Şikayet

İ. Özcan 07/10/19, 11:06
Fransa için vize başvurusu yapmak üzere VFS firmasından randevu almak için internetten VFS randevu numaralarına baktım. Vize Merkezi VFS Randevu adıyla en üst sıralarda çıkan numarayı VFS sanarak aradım. Telefonda konuştuğum hanım yetkili vize başvuru merkezi olduğunu söyledi. VFS’den bağımsız özel bir şirket olduğu kesinlikle belirtilmedi. Eşim ve benim adıma randevu oluşturmak için verdikleri hesap numarasına 2 kişilik vize ücreti olan 1100 TL yatırmamızı istediler. Verilen ücret karşılığında bütün işlemlerin halledileceğini ek bir masraf çıkmayacağını söylediler. Benden yalnızca ilk aşama için pasaport bilgileri alındı. Daha sonra evrak görüntüleri e-mail olarak gönderildi. Randevu günü hiçbir şekilde ulaşamadık. Randevu günü VFS’ye gittiğimizde vize ücretinin ödenmemiş olduğunu gördük. Konsolosluk harcı ve vize bedeline eşdeğer olarak alınan para ile yalnızca internetten adımıza randevu alınmış olduğunu anladık. VFS yetkilileriyle görüştüğümüzde kurum ile ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirttiler. Fransa Vize Merkezi şikayet talebimin ivedilikle dikkate alınmasını talep ediyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba Sayın Özcan, 

Öncelikle Fransa vize işlemleriniz süresince yaşadığınız olumsuz gelişmeler için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Ancak belirtmiş olduğunuz firmanın Vize Merkezi adıyla tescillenmiş firmamızla hiçbir ilişiği olmadığını peşinen belirtmek isteriz. Adını anmış olduğunuz firma ve türevleri 15 yıldır tüm dünya ülkeleri için büyük özveriyle hizmet sağladığımız vize sektörünün adını lekelemiş firmalardır. Söz konusu firma ve türevlerine karşı VFS iData gibi yetkili başvuru merkezlerinin ve mağdur edilen kişilerin yürüttüğü hukuksal süreçler devam etmektedir. Son dönemlerde vize sektöründe elde edilen haksız kazançlardan dolayı en az sizin kadar üzgün ve endişeli olduğumuzu bilmenizi isteriz. 

Vize Merkezi” adı firmamızca tescillenmiştir. “Vis Group Visa (VGS)”, “Vize Başvuru Merkezi (VBM)”, “Vize Randevu Merkezi”, “Vizenin Merkezi”, “Vize ve Pasaport Merkezi”, “Fransa Vize Merkezi” ve benzeri adlarla açılmış com, net, org uzantılı internet siteleri bulunan hiçbir firma ile ilişkisinin bulunmