Dubai Öğrenci Vizesi

Büşra 19/10/19, 11:20
Dubai'de dil okuluna kayıt olacağım. Dubai öğrenci vizesi var mı? Üniversiteden kayıt belgesi alacağım gelecek ay ve 10 aylık bir eğitim göreceğim. Bunun için hangi vize türüne başvurmam gerekir? Vize türlerinde Dubai 90 günlük vize var en fazla. Bu vizeyi alıp bittikçe yenilemem mi gerekir? Bir de dil okulunu uzatma durumum olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba Büşra Hanım,

Dubai öğrenci vizesi sizin gibi dil okulu ya da orada uzun süreli eğitim almak isteyen kişilerin sıkça tarafımıza başvurduğu bir konudur. Bu konuda sizlere gerekli bilgilendirme yapılacak ve uygun görmeniz durumunda başvurunuz alınacaktır.

Dubai'ye uzun süreli eğitim görmek için gitmek isteyen kişiler 90 günlük tek girişli Dubai vizesi alması gerekmektedir. Dubai 90 günlük tek girişli vizeleriyle Dubai'ye gittikten sonra okul kayıt belgesi ve vize belgesi ile oturum iznine başvurması gerekmektedir. Oturum izni aldıktan sonra oturum süresi boyunca ülkeye giriş çıkış yapabilmektedir. Oturum izniniz çıkana kadar Dubai'den çıkmamanız gerekmektedir. Çünkü vize süreniz 90 gün tek girişli olarak işleme alınmış ve bu şekilde çıkmış olacaktır. 

Dubai'de eğitim süreniz uzayacaksa ve oturum süreniz dolmadan izninizi yenilemeniz gerekmektedir. Sizler de Dubai'ye öğrenci olarak gidecekseniz ve Dubai eğitim vizesi başvurusunda bulunmak isterseniz sol menüde size uygun olan şubemizle iletişime geçebilir ya da https://www.vizemerkezi.com/dubai/ sayfamızdan online başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

Dubai öğrenci limanı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h. sormageç 25/10/19, 10:51

Merhaba, Dubai'ye dil okuluna gitmek istiyorum. Öncelikle vize alıp gitsem, dil okulunu orada bulduktan sonra gidip yerleşsem olur mu? Yoksa Dubai öğrenci vizesi alarak mı gitmem gerekir? Bir de Dubai'de kalırken dil sorununu halledersem ve oradan iş ayarlarsam kalabilir miyim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Taş 14/03/20, 12:47

Merhaba, Dubai öğrenci vizesi başvurusu yapmak için neler yapmak lazım? Hangi belgeler lazım? Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 14/03/20, 12:49

Merhaba efendim, Dubai’de dil eğitimi sosyal hayat ve kültürel açıdan oldukça fazla tercih edilmektedir. Dubai’de okumak için öğrenci vizesi almak isteyen öğrenci adayları anlaştıkları Dubai bağlantılı dil okulları veya üniversitelere başvuru yapabilirler. Öğrenci vizesi hem dil eğitimi bakımından hem de kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Dubai’de halk tarafından kullanılan dil Arapçadan daha çok İngilizcedir. 

Dubai’de öğrenci vizesine başvuru yaptığınızda aynı zamanda oturum izni de çıkarma şansınız bulunmaktadır. Öğrenciliğiniz resmi olarak gerçekleştiğinde ülkede artık oturum izniniz de çıkmış oluyor. Dubai’de dil okulu vizesine sahip olmanız veya öğrenci vizesine sahip olmanız okulun size sponsor olması gerekmektedir. Dubai 90 gün tek girişli turistik vize ile ülkeye giriş yaptıktan sonra öğrenci vizesine veya oturum iznine başvuru yapabilirsiniz. Dubai öğrenci oturum izni vize işlemlerinizi Dubai’den tamamlamanız gerekmektedir. Öğrenci vizesi Dubai’den okulun ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin inisiyatifi ile verilmektedir. Dubai’den alınacak öğrenci oturum izni ilk olarak 6 aya kadar verilmektedir bu başvurular ve talepler Dubai’deki okul tarafından yapılmaktadır.

Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar;

  • En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya aslı gibidir kaşeli(tasdik edilmiş)
  • Pasaport ön yüzü T.C bilgilerinin olduğu sayfa olmalıdır.
  • Kimlik belgesi fotokopisi
  • Fotoğraf pasaport a uygun biyometrik ve arka beyaz fonlu olmalıdır.

Öğrenci vizesi Dubai sahip olan öğrenciler haftalık 20 saate kadar çalışma iznine hak kazanabilirler. Öğrencilerin 20 saate kadar çalışma izinleri yasal olmakla birlikte çalışma saati ücretleri 15-25 USD arasında değişmektedir.

Öğrenci vizenizle ilgili 90 gün tek girişli vize ile ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Dubai ülke uzmanımız sizleri en doğru şekilde yönlendirecektir. Dubai vize başvurularınız için belirli evrakların dışında başvuru esnasında farklı evraklar talep edilebilir veya ücretlerde değişkenlik gösterebilir. 

Dubai öğrenci vizesi ve Dubai vize başvurularınız için detaylı bilgilendirme almak ve başvurularda hızlı sonuç almak için tarafımızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Saygılarımızla iyi günler, 

Vize Merkezi 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O.G 04/08/20, 10:08

Merhaba, Dubai’de Dil eğitimi almam gerekiyor Dubai Öğrenci Vizesi başvurularını nereden yapacağım? Dubai’de oturum almam gerekiyor mu yardımcı olur musunuz? Dubai Dil eğitimi için hangi belgeler gereklidir? Dubai vize başvuruları kaç günde sonuçlanıyor? Kurumuzun aracılığıyla öğrenci vizesine başvuru yapabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 04/08/20, 10:09

Merhabalar, Dubai vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularında yeşil pasaport ve bununla birlikte Hizmet (Gri) Diplomatik (siyah/kırmızı) sahip vatandaşlar vizeden muaftır. Bu pasaportların dışında umuma mahsus(bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Dubai’de dil eğitimi, iş gezisi, sosyal hayat ve kültürel açıdan oldukça fazla tercih edilmektedir. Öğrenci vizesi Dubai işlemleri için öncelikle Dubai bağlantılı bir Dil Okulu ile anlaşmaları gerekmektedir. Dubai bağlantılı Okullara ile anlaşıldığı takdirde hem Dil Eğitimi bakımından hem de Üniversite Eğitimi bakımından kendilerini geliştirebilirler. Dubai uzun süreli öğrenci vizesi işlemleriniz için BAE de bulunan Göçmenlik Ofisinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

dubai öğrenci vizesi

Öğrenci vizesi Dubai başvurularınız sonucunda aynı zamanda Ülkede oturum izni de çıkarma şansınız bulunmaktadır. Dubai’de halk tarafından daha çok tercih edilen dil Arapça yerine İngilizcedir. Dubai uzun süreli öğrenci vizesi almanız için öncelikle ilk verilen 6 aylık öğrenci vizenizi doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Dubai ‘de alacağınız Dil eğitimi için öncelikle 90 gün tek girişli vize ile Ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Dil Eğitimi için gerekli evrak listesi kayıt yaptıracağınız Okul tarafından size bildirilmelidir.

Dubai 90 gün tek girişli vize başvurusu için gerekli evraklar;

  • En az 6 ay geçerliliği olan Pasaport ön yüzü(renkli)
  • Kimlik Belgesi ön yüzü(renkli)
  • Banka Dekontu Görüntüsü
  • Vesikalık veya Biometrik Fotoğraf
  • Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için Oturum Belgesi renkli olarak veya çalışma izni belgesi

Bazı durumlarda ek evrak talep edilebilir.

Dubai vize başvurularınız için Ülke Uzmanlarımız danışmanlık vermektedir. Doğru seçeceğiniz vize tipi ile bir sonraki vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Dubai Öğrenci vizesi işlemleriniz için kurumumuzdan destek alabilirsiniz. Dubai vize başvuruları için (212) 970 05 10 tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x