Vize Sorgulama

Vize Sorgulama, Vize Merkezi

Vize Merkezi danışmanlığında başvurduğunuz ülkeye ait işleminizin takibini vize sorgulama sistemi ile yapabilirsiniz.

Vize sorgulama hizmetimiz sizlere daha kolay erişilebilir hizmet döngüsünü gerçekleştirme amacı ile oluşturulmuştur. Tarayıcıyı kullanarak başvurusunu tamamladığınız (konsolosluk sistemine ya da yetkilisine teslimi gerçekleşen) vize başvurunuzun bekleme, onaylanma ya da ret durumunu 7/24 sorgulatabilirsiniz.

Vize değerlendirme süreci başvuru yapılan ülke konsolosluk prensiplerine göre değişiklik gösterebilir. Schengen vizesi gibi kısa süreli turistik, ticari ve ziyaret vizeleri ile oturum izni, aile birleşimi ya da D vize olarak tabir edilen uzun vadeli konaklama amaçlayan vizeler için süreçler farklı işlemektedir. Aynı prensiple başvuru yapılan ülkenin de uyguladığı şartlar vize onay ya da ret sürelerinde değişiklik gösterecektir.

Vize Merkezi ülke uzmanları size başvurunuzu gerçekleştirmeden önce işlem zamanlamaları ile ilgili bilgi verecek ve takibini bizzat danışanınız yapacaktır. Sürecin ilerleyişini online takip sistemiyle açtığımız vize sorgulama tarayıcısından siz de takip edebileceksiniz.

Başvuru yaptığınız konsolosluk eğer vize almanızı uygun görmeyerek ret cevabı vermiş ya da alternatif olarak evrak ya da mülakat talebinde bulunmuş ise Vize Merkezi ülke departmanında sizin için atanan danışmanınız şahsınıza bilgilendirme yapacaktır.

Vize Merkezi bir danışmanlık firmasıdır. Gideceğiniz ülke neresi olursa olsun başvuru dosyanız Konsolosluk sistemine ya da Konsolosluk yetkililerine teslim edildikten sonra sürece müdahale edemez. Firmamız, danışmanlık yaptığı dosyayı maksimum güvenirlilikle, eksiksiz ve hatasız olarak Konsolosluk sistemine ya da yetkililerine teslim ile mükelleftir. Vize alım ya da ret süreçlerinin orantısı dosyanızın doğru teslimi ve sizin kişisel özelliklerinizle doğru orantılıdır. Ancak Konsolosluklar tarafından verilen minimum sürecin altında vize alımı yine Konsolosluk yetkililerinin takdirindedir.

Vize Sorgulama sistemi ile başvurunuzu tek bilgi girişi ile sorgulayabilirsiniz. Vize başvuru süreci boyunca faydalanabileceğiniz diğer ayrıcalıklar hakkında bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Vize Merkezi, Kişisel Verileri Koruma Kanunu’na uygun çalışma prensibiyle çalışmaktadır. Vize sorgulama sistemine girişini yapacağınız kimlik numaranız ve diğer kişisel bilgileriniz koruma altında olacaktır. Çözüm odaklı, 7/24 erişilebilir, güvenli ve etik kurallara bağlı ekibimiz ve sistemimizle sizlere maksimum kalitede hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Keyifli seyahatler…