Yemen Vize İşlemleri

Yemen Vize Müracaatları

Yemen'e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.
 
Yemen vize prosedürleri ile uğraşmadan vize almak ve Konsolosluğa şahsen gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan vize kategorisini sorunsuz bir şekilde alabilmek için Vize Merkezi’nin Yemen vize işlemleri üzerine yürütmüş olduğu çalışmalar ile tanışabilirsiniz.
 
Yemen vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Yemen Vizeleri yetkili acentalar vasıtasıyla alınabilmektedir  

Vize talebinde bulunacak olan kişiler Yemen vizesi başvuru evraklarını başarılı bir şekilde organize ederek Yemen Konsolosluğu yahut Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Yemen vizesi talebinde bulunabilirsiniz.

 

Yemen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Yemen vize işlemlerine yeni alınmış pasaportunuz ile gitmeniz tavsiye edilir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla başvuru işlemleri gerçekleşmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da vize başvuru işlemlerinde bulunamazsınız.

Yemen vize başvurularınızın 20-25 içerisinde sonuçlandığı hususu göz önünde bulundurularak, vize müracaatlarının zamanlıca yapılmasında yarar vardır. 
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
Yemen Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, ülkeye girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

Yemen'de Güvenlik Durumu

2011 yılından bu yana Yemen'de iç çatışmaların devam ettiği unutulmamalıdır. Sana'da yerleşik Türkiye Büyükelçiliği güvenlik sorunları nedeniyle 2013 yılı başından itibaren geçici suretle kapatılmış durumdadır. Dolayısıyla çatışmaların yaşandığı bölgelerden uzak durulması, kalabalık ortamlarda bulunulmaması, insanlarla gerilim yaşamaya sebebiyet verecek tartışmalardan kaçınılması, şehirler arası yollarda seyahat edilirken güvenlik tedbirlerinin alınması, mümkünse yerli halktan rehberler kullanılması, ziyaret amacının gerçekleştirilmesini takiben ülkeden çıkılması vatandaşlarımızın yararına olacaktır.  

Yemen'le ilgili her türlü bilgi için Vize Merkezi uzmanları yanınızdadır.

Yemen'e ticari veya turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımza, anılan ülke ilgili her türlü bilgiyi sunmak, gerekli tavsiye ve telkinlerde bulunmak üzere Vize Merkezi Yemen Departmanı uzmanlarımız hazırdır.  

Sizleri Vize Merkezi'ne bekliyoruz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6479