Dubai Ticari Vize

Vize Merkezi olarak Dubai Ticari Vize başvuru işlemlerinde vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanarak sürecin sizin adınıza en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kurumumuz aracılığıyla sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi ile 7 emirliğe giriş yapabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. (Dubai, Abu Dhabi, Ajman, Füceyre, Resü’l Hayme, Şarika, Ummul-Kayveyn). Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan ticari faaliyetin 3 aydan uzun olması halinde kurumumuz aracılığıyla alacağınız Dubai vizesi ile ülkeye giriş yapmanın ardından Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi uzun süreli oturum izni başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Dubai ticari vizesine başvuru işlemleri ile ilgili merak ettiklerinizi sormak veya doğrudan başvuru sürecini başlatmak için iletişim adreslerimizi kullanarak vize temsilcilerimiz ile görüşme yapabilirsiniz.

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Dubai sınırları içerisine iş toplantısı, iş görüşmesi, ticari anlaşma, fuar gibi ticari nedenlerle seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde ticari vize sahibi olmaları gerekmektedir. Dubai seyahatlerine yönelik olarak tahsis edilen vizeler konsolosluk tarafından “Turistik Vize” başlığı altında toplanmıştır. Başvuru aşamasında talep edilen belgeler, değerlendirme koşulları seyahatin amacı Turistik, Ticari, Aile Ziyareti gibi farklı amaçlara hizmet ettiği için Ticari Vize de ayrı bir kategori olarak kabul edilmektedir.

Tek girişli Dubai vizesinin geçerlilik süresi 58 gün kalış süresi ise 29 gün olarak belirlenmiştir. Kalış süresi ülkeye giriş yapıldığı andan itibaren sayılmaya başlanmaktadır. Vize onay tarihinden itibaren 58 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapabilir ve çıkış yapmadan 29 gün ikamet edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi güvenlik prosedürü gereğince başvurunun ret kararı ile sonuçlanmaması için vize talebinin güvenilir, yetkisi kurumlar tarafından yapılması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru aşamasında kurumumuzu tercih ederek sürecin güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Dubai sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişiler seyahat niteliğine göre kısa süreli ve uzun süreli vize başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai ticari vize başvurularında ülkeye giriş hakkına göre farklı vize türleri bulunmaktadır.

 • 30 Gün Tek Girişli Vize (Short / Single 30 Days) : Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile ülkeye tek bir giriş yaparak 29 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize (Short / Multiple 30 Days): Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. Bu vize ile ülkeye birçok kez giriş yaparak toplamda 29 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize (Long / Single 90 Days): Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile Dubai sınırları içerisine bir defa giriş yaparak 90 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize (Long / Multiple 90 Days): Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile ülke sınırları içerisine birden fazla kez giriş yaparak toplamda 90 gün ikamet edilebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi temsilciliği ile akredite hizmet vermekte olan kurumumuz başvuru işlemlerini online olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Dubai ticari vizesinin güvenli yollarla tahsis edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru süreci kurumumuzu tercih etmeniz halinde başvuru aşamasında ortaya çıkabilecek sorunları engelleyerek ülkeye giriş izninin en doğru şekilde alınmasını sağlayabilirsiniz. Kurumumuz ile yapılan tüm başvurular güvenlik kontrolünde tutulmaktadır. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır.

Dubai Ticari Vize Gerekli Evrakları

Dubai ticari vizesine başvuru işlemlerinde talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Başvuru işlemleri online olarak yapılmakla birlikte gerekli belgeler başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Başvuru yapılacak vize türüne ait evrakların renkli olarak taratılarak başvuru formu doldurma işleminin ardından sisteme kayıt ettirilmesi gerekmektedir. Kayıt sonrasında başvuru süreci başlamaktadır. Başvuru değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından vize sonucu belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Vize Merkezi olarak başvuru sürecinin başından sonuna kadar var olan tüm adımlarında başvuru sahiplerine gerekli danışmanlık desteğini vererek işlemlerin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız.

Başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir. Dubai Ticari Vize Başvuru formu için buradan bilgi alabilirsiniz.

 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Renkli olarak taratılmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa),
 • Dubai vize başvuru işlemleri için yatırılan vize ücretine ait dekont,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahibi kişilerden talep edilmektedir.)

Dubai Vize ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dubai Göçmenlik Ofisi uyarınca vize süresini aşan kişiler için cezai yaptırım uygulanmaktadır. Sahip olduğu vizenin izin süresini geçen kişiler Göçmenlik Bürosuna kaçak olarak rapor edilmektedir. Ülkeden çıkış esnasında fazladan ikamet edilen gün sayısı kadar para cezası uygulanmaktadır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde kişinin bir sonraki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanabilmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Dubai ticari vize başvurusu yapacak yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum veya çalışma izinlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Dubai vizesi başvuru değerlendirme süresinin herhangi bir nedenle olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma sürecinin doğru olarak tamamlanması önem teşkil eden konular arasında yer almaktadır.
 • Dubai vizesine başvuruların değerlendirilmesi ortalama 1-3 iş gününü kapsamaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tatil günleridir. Başvurunun resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlar sonuçlanma süresinin değişikliğe uğramasına neden olabilmektedir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan kişilerin İran, Kish vb. sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durum tespit edilmesi halinde en az 6 ay boyunca BAE sınırları içerisine giriş yapmaları söz konusu olmamaktadır. Bu durum pasaportlarına İran giriş-çıkış kaşesi olan yolcuları kapsamamaktadır.
 • Dubai vizeleri e-vize (elektronik vize) olarak tahsis edilmektedir. Bu nedenle pasaport üzerine herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Başvuru sahiplerinin vize onay belgesi ve pasaportları ile ülke sınırından geçmeleri gerekmektedir.
 • Birden fazla vize başvurusu yapılması halinde başvurular olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle tek bir doğru başvuru yapılması ve değerlendirme kararının beklenmesi gerekmektedir.

Dubai ticari vize başvuruları ile ilgili ayrıca merak ettiğiniz soruları sormak ve seyahatinize uygun olan başvuru işlemlerine kurumumuz desteği ile başlamak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...