Dubai Vize İşlemleri

 

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu

Dubai Vizesi

Vize Merkezi olarak, Dubai vize başvuruları ile ilgili geniş kapsamlı profesyonel danışmanlık desteği sağlamaktayız. Vize Merkezi Dubai Departmanı, başvuru sürecini profesyonelce ele alarak ihtiyacınız olan vize türünü en hızlı ve doğru bir şekilde almanızda yardımcı olur. Vize Merkezi, Dubai vizesi ile ilgili karar verme yetkisine sahip değildir. Vize Merkezi temsilcileri vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti verir. Online Dubai Vizesi Başvuruları için lütfen müşteri temsilcilerimizi tel:+902129700510'lu numaradan arayınız.

ÖNEMLİ NOT: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu, Ulusal Anma Günü sebebiyle 29 Kasım-3 Aralık 2018 tarihlerinde kapalı olacaktır. 4 Aralık 2018 tarihi ile çalışmaya başlayacaktır.

Seyahat sürenize, Dubai'ye giriş sayınıza göre ve seyahat amacınıza göre değişecek evraklarla vize başvruru dosyanızı hazırlamalısınız. Dubai vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçebilir ve Dubai Online Vize Başvuru Formunu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Turistik Vize

Dubai Emirliği/Birleşik Arap Emirlikleri’ne kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite edilmiş turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Dubai’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. 90 gün kalışlı Dubai Vizesi, 30 gün kalışlı Dubai Vizesi, Tek girişli kısa süreli Dubai Vizesi, Uzun dönem çok girişli Dubai Vizesi ve Kısa süreli çok girişli Dubai Vizesi, Dubai Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde Dubai seyahati için vize başvurunuzu bizim güvencemizle gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize işlemleri için gerçekleştirilecek başvurularınız öncesi Türk vatandaşlarının Dubai seyahatin amacına uygun olan Dubai vize türünüzü belirlemeleri gerekmektedir. Seyahat amacının ve Dubai'de konaklama yapılacak sürelerin belirlenmesinin ardından aşağıda belirteceğimiz Dubai vize türüne göre online olarak başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz..  

Dubai seyahat planı olan vatandaşlarımızın Dubai vize başvurularını, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu veya konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile akredite turizm seyahat acentalarına yapmaları gerekmektedir. Dubai vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentaları, Dubai vize başvurularının hazırlanması ve randevuların takibini yapabilmektedirler. Dubai (BAE) vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve vize karar aşaması tamamen Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi inisiyatifindedir.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai vizesi için gerekli evrakları, kişilerin Dubai’ye yapacakları seyahatin amacına göre temin etmeleri gerekmektedir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetkilileri, Dubai vize başvuru sahiplerinin, başvuru için sundukları belgelerle kişisel durumlarını net bir şekilde görmeyi amaçlamaktadır. Çalışma durumu, okul durumu, akar gelir, mal varlığı, Türkiye ve yurt dışındaki aile fertlerine ilişkin belgelerle birlikte dosyanın sunulmasını istemektedir.

Dubai vizesi işlem başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresi, seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa bile; yırtılma, eskime ve tahribat görmüş pasaportların Dubai sınırından geri çevrilme riski bulunmaktadır. Dubai vize başvurusu için BAE online vize sistemine evraklarınızın yüklenebilmesi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi Aşağıdaki Kategorilere ayrılmaktadır

