Oturum

Bulgaristan Oturum Kartı Nasıl Alacağım?


Bulgaristan D vize için başvurduğunuz belgelerin  bir nushası Bulgaristan konsolosluğuna vermiştik. Diğer orijinal nüshası da sizde kalmıştı. O evraklara ek olarak sadece  Bulgaristanda  geçerli olan 1 yıllık salık sigortası yaptıracaksınız oturum için bir form dolduracak ve başvurunuzu yapacaksınız . Size 2 hafta sonra başvurunuzun cevabını verceklerini ona göre oturum kartı harcını yatırmanızı söyleyecekler.

15 gün sonra Bulgaristan yabancılar şube’sine  gidince evet cevabı gelmiş ise harcını yatıracak 6 ay 250 lv 1yıl 500 lv 5 yıl 1000 lv yatırdıktan sonra kart parası odeyeceksiniz  1 ay 1 hafta 3 gün expres olarak değişiyor expresi 250 lv civarı.

Bulgaristan vatandaşı ebeveyni olarak oturum kartınızı alıcaksınız. Kartınızı aldıktan sonra 2 yıl boyunca aynı belgelerinizi yenileyerek Bulgaristan oturma kartınızı yenileyeceksiniz . 3. yılınızda size uzun süreli 5 yıllık kart vericekler.

Süresiz oturum alabilmeniz için 5 yıl boyunca, her senenin 11 ayı kalmanız gerekir. ve 5 senenin yani 60 ay’ın 55 ayını Bulgaristan sınırlarının içerisinde ikamet ettiniz ise  süresiz Bulgaristan oturma hakkına sahip olursunuz. Bu oturum ile Avrupa birliği ülkelerine dolaşım hakkına sahip olursunuz. babalıktan evlilikten dolayı oturma izin üzerinde family mambers yazardı artık sadece süresiz otutumlarda yazdığı için sadece oturumunuz süresiz ise avrupa serbes dolaşımına çocuğunuz ile birlikte  gidebilirsiniz.

her konuda uzman Bulgaristan danışmanlarımızı arayabilir , her konuda yardım alabilirsiniz .
Bulgaristan Annalıkten dolayı oturum İzni Vizesi vize ücreti.
Bulgaristan aile birleşimi Vizesi konsolosluk ücret.
Bulgaristan Oturum İzni Vizesi randevu fiyatı.
Bulgaristan Oturum İzni Vizesi hizmet bedeli ücretlerini içerir.

- Üst sol köşedeki telefon numarasının olduğu butonu tıklatarak  Telefon / Adres ve prosedürü görebilirsiniz yada aşağıdaki formu doldurarak  Bulgaristan D vize uzmanları sizinle iletişime geçiceklerdir.

Bulgaristan Oturum İzni Vizesi İşlem Süresi bir ile iki ay arasında olup. BG Konsolosluğu, BG Elçiliği, BG yetkililerine bağlı olarak uzayabilir. Bu süreç esnasında konsolosluk bazı durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

 

Bulgaristan Oturum Vizesi İşlemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Babalık hakkı Bulgaristan Oturum Vizesi ile Baba hangi haklara sahip olur?
Baba hakkına isnaden alınan Bulgaristan Oturum Vizesi ile BG Kimlik Kartı olan Liçna Kartayı almaya hak kazanırsınız.
Babalık hakkına istianeden babalık Bulgaristan Oturum Vizesi ile almaya hak kazandığınız Bulgar Kimlik Kartı olan Liçna Karta ile BG Vatandaşı olan çocuğunuzun yanınızda olması şartı ile EU üyesi olan ülkelerine serbest dolaşım hakkına sahip oluyorsunuz.

Yükleniyor...
Vize Merkezi İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Ülkeler