Dubai Öğrenci Vizesi

Büşra 19/10/19, 11:20
Dubai'de dil okuluna kayıt olacağım. Üniversiteden kayıt belgesi alacağım gelecek ay ve 10 aylık bir eğitim göreceğim. Bunun için hangi vize türüne başvurmam gerekir? Dubai öğrenci vizesi var mı? Vize türlerinde Dubai 90 günlük vize var en fazla. Bu vizeyi alıp bittikçe yenilemem mi gerekir? Bir de dil okulunu uzatma durumum olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Vize Merkezi

Merhaba Büşra Hanım,

Dubai öğrenci vizesi sizin gibi dil okulu ya da orada uzun süreli eğitim almak isteyen kişilerin sıkça tarafımıza başvurduğu bir konudur. Bu konuda sizlere gerekli bilgilendirme yapılacak ve uygun görmeniz durumunda başvurunuz alınacaktır.

Dubai'ye uzun süreli eğitim görmek için gitmek isteyen kişiler 90 günlük tek girişli Dubai vizesi alması gerekmektedir. Dubai 90 günlük tek girişli vizeleriyle Dubai'ye gittikten sonra okul kayıt belgesi ve vize belgesi ile oturum iznine başvurması gerekmektedir. Oturum izni aldıktan sonra oturum süresi boyunca ülkeye giriş çıkış yapabilmektedir. Oturum izniniz çıkana kadar Dubai'den çıkmamanız gerekmektedir. Çünkü vize süreniz 90 gün tek girişli olarak işleme alınmış ve bu şekilde çıkmış olacaktır. 

Dubai'de eğitim süreniz uzayacaksa ve oturum süreniz dolmadan izninizi yenilemeniz gerekmektedir. Sizler de Dubai'ye öğrenci olarak gidecekseniz ve Dubai eğitim vizesi başvurusunda bulunmak isterseniz sol menüde size uygun olan şubemizle iletişime geçebilir ya da https://www.vizemerkezi.com/dubai/ sayfamızdan online başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

h. sormageç 25/10/19, 10:51

Merhaba, Dubai'ye dil okuluna gitmek istiyorum. Öncelikle vize alıp gitsem, dil okulunu orada bulduktan sonra gidip yerleşsem olur mu? Yoksa Dubai öğrenci vizesi alarak mı gitmem gerekir? Bir de Dubai'de kalırken dil sorununu halledersem ve oradan iş ayarlarsam kalabilir miyim?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x