Yemen Vizesi

Yemen Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, uzman kadrosuyla Yemen vize işlemlerinizde sizlere vize danışmanlığı hizmeti vermek için hazırdır. Vize Merkezi bünyesinde yer alan “Yemen Vizesi İşlemleri Departmanı”, vize başvurunuzun en kısa süre içerisinde olumlu sonuçlanması için çaba sarf etmektedir.

Yemen Büyükelçiliği’nin, Yemen vizesi başvurusu konusunda nihai karar verme yetkisine sahip tek yetkili kurum olduğu unutulmamalıdır. Vize Merkezi olarak söz konusu karar sürecinde olumsuz yargıya/karara sebebiyet veren, başvurucudan kaynaklı hataları asgariye düşürmeye çalışmaktayız. Tecrübelerimizden, söz konusu hataların genelde eksik/yanlış evrak, doğru olmayan bilgiler ibraz edilmesinden kaynaklandığını biliyoruz. Bu nedenle, Yemen Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından bildirilen vize evrak listesini ve Yemen vizesi konusunda yapılan duyuruları yakından takip etmekte ve bu çerçevede web sayfamızda sıklıkla güncellemeler yapmaktayız. 

Yemen Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’na yapacağınız vize başvurularını takip edecek, evrakları tam ve eksiksiz olarak doldurulmuş olduğunu kontrol edecek ve başvuruyla ilgili yönlendirmelerde bulunacak uzmanlarımızla Vize Merkezimizde sizleri bekliyoruz. Olabilecek sorularınızı ve sorunlarınızı Vize uzmanlarımıza aktarabilir ve alacağınız tavsiyeler doğrultusunda yapacağınız başvurunuzun reddi ihtimalini asgariye indirebilirsiniz.

On beş yılı aşkın deneyimiyle, uzman ve tecrübeli kadrosuyla sizlere etkin ve sonuç odaklı hizmet verme çabasındaki Vize Merkezi bir tık ve bir telefon kadar yakınınızda olup, sizin adınıza başvuru yapmak için sizi Merkezimize davet etmektedir. 

Yemen Vizeleri almak için gereken evraklar

Yemen Turistik Vize İçin Gereken Evrak
1- 3 adet resim
2- 2 adet form
3- Pasaport (en az 6 aylık süresi olacak )
4- Pasaport fotokopisi (ilk üç sayfa ve son sayfa)
5- Muhtarlıktan alınmış yeni tarihli ikametgah belgesi
6- Devlet hastanesi veya sağlık ocağından alınan sağlık raporu.
7- Gidiş dönüş bilet rezervasyonu

Yemen Ticari Vize İçin Gereken Evrak
1- 3 adet resim
2- 2 adet form
3- Pasaport (en az 6 aylık süresi olacak)
4- Pasaport fotokopisi (ilk üç sayfa ve son sayfa)
5- Şirket antetli kağıda dilekçe (gidecek kişilerin isim ve pasaport no.ları yazılacak)
6- Şirket evrakları (gazete sicil, imza sirküleri, vergi levhası)
7- Gidiş dönüş bilet rezervasyonu
 

Yemen Vizesi Hakkında

Arabistan Yarımadası’nın güneyinde yer alan Yemen’le tarihi, dini ve kültürel bağlarımız vardır. 1967 yılında Kuzey ve Güney Yemen dye ayrılan ülke 1990 yılında yeniden birleşmiş ve Yemen Cumhuriyeti adını almıştır. O tarihten itibaren başkent Sana’da Türk Büyükelçiliği açılmış ve vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Büyükelçiliğin açılmasıyla birlikte Yemen, Türk vatandaşlarının turistik ve ticari amaçla ziyaret ettiği ülkelerden biri haline gelmiştir.  

Yemen’e giden vatandaşlarımız genel olarak turistik amaçlarla veya ticari faaliyetler yürütmek üzere bu ülkeyi ziyaret etmektedirler.

Bu ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen evrakları temin ederek ve içeriklerini de gerektiği gibi hazırlayarak Yemen’in Türkiye’de bulunan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırmaları gerekiyor. Bu başvurular doğrudan yapılabileceği gibi hazırlık aşamasında hata ihtimalini azaltmak için başvurulan yetkili acenteler veya vize danışmanlık şirketleri tarafından da yapılabiliyor.

Yemen Vizesi Başvuru Formu

Yemen’e vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken temel bazı zorunluluklar bulunuyor. Başvuru evrakları içinde bulunma zorunluluğu olan ve Yemen tüm vize kategorileri için gerekli olan temel evrak Yemen vizesi başvuru formudur. Yemen Büyükelçiliği tarafından hazırlanan ve başvuru sahipleri hakkında Büyükelçilik Konsolosluk Şubesi’nin bilgi edinebilmesini sağlayan bu belge Arapça veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu form olmadan yapılan başvurular, talep edilen diğer evraklar eksiksiz dahi olsa kabul edilmemektedir. Elbette bu belgeye yazılan bilgiler de diğer evrakların içerikleriyle benzerlik göstermesi gerekiyor. Zira bilinçli yanıltıcı içeriklerin yazılması başvuru sahibine cezai yaptırım uygulanmasına neden olabilir. Form, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Ayrıca ülkenin belirlediği kurallara göre çekilmiş biometrik fotoğraflar, vize başvuru formunun fotoğraf için ayrılan kutucuğuna yapıştırılması da gerekiyor.

Vize talebinde hazırlanması gereken diğer belgeler seyahat içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti veya çalışma gibi farklı amaçlarla yapılması düşünülen gezilerde talep edilen evraklar da bu isteğe uygun şekilde hazırlanmalıdır. Yemen’in Türkiye’deki resmi temsilcilikleri, daha fazla bilgi talep etmeleri durumunda ek evrakların hazırlanmasını da talep edebilir.

Yemen Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, Yemen vize ücretleri seyahat amacınıza, Yemen'de kalma sürenize, kişisel durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun Yemen vize ücretleri hakkındaki güncel bilgiyi Yemen Vize Merkezi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. 

Vize Merkezi size nasıl yardımcı olur?

Vize Merkezi Yemen Departmanı, Yemen’e gitmek isteyen vatandaşlarımıza ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize almada yardımcı olmak, iş olanakları konusunda bilgi vermek üzere sizleri davet etmektedir.

Yemen vizesi kaç günde çıkar?

Yemen Turistik ve Ticari vizesi işlemleri Yemen Büyükelçiliği tarafından 20-25 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Resmi tatiller vize işlemlerinin sonuçlandırılmasını etkileyeceği için seyahat planlarında aksamalara neden olabilmektedir.

Dolayısıyla, vize başvurusunda bulunacak kişiler, vize başvurusunun Yemen ve Türkiye resmi tatillerine (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) denk gelip gelmediğine dikkat etmelidir.

Yemen Turistik ve Ticari vize başvurusu reddedilen kişiler 3 ay süreyle herhangi bir Yemen’e vize başvurusu yapamazlar.

 

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Yemen ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Whatsapp