Bulgaristan Vize Merkezi Sayfasına Hoşgeldiniz
Bulgaristan vize merkezi aracılığıyla 90 güne kadar olan kısa süreli Bulgaristan vize işlemlerinizi ve vize başvurularınızı Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul ofislerimizden gerçekleştirebilir, Bulgaristan vizesi için gereken evrakları öğrenebilir, Bulgaristan vize ücretlerine ve Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formlarını web sitemizden temin edebilirsiniz. Bulgaristan Oturum, Çalışma İzni ve Vatandaşlık konularında ve Bulgaristan’a dair her konuda bilgiye ulaşabilirsiniz. Zaman kayıplarını önlemek amacıyla ofisimize gelmeden en güncel evrak listesini temsilcilerimizden e-posta yoluyla temin ettikten sonra evraklarınızı ofisimize gönderin. Bulgaristan vizesi işlemlerinde parmak izi uygulaması ve konsolosluğa şahsi başvuru olmadığından, kargo ve kurye yoluyla evraklarınızı bize yollayabilir, istediğiniz her konuda Vize Merkezini ziyaret edebilirsiniz.
Bulgaristan Vize

Bulgaristan Vize

Turistik, Transit, Ticari, Ziyaret Vizeleriniz için gerekli evrak listesi

Daha Fazla Bilgi
Oturum

Oturum

Bulgaristan'da oturum ve çalışma izni

Daha Fazla Bilgi
Vatandaşlık

Vatandaşlık

Bulgaristan vatandaşlığına geçiş

Daha Fazla Bilgi
Konsolosluk

Konsolosluk

Bulgaristan Başkonsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği

Daha Fazla Bilgi
Form & Dilekçe

Form & Dilekçe

Bulgaristan Vize Başvuru Formu, Bulgaristan Vize Dilekçesi

Daha Fazla Bilgi

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E. 24/10/16, 16:54
Merhaba Trakya Vize Merkezi Yetkililleri,
Öncelikle Trakya bölgesinde sorularımıza cevap alabileceğimiz Bulgaristan Vize Merkezi olduğunuz için teşekkürler.Edirne,Çorlu ve Tekirdağ bölgelerindeki Bulgaristan Vizesi başvurularımız için sizden yardım alabilecek olmamıza çok sevindik.Malum Trakya Bölgesindeki başvuru merkezi olan VFS GLOBAL başvurularımızda bize aracılık edecek,evraklarımızı düzenleyecek ve konsolsoluğa parmak izi vermemiz gereken zamanlarda bizi çağıracak,işlemlerde biziyormayacak sizin gibi profesyonel bir firma arıyoruz..Ayrıca Bulgaristan Vizesi alabilmek için tüm Türkiye'den başvuru alıyor olmanız büyük şans.Öğrenmek istediğim bazı sorularım var
Bulgaristan vizesi aynı zamanda schengen vizesi midir? Uzun süreli vize almam halinde avrupa ülkelerinde kullanabilir miyim? Gerekli evrak listesini paylaşır mısınız? İlginize şimdiden çok teşekkürler...
Cevabı Görüntüle
a. 22/10/16, 12:54
Merhabalar Edirne vize merkezi ekibi çok girişli vize hakkında size danışmak istiyorum Edirnede ikamet ediyorum. Bulgaristan Türkiye sınırı olan Kapıkule de Çalışıyorum daha önce shengen vizem vardı bu sefer bulgaristan vizesi almak istiyorum bunun için gerekli evraklar nelerdir ve tahminen kaç aylık verirler ?
Cevabı Görüntüle
R. Emeç 06/10/16, 16:54
Merhaba,
Annem ve babam Bulgaristan /Şumlu doğumlu. 1935 yılında Türkiye'ye göç etmişler. Şimdi ikisi de hayatta değil. Ben Türkiye'de (Eskişehir) doğdum. Annemin ve babamın doğduğu, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını yaşadığı Bulgaristan'ın vatandaşı olabileceğim bilgisini edindim. Doğrudan, Ankara Bulgaristan konsolosluğuna başvurarak bunu gerçekleştirmem mümkün mü? ankara Konsolosluk, belli bir ödeme karşılığı bu hizmeti veriyor mu, edirne baş konsolosluğunda bulgaristan vatandaşlık danışman var mı yoksa bu işi yapan dışarıdan bir insanı mı bulmalıyım? Bu işi yaptığını belirten "iş takipçisi" kişilerin 2 bin beşyüz euro gibi bir talepleri oluyormuş. sizin gibi Doğru ve güvenilir bir firma ile yol izlemek istiyorum. Vatandaşlık hizmeti eğer siz vermiyoriseniz Guvenilir vatandaşlık danışmanına yonlendirmenizi rica ediyorum. Vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim. Saygılarımla.
Rahmi
Cevabı Görüntüle
H. BAHAR 06/10/16, 09:47
Merhaba iyi günler.
Ben Hasan
Eşim Gözde Türkiye vatandaşı, bir de 2 yaşında kızımız var ( Aslı) o da Bulgaristan vatandaşı.
Bulgaristan'daki ikamet adresimiz Kircaali - Cebel - Podvrah
***
Eşime de benim üzerinden oturma izni aldık. Süresi 26.11.2016'da sona eriyor.
Biz bu oturma iznini uzatmak için 22.10.2016'da Bulgaristan'a gelmeyi - 24.10.2016 pazartesi günü işlerimizi halledip geri dönmeyi planlıyoruz. Eşimin oturma izninin benim değil de kızımın üzerine yaparsak daha kısa sürede vatandaşlık verilebildiği söylendi, dolayısıyla biz de eşimin oturma iznini kızımın üzerinden almak istiyoruz.

Bir de Bulgaristan'in vatandaşlarının yeni doğan çocuklarına için 3 yaşına kadar başvurulduğu taktirde çocuk yardımı yaptığı söylendi, biz de bundan yararlanmak istiyoruz.

Benim yukarıda yazdigim eşimin ve kızımın durumlarının çözülmesi için ne yapmamız gerekiyor.
Hangi evraklar gerekli?
Bize maliyeti ne olur?
Bu işlemleri 1 günde halledebilir miyiz?
Gerekli bilgilerin bilen var ise paylaşırmısınız vize merkezi okurlarııııı Ehooo kimse var mııı, buradan paylaşın herkez oğrensin lütfen
Saygılar,
Hasan
Cevabı Görüntüle
A. 05/10/16, 20:55
Merhabalar,
Sorum şu şekilde; benim anneannem ve dedem Bulgaristan doğumludur, 50 yılları göç döneminde Türkiye'ye geç etmişlerdir ancak sadece Türk kimlikleri bulunmaktadır.
İnternetten okuduğum ve Bulgar mevzuatını incelediğim kadarıyla anladığım, annemin kökene dayalı Bulgar vatandaşlığına başvurabilmesi ve Bulgar pasaportuna sahip olabileceği yönünde. Anneannemin vatandaşlığa geçmeden doğruca annemin bu işlemi yapabilmesi mümkün müdür?
Bu süreçte anneannem için alınacak Bulgaristan'da doğduğunu kanıtlayan belgeyi nasıl sağlayabileceğiz?
Annemin gerekli işlemleri yaptığını ve Bulgaristan pasaportuna kavuştuğunu düşünelim. Ağabeyim ve benim de annem üzerinden bu işlemi yapmamız mümkün müdür? Bu süreç nasıl işler?
Şimdiden emeğiniz için teşekkür ederim.
Vize Merkezi İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Ülkeler