merkezi

Altunizade Vize Merkezi

Vize Merkezi; 2001 yılından günümüze değin, yetkin ekibi ile vize danışmanlık şirketi olarak hizmet veren özel bir kuruluştur. Vize Merkezi Altunizade, Schengen vizesi Altunizade, Amerika vizesi Altunizade ve tüm dünya ülkelerine vize başvuru işlemlerinizde, vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Altunizade Vize Merkezi, konsoloslukları temel alarak, size alacağınız vize türü ile ilgili; bilgi, öneri vermekte ve yardımcı olmakta, aynı zamanda vize hizmetlerinizi sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Vize Merkezi’nin benzer adlar taşıyan firmalarla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bize sadece, www.vizemerkezi.com adresinden ulaşabilir veya 0216 391 16 16 numarasından, Vize Merkezi Altunizade ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri, bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. İkametgah bilgilerinize göre, vize başvuru işlemlerinizi hangi şubeden yapacağınızı öğrenmek için, çağrı merkezimizi arayarak, müşteri danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Vize için istenen evraklar, farklılık göstermekte ve değişen prosedürlere göre zamanla değişebilmektedir. Bu nedenle vize işlemleri için, en doğru ve güncel evrak listesine ulaşmak için, bize ulaşabilirsiniz. Bizimle irtibata geçmeniz halinde, vize prosedürlerini sorunsuz ve en hızlı şekilde gerçekleştirebilir ve vize başvuru sürecinin getirdiği tüm yorucu detaylardan kurtulabilirsiniz.

İstanbul vize başvuru işlemlerinizi, Vize Merkezi Altunizade ofisinden çalışma saatleri içerisinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Altunizade vize başvurusu için çalışma saatlerimiz hafta içi 08.30 – 18.00 cumartesi 10.00 – 14.00 arasındadır. Mesai saatlerimiz içerisinde ofise gelme şansınız olmaması durumunda, başvuru belgelerinizi ofisimize kargo yoluyla gönderebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 116 ülkeye vizesiz giriş gerçekleştirmektedir; ancak 116 ülkenin dışında kalan ülkelere seyahat etmek istiyorsanız, vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; Amerika’ya veya Avrupa ülkelerine ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız, vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Amerika’ya seyahat gerçekleştirmek isterseniz; Amerika vizesi, Avrupa ülkelerine seyahat gerçekleştirmek isterseniz; Schengen vizesi başvurusu yapmalısınız. Amerika vizesi ve Schengen vizesi başvurularını, Altunizade Vize Merkezi ofisinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri Vize Merkezi

Vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin en merak ettiği konulardan birisi de, vize başvuru işlemleri nasıl yapılır? sorusudur. Vize başvuruları, Konsolosluklara ve Büyükelçiliklere yapılmaktadır. Vize başvuru işlemleri, vize başvurusu yapacağınız ülkeye göre değişiklik göstermekle beraber, çoğunlukla şu aşamalardan oluşmaktadır:

 • Ziyaret etmek istediğiniz ülkeye ne amaçla gideceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. (turistik, ticari, eğitim, iş vb. almak istediğiniz vize türü hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. )
 • Vize başvurunuzu oluşabilecek tüm aksilikleri göz önünde bulundurarak en az 90 gün önce yapmanız mantıklı olacaktır.
 • Almak istediğiniz vize türünü belirledikten sonra, size uygun güncel evrak listesini öğrenmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler Vize Merkezi Altunizade ofisi müşteri danışmanınız tarafından, tarafınıza iletilmektedir.
 • Müşteri temsilcimiz tarafından iletilen evraklarınızı hazırladıktan sonra, istenen belgeleri kargo tarafından bize gönderebilirsiniz.
 • Kimi ülkelerin vize başvurularında şahsi olarak yapmanız gereken başvuru aşamaları bulunmaktadır. (Parmak izi uygulaması gibi. Bu gibi durumlarda müşteri temsilciniz sizin için gereken randevuları almakta ve size eşlik etmektedir.)
 • Vize başvuru işleminiz sonuçlandıktan sonra (Ülkelere göre, başvuru süresinin sonuçlanma tarihi farklılık göstermektedir.) pasaport kargo ile istediğiniz adrese gönderilmektedir.

Vize işlemleri, sahip olduğunuz pasaport türüne göre de farklılık göstermektedir. Bordo (Umuma mahsus) pasaport sahipleri birçok ülke için vize başvurusu yapmaları gerekirken, (Amerika vizesi, Schengen vizesi gibi. Altunizade Vize Merkezi ofisiyle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.) diğer pasaport sahipleri bazı ülkelere vize almadan giriş yapabilmektedirler. Vize işlemlerinize pasaport türüne göre vize başvurusu yapmanız gerekip gerekmediğini öğrenerek başlayabilirsiniz.