1. 30 gün tek girişli Dubai Vizesi; Dubai kısa dönem tek girişli turistik vize; bu vize türü 30 gün konaklamalar için geçerlidir ve vize uzatılmaz. Vize veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerlidir. 
2. 30 gün çok girişli Dubai Vizesi; Dubai kısa dönem çok girişli vize; bu çoklu girişli bir vizedir ve uzatılmaz. 30 gün konaklama için geçerlidir. Vize veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerlidir. 
3. 90 gün tek girişli Dubai Vizesi; 90 gün tek girişli uzun dönem vize; bu vize Dubai’de uzun süre kalmak isteyen kişiler için 90 gün geçerlidir. Bu vize türü turistik, aile ve arkadaş ziyareti veya iş amaçlı alınabilmektedir.
4. 90 gün çok girişli Dubai Vizesi; 90 gün çok girişli uzun dönem vize; bu vize Dubai’ye uzun süreli seyahat eden ve birden fazla seyahat eden kişiler tarafından 90 gün boyunca geçerlidir. Vizenin geçerliliği, veriliş tarihinden itibaren 58 gündür ve kişi Dubai’ye birçok kez giriş yapabilir ve ilk girişten itibaren 90 gün boyunca ülkede kalabilmektedir.

Dubai vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 72 saat içinde vize sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapmanızı tavsiye ederiz. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren Dubai turistik vize ve Dubai ticari vize sahiplerine 58 gün içerisinde 30 gün konaklama hakkı vermektedir.

Dubai Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne seyahati gerçekleştirecek T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın Dubai vizesi başvuru işlemlerini başarlı bir şekilde tamamlamaları zorunludur.

BAE (Dubai) Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliği uyarınca; T.C. Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 90 günü aşmayan ikamelerinde Dubai (BAE) vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan vizesiz olarak bu ülkeye giriş yapabilirler.

Dubai Vize Ücreti

BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın 24 saati aşan bekleme durumlarında; Dubai (BAE) 96 saatlik  Dubai transit vizesi için başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, Dubai Transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarmalı olarak gidilecek ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini/belgelerini sınırdan geçiş sırasında beyan etmeleri gerektiğini bildiririz.

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat edilmesi Gerekenler

1. Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisleri, Dubai’ye seyahat eden kişileri, Dubai Uluslararası Hava Limanında göz taramasına tabi tutmaktadır.

2. Online Dubai vizesi, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınabilmektedir. Dubai vizesi için ülkeye giriş yapacağınız tarihten en geç 10 gün önce başvuru gerçekleştiriniz. Acil Dubai vizesi başvuruları için lütfen Temsilcilerimizi bu hususta bilgilendiriniz ve işlemlerinizin hızlanmasını talep ediniz.

3. Temsilcilerimiz, Dubai vizesi için beyan etmiş olduğunuz evrakların teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacak ve Vize başvurularınızı en uygun başvuru gününde gerçekleştirecektir. (Resmi tatil olması nedeni ile Cuma ve Cumartesi günleri BAE Göçmenlik Ofisinin kapalı olacağı bilgisi unutulmamalıdır.)

4. Dubai vizesi, elektronik ortamda alınan bir ülke vizesidir. Onay mektubu halinde hazırlanmış Dubai (BAE) vizeleri e-mail hesabınız üzerinden tarafınıza ulaştırılacaktır.

5. Dubai vizenizin üzerinde bulunan barkod (seri no) ülkeye giriş yapabilmenizi sağlayacak olan bölümdür. Barkod özelliği (seri numarası) olmayan Dubai vizelerine lütfen itibar etmeyiniz ve bu bilgiyi teyit ediniz.

6. Dubai Turistik vizeleri tek giriş (single) olarak hazırlanan ve beyan edilen vizelerdir. Çok girişli Dubai vizesi, uzun süreli Dubai vizeleriniz için lütfen Temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Dubai Vize İşlemlerinden Muaf Ülkeler

Malezya, İzlanda, Brunei, İngiltere, ABD, Avustralya, Fransa, Yünanistan, Yeni Zellanda, İtalya, Norveç, Hollanda, İrlanda, Andora, Almanya, İsveç, Avusturya, Finlandiya, Monako, Belçika, Vatikan, Luksemburg, Lihtenştayn, İsviçre, Singapur, Portekiz, SanMarino, İspanya, Danimarka, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Bulgaristan, Litvanya, Hırvatistan, Kıbrıs, Malta, Çekya, Polonya, Estonya, Romanya, Macaristan, Slovakya, Slovenya.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon