Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ziyaret etmekte olduğunu bu web sayfası; Yunanistan Vize Başvuru işlemleri üzerine bilgi ve hizmet vermek üzere hazırlanmış bir sayfadır.

Yunanistan Turistik, Ticari ve Akraba Ziyareti vizesi ya da 90 güne kadar konaklama süresi başvuruları için ziyaret etmekte olduğunuz sayfamızda, Yunanistan vizesi süreci hakkında kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.

Yunanistan Schengen vize başvuruları istisnai durumlar dışında direkt olarak Konsolosluğa gerçekleştirilememektedir. Schengen vize başvurularınız için Yunanistan vize başvuru merkezlerine ve seyahat acentelerine müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi sayfamızı dikkatli bir şekilde incelenmeniz halinde Yunanistan vize başvurularınızı Vize Merkezi – Yunanistan Vize Departmanı ile en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sayfanın devamında Vize Merkezi aracılığıyla Yunanistan vizesini alabilmenin gerekli koşulları bulunmaktadır.

Hazırlamanız gereken Yunanistan vize başvuru evrakları içinse sayfanın sol bölümünde bulunan vize kategorilerini ziyaret ediniz veya Müşteri Temsilcilerimizi arayarak, Yunanistan uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talep ediniz. Sol menüde Vize Merkezi iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz.

Yunanistan vize başvurusu yapmak artık çok daha kolay! Yunanistan vize işlemlerinizi sizin için biz gerçekleştirelim. Yunanistan’a turistik, aile ziyareti ve iş seyahati düzenleyecek kişilerin Yunanistan’a vize başvurusunda bulunmaları ve vize işlemlerini doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlandırmaları çok önemlidir.

Yunanistan’a kısa ve uzun süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.
 

Yunanistan Vizesi 

Yunanistan, özellikle her turizm sezonunda popülerliğini korumaya devam eden bir ülkedir. Her geçen sene çok daha fazla turist çekmeyi başaran Yunanistan, turistik gezilerin yanı sıra iş dünyasının da dikkatli gözlerini üzerinde tutmaktadır. Ayrıca Yunanistan ile devam eden ortak ticari anlaşmalarımız iş dünyasının Yunanistan’a olan yakınlığını daha fazla arttırmaktadır.

Aynı zamanda AB üyesi olan Yunanistan, üniversiteler arası öğrenci değişim programı (Erasmus) katılımında gerçekleştirilen seyahatleri de kabul ederek Yunanistan Eğitim Vizesi adı altında vize başvurularını değerlendirmektedir.
 

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi, Yunanistan Gemici Vizesi, Yunanistan Şoför Vizesi, Yunanistan Eğitim Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 

Yunanistan Vizesi Başvurusu

Yunanistan Devleti, T.C. umuma mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yunanistan’a seyahatleri öncesinde Yunanistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Yunanistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!
 

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Yunanistan vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir başvuru gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.


Yunanistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi başvuru işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4 ila 15 iş günü içinde vize başvurusu sonuçlanır. Ancak Konsolosluğun randevu yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak, Yunanistan seyahat planının aksamaması için başvurunun seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılması doğrudur.


Vize Merkezi Temsilcileri Yunanistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Vize Merkezi – Yunanistan Vize Departmanı, Yunanistan vize işlemleri için gerekli olan prosedürleri tamamlamanıza yardımcı olur.

30.000 Euro teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası ve Yunanistan otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirerek vize başvuru işlemlerinizin kolaylaşmasını ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.
 

Yunanistan Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Yunanistan Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.


Yunanistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi - Yunanistan Vize Departmanı Temsilcileri, Yunanistan vizesi işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve sizin yerinize vize takibini yapmaya hazırdır. Yunanistan Schengen vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Yunanistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’ni lütfen belirleyiniz.

Yunanistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  • Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayınız.
  • Yunanistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz, isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Yunanistan’da kalabilmektedirler. 
  • Vize Merkezi Yunanistan’a yapacağınız seyahatleriniz öncesinde danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır. Vize Merkezi Yunanistan vizenizi zahmetsizce alabilmeniz için başvurunuzu sizin adınıza yapıp işlemlerinizi takip etmektedir.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 04 52
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 52
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 04 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com