Şikayet

İ. Özcan 07/10/19, 11:06
Fransa için vize başvurusu yapmak üzere VFS firmasından randevu almak için internetten VFS randevu numaralarına baktım. Vize Merkezi VFS Randevu adıyla en üst sıralarda çıkan numarayı VFS sanarak aradım. Telefonda konuştuğum hanım yetkili vize başvuru merkezi olduğunu söyledi. VFS’den bağımsız özel bir şirket olduğu kesinlikle belirtilmedi. Eşim ve benim adıma randevu oluşturmak için verdikleri hesap numarasına 2 kişilik vize ücreti olan 1100 TL yatırmamızı istediler. Verilen ücret karşılığında bütün işlemlerin halledileceğini ek bir masraf çıkmayacağını söylediler. Benden yalnızca ilk aşama için pasaport bilgileri alındı. Daha sonra evrak görüntüleri e-mail olarak gönderildi. Randevu günü hiçbir şekilde ulaşamadık. Randevu günü VFS’ye gittiğimizde vize ücretinin ödenmemiş olduğunu gördük. Konsolosluk harcı ve vize bedeline eşdeğer olarak alınan para ile yalnızca internetten adımıza randevu alınmış olduğunu anladık. VFS yetkilileriyle görüştüğümüzde kurum ile ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirttiler. Fransa Vize Merkezi şikayet talebimin ivedilikle dikkate alınmasını talep ediyorum.
Vize Merkezi

Merhaba Sayın Özcan, 

Öncelikle Fransa vize işlemleriniz süresince yaşadığınız olumsuz gelişmeler için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Ancak belirtmiş olduğunuz firmanın Vize Merkezi adıyla tescillenmiş firmamızla hiçbir ilişiği olmadığını peşinen belirtmek isteriz. Adını anmış olduğunuz firma ve türevleri 15 yıldır tüm dünya ülkeleri için büyük özveriyle hizmet sağladığımız vize sektörünün adını lekelemiş firmalardır. Söz konusu firma ve türevlerine karşı VFS iData gibi yetkili başvuru merkezlerinin ve mağdur edilen kişilerin yürüttüğü hukuksal süreçler devam etmektedir. Son dönemlerde vize sektöründe elde edilen haksız kazançlardan dolayı en az sizin kadar üzgün ve endişeli olduğumuzu bilmenizi isteriz. 

Vize Merkezi” adı firmamızca tescillenmiştir. “Vis Group Visa (VGS)”, “Vize Başvuru Merkezi (VBM)”, “Vize Randevu Merkezi”, “Vizenin Merkezi”, “Vize ve Pasaport Merkezi”, “Fransa Vize Merkezi” ve benzeri adlarla açılmış com, net, org uzantılı internet siteleri bulunan hiçbir firma ile ilişkisinin bulunmadığı konusunda sizi temin ederiz. Vize Merkezi’nin, Vize Merkezi logosunun bulunmadığı ancak adında “vize” ve “merkezi” kelimelerinin birinin veya ikisinin çeşitli ön veya son ekler alarak oluşturulduğu hiçbir web sitesi ve/veya firma ile bağlantısı yoktur. Tescilli firma ismimiz dışında gerçekleştirilen hiçbir vize işleminden sorumlu değiliz ve sorumlu tutulamayız.

Vize Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutan tüm dünya ülkelerine profesyonel vize başvuru hizmeti sağlayan, 15 yıllık bir geçmişe sahip deneyimli bir danışmanlık firmasıdır. Vize Merkezi, danışanlarının evrakları hazırlama sürecinden pasaport teslimine tüm başvuru sürecinde yanında olmaktadır. İnternet sitemiz, sadece bizden danışmanlık hizmeti alacaklar için değil başvurusunu bireysel olarak gerçekleştirmek isteyenlere de faydalı bilgi sağlamak, yol gösterici olmak ve vize başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla özenle hazırlanmıştır.

İnternet sitemizde “vize randevu formu” adı altında hiçbir form bulunmamaktadır. Vize randevu oluştur, vize randevu al, vize randevu talep formu adı altında internet sitesine yetkili vize acentesiymiş gibi çeşitli adlarla “randevu formları” ekleyen sitelere karşı dikkatli olmanızı, bu kişilere itibar etmemenizi öneririz. 

Web sitemiz üzerinden vize randevularının nasıl alındığına, evrak hazırlama ve randevu sürecinin nasıl işlediğine, Fransa ve diğer Schengen ülkeleri için parmak izi tarama prosedürüne kadar randevu sistemine dair detaylı bilgiye erişilebilmekle birlikte sitemizde randevuyu veren yetkili firma olunduğunu iddia eden veya izlenimi yaratan hiçbir ibareye yer verilmemiştir. 

Web sitemizi sizlerden gelen geri bildirimler, şikayetler ve öneriler doğrultusunda geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyoruz. Mağduriyetinizin en kısa sürede sorun yaşadığınız firma tarafından giderilmesini temenni ediyoruz.

Vize Merkezi İstanbul,

Evrim

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x