Dubai Ticari Vize

Vize Merkezi Dubai departmanı aracılığıyla sağlayacağınız Dubai vizeniz ile vize süreniz dahilinde ticari faaliyet, turistik ziyaret, aile/akraba/arkadaş ziyareti, konferans, seminer, iş projesi v.b. amaçlar kapsamında seyahat edebilirsiniz. Sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesiyle 7 emirliğe giriş yapabilirsiniz (Bu 7 emirlik: Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn). Dubai'de gerçekleştireceğiniz ticari faaliyetin kapsamı 3 aydan fazla ise Vize Merkezi aracılığımızla temin edeceğiniz Dubai vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi'nden uzun süreli oturum izni başvurusunda bulunmalısınız. Vize başvurularında sorun yaşamamanız için göndereceğiniz e-postaya ekleyeceğiniz veya ofismize teslim edeceğiniz evraklarda hangi tip vize istediğinizi, kalma sürenizi belirten tamamlayıcı bilgileri mutlaka belirtmenizi rica ederiz.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Dubai Emirliği’ne iş toplantısı, fuar, iş görüşmesi, ticari antlaşma gibi ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirmek için Dubai Ticari vize başvurusunda bulunmalılar. Dubai seyahatlerine yönelik vizeler konsolosluk tarafından “Turistik Vize” başlığı altında toplanmıştır. İbraz edilmesi gereken evraklar değerlendirme koşulları yapılacak seyahatin amacı; Turistik, Ticari, Aile Ziyareti açısından farklılık gösterdiği için Dubai Ticari Vizesi ayrı bir kategori olarak kabul edilir.

Tek girişli Dubai vizesinin geçerlilik süresi 60 gündür fakat kalış süresi 30 gündür. Kalış süresi giriş yaptigi ilk günden itibaren sayılmaya başlanır. Dubai e-vizenizin çıktığı tarihten itibaren 60 gün içinde Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilir, giriş tarihinizden itibaren ülke sınırlarından çıkış yapmadan 30 gün Dubai'de kalabilirsiniz. 

Dubai Ticari Vize

Değerli yolcumuz, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından yapılan yolcuların başvuruları ile ilgili güvenlik prosedürleri gereğince; Dubai vize başvurunuzun ret almaması için başvurunuzun güvenli, yetkili kurumlar tarafından yapılmasına dikkat ediniz. Bu tür durumlarla karşılaşmamanız için vize başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirerek Dubai’ye güvenle seyahat edebilirsiniz. Değerli ziyaretçimiz, vize ücretleri başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için talep edilmektedir. Ret alan ya da güvenliğe takılan başvurulara para iadesi yapılmadığını hatırlatırız.

Dubai Vize Türü

Dubai’ye ticari amaçla seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatin niteliğine göre Kısa Süreli Dubai Ticari Vizesi ya da Uzun Süreli Dubai Ticari Vizesi için başvuru yapmalıdır. Her iki vize türü için de Tek Girişli ve Çok Girişli seçenek mevcuttur.

Short / Single 30 Days ( 30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında ülkeye giriş ve en fazla 30 gün ülkede kalış için kullanılır.  Kısa süreli tek girişli vize ile yolcular maksimum 30 gün Birleşik Arap Emirliklerinde kalabilirler.                                                                                                                                                       

Short /Multiple 30 days (30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında  ülkeye çoklu giriş için kullanılır.

Long / Single 90 days (90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş en fazla 90 gün ülkede kalış için kullanılır. Bu vize tipini kullanan yolcuların 1 ay bekleme süreci mevcuttur.

Long /Multiple 90 days (90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında  90 gün içerisinde çoklu giriş için kullanılır.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi temsilciliği ile anlaşmalı olan firmamızla Dubai vize işlemlerinizi online olarak, en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Dubai vizesinin güvenli yollardan alınması önem arz etmektedir. Dubai vize başvurularınızın sorunsuz ilerlemesi için kurumumuzu tercih etmeniz halinde Dubai Vize başvurusunda karşılaşabileceğiniz birtakım sorunları engellemiş, gerekli koşulları sağlamanız halinde Dubai vizenizi en kolay yoldan sağlamış olursunuz. Kurumumuzdan yapılan tüm başvurular güvenlik kontrolündedir, bilgiler asla 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Dubai Ticari Vize Evrakları

Dubai ticari vize başvurusu için istenen evraklar aşağıda sunulmuştur. Evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde beyan edilmesi gereklidir.  Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınan bir vizedir. Dubai Konsolosluğu’nun istediği evraklar, vize türüne değişiklik göstermektedir. Dubai vize başvurusu yapmadan önce vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Vize türünüzü belirledikten sonra gereken evrakları temin edip tarayıcı ile renkli olarak taratıp online vize başvuru formunu doldurup online vize başvuru sistemine kayıt ettirmeniz gereklidir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem üzerinden e-posta adresinize gönderilmektedir.

1. Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2. Renkli Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
3. Dubai Transit Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu
4. Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir.)

Dubai Ticari Vizesi Başvuru Formunu Doldurmak için tıklayınız 

Dubai Ticari Vize

Dubai Vizesi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai Göçmenlik Bürosu uyarınca vize süresini geçiren kişiler hakkında cezai islem yapilir, göçmenlik bürosuna kaçak olduğu rapor edilir ve kişi bir daha BAE ye giriş yapamaz. Dubai vize başvurularında uçak bileti ve otel rezervasyonu hiçbir referans oluşturmamaktadır.  Seyahatinizde sorun yaşamamanız ve maddi zarara uğramamanız adına vize onayınızdan sonra ücretli otel ve uçak rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz. Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den gerçekleştirdiği vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum ya da çalışma izni belgesinin ibrazı zorunludur.

Değerli ziyaretçimiz vize ücretlerinin güvenliğe takılması ya da ret alması durumunda dahi geri iadesi olmadığını hatırlatırız. Vize ücretleri vizenizin işleme alınabilmesi için ödenen ücrettir. Vizeniz sisteme girişi yapıldığı gün itibari ile ekseriyetle 1-3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik departmanının tatil olduğunu hatırlatırız. Vize başvurularının onaylanması ya da ret edilme hakkı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanımızın yetkisindedir.

Dubai Vize Reddi

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan kişiler İran, Kish ve benzeri sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durumun tespit edilmesi durumunda en az 6 ay boyunca Birleşik Arap Emirliklerine girişler yasaklanmaktadır. Bu durum pasaportlarında İran giriş-çıkış kaşeleri olan yolcuları kapsamamaktadır. Söz konusu yolcuların İran seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine engel oluşturmamaktadır.

Dubai vizeleri e-vizedir, pasaporta herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Dubai vizesi e-vize olsa da  tüm yolcularımıza seyahatleri süresince hem vize kağıdını hem de pasaportlarını yanlarında bulundurma zorunluluğun olduğunu hatırlatırız. Aktif vize başvurusu bulunan yolcularımız vize başvurunuzun sonuçlanmadan, farklı bir firmadan yapılan vize başvuruları ret ile sonuçlanmaktadır.  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin güvenliğe takılan vizeler ile ilgili ek evrak talebi olabileceğini hatırlatırız.

 

Yükleniyor...
Telefon