Yunanistan Vizesi

Yunanitan Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Yunanistan'a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, vize başvuru kabulü için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Yunanistan vize başvurusu yapmak artık çok daha kolay. Yunanistan vize işlemlerinizin hepsini biz gerçekleştirelim. Yunanistan’a turistik ve iş seyahati düzenleyecek kişilerin Yunanistan’a vize başvurusunda bulunmaları ve vize işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlandırmaları çok önemlidir.

Yunanistan’a kısa ve uzun süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Yunanistan Vize 

Yunan vizesi almak özellikle her turizm sezonunda popülerliğini korumaya devam etmektedir. Her geçen sene çok daha fazla turist çekmeyi başaran Yunanistan, turistik gezilerin yanı sıra iş dünyasının da dikkatli gözlerini üzerinde tutmaktadır. Ayrıca Yunanistan ile devam eden ortak ticari anlaşmalarımız iş dünyasının Yunanistan’a olan yakınlığını daha da fazla arttırmaktadır.

Aynı zamanda AB üyesi olan Yunanistan, üniversiteler arası öğrenci değişim programı (Erasmus) katılımında gerçekleştirilen seyahatleri de kabul ederek Yunanistan Eğitim Vizesi adı altında vize başvurularını değerlendirmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi, Yunanistan Gemici Vizesi, Yunanistan Şoför Vizesi, Yunanistan Eğitim Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Yunanistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, Yunanistan’a seyahatleri öncesinde Yunanistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Yunanistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Yunanistan vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Yunanistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4 ila 15 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Yunanistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Ani beklenmedik acil durumlara karşı Yunanistan Vizesi Daha Hızlı Nasıl Alınır?

Yunanistan Ekspres Vize Uygulaması ile Yunanistan vize işlemleri 24 saat içinde tamamlanır.

Vize Merkezi Temsilcileri Yunanistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Yunanistan vize işlemleri için gerekli olan Yunanistan seyahat sağlık sigortası ve Yunanistan otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Yunanistan Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Yunanistan Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Yunanistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Yunanistan Vize Temsilcileri, Yunanistan vizesi işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Yunanistan Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Yunanistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Yunanistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa2@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

  • Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
  • Yunanistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
  • Türk vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Yunanistan’da kalabilmektedirler. 
  • Vize Merkezi Yunanistan’a yapacağınız seyahatleriniz öncesinde danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır. Vize Merkezi Yunanistan vizenizi zahmetsizce alabilmeniz için başvurunuzu sizin adınıza yapıp işlemlerinizi takip etmektedir.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 04 52
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 52
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 04 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com