Vize Alabilmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Vize alabilmek ülkelere göre farklılık gösterse bile oldukça uzun zor ve meşakkatli bir süreçtir. Vize başvurusu yaparken şu hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Geçerliliği devam eden bir pasaportunuz olmalıdır. Pasaport geçerlilik süresi, seyahat süreniz içerisinde geçerliliğini devam ettirmelidir.
 • Ziyaret edeceğiniz ülkeye neden gittiğinize dair bilgi verebilmelisiniz.
 • Başvuru amacınız ile, hazırlamış olduğunuz belgelerin tutarlılık içerisinde olmasına özen göstermelisiniz.
 • Vize almak istediğiniz ülkenin, ziyaret amacınıza göre gereken masraflarını karşılayabiliyor olmalısınız.
 • Maddi olarak yeterli olduğunuzu kanıtlayan belgeler ibraz etmelisiniz.
 • Başvuru belgeleri mesleğe göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla belgelerinizi mesleğinize göre hazırlamalısınız.
 • Vize başvurunuzu yaparken yanlış ve yalan bilgi vermemeye özen gösterin. Bu durum vize başvurunuzun ret cevabı alarak sonuçlanmasına neden olacak ve gelecekteki vize başvurularınızı da olumsuz etkileyecektir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler; ancak Türkiye’de oturum iznine sahipse, başvurularını Türkiye’den yapabilirler.

Yukarıdaki istenen belgeler hemen hemen çoğu ülkenin ortak olarak istediği belgeleri kapsamaktadır. Almak istediğiniz vize türüne ve ülkeye göre gerekli belgeleri öğrenmek için Vize Merkezi Altunizade ofisine ulaşabilirsiniz.

Vize danışmanlık hizmeti almak birçok konuda süreci hızlı ve doğru şekilde yönetmenizi sağlar. Vize Merkezi başvuru işlemlerinde size şu konularda yardımcı olmaktadır:

 • Prosedür süreci hakkında bilgi vermektedir.
 • Konsolosluk tarafından belirlenen güncel evrak listesini tarafınıza iletmektedir.
 • Vize randevu işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.
 • Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanız kontrol edilmektedir.
 • Gerekiyorsa; seyahat sağlık sigortası, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu konusunda size yardımcı olmaktadır. (Türkçe veya yabancı dilde yazılması gereken dilekçe ve form gibi)
 • Vize Merkezi Altunizade müşteri temsilciniz, gerekli formların doldurulması konusunda, size asistanlık yapmaktadır.
 • Şahsi olarak başvuru yapmanız gerekmiyorsa, belgeleriniz bizim tarafımızdan konsolosluklara iletilmektedir. Şahsi başvuru işlemlerinde ise; randevu işlemleri yapılmakta ve size iletilmektedir.
 • Başvuru dosyalarınızın hazırlanmasını sağlamaktadır.
 • Konsolosluk ücreti ve diğer işlemleriniz için gerekli ücreti bankaya yatırmaktadır.
 • Merak ettiğiniz sorular için Müşteri temsilcinize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yapılan vize başvurularının sonucu, konsoloslukların inisiyatifindedir. Vize merkezi olarak görevimiz, vize başvuru prosedürlerini eksiksiz olarak uygulayarak, vize başvuru işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirmektedir.

Vize Merkezi Altunizade İletişim Adresi

Vize Merkezi Altunizade ofisine, İstanbul’dan ve çevre bölgelerden başvuru yapacaksanız, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi Altunizade ofisine ulaşım oldukça kolaydır. M5 metro hattına 350 metre uzaklıkta, Altunizade otobüs durağına 90 metre uzaklıktadır. Ofisimiz İstanbul Üsküdar Altunizade Mahallesinde, Kısıklı Caddesinde bulunmaktadır.

Altunizade Vize Merkezi Adres: Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi, No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar / İstanbul

Telefon No: 0216 391 16 16

Çalışma Saatlerimiz: Hafta içi : 08.30 – 18.00 arasında,

Cumartesi: 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri hizmet vermemekteyiz.

Vize işlemleri oldukça sıkıcı ve yorucu bir yığın prosedürden oluşmaktadır. Vize başvurunuz sırasında yapabileceğiniz minik bir hata, başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Vize başvurunuzun ret cevabı almasından sonra, yatırmış olduğunuz ücret iade edilmemektedir. Uğraşacağınız onca zaman, emek ve para çöpe gitmektedir. Bu süreçte hatasız ve sorunsuz bir başvuru gerçekleştirmek için vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti almak, bütün yükü omuzlarınızdan almakta ve aynı zamanda başvurularınızı sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Biz Vize Merkezi olarak başvurularınızı, büyük bir titizlik ile gerçekleştirmekteyiz. 2001’den bu yana deneyimli ekibi ile konforlu, güvenilir başvuru hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Başvurularınızı gerçekleştirmekten mutluluk duyarız. Başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmemizi istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Altunizade vize merkezi olarak, Altunizade Schengen vize başvurusu, İstanbul Schengen vize danışmanlığı konusunda destek veriyoruz.

Bizimle ilgili soru ve görüşlerinizi Vize Merkezi web sayfasının iletişim bölümünde yer alan temsilcilerimizi arayarak bizlere iletebilirsiniz.