Yunanistan Kapı vizesi Schengen bölgesinde geçerli mi?

M. T. 04/02/19, 09:56
Ailecek gelecek yaz yunan adalarına gitmeyi planlıyoruz. Ancak sağdan soldan okuduğumuz kadarıyla bu alınan ada vizeleri sadece o adalar içinmiş daha sonrasında avrupaya seyahat ederken kullanılamıyormuş. Bende bari bir para veriyoruz bir işimize yarasın diye yunanistandan doğrudan vize alalım dedim. Ne kadar süreli vize alabiliriz peki ? Bu aralar ne kadar süre veriyorlar ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Yunanistan ada vizesi sizlerinde dediği gibi Schengen vizesi olarak geçmediği için bu vize tipi ile Avrupaya seyahat mümkün değildir. Yunanistandan alacağınız Schengen vizesi ile hem adalara hemde Yunanistan başta olmak üzere tüm Schengen üyesi ülkelere rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Vize süreleri basma kalıp standart süre zarfları olmadığı için kişilerin seyahat tarihleri dikkat alınacak bir çok unsura bakılarak karar verilmektedir. Konsoloslukların belli zaman aralıklarında veya dönemsel olarak şu kadar süre vermektedir gibi bir durumları söz konusu değildir. Minimum dilekçenizde belirmiş olduğunuz seyahat süresi olmak üzere takdir konsolosluğun olacak şekilde bir karar verilir. Tarafınıza gereken bu Turistik Schengen Vizesi için şahsi statünüze göre bir evrak listesi hazırlanması gerekmektedir.Bunun hakkında daha detaylı bilgi ve destek için bizleri arayabilirsiniz.

 

VizeMerkezi İstanbul

Emre ATAGÜL / Müşteri Temsilcisi 

M +90 533 425 86 66

E-mail: avrupa2@vizemerkezi.com

E. A. 16/03/19, 18:45

Emekliyim ve 60 yaşımdayım. Pasaportumda daha önce bulunduğum ABD dahil birçok ülkenin vizesi ve giriş çıkışları var ve halihazırda 10 yıllık ABD vizem var. Ne gibi belgeler gerektiği ve ücret konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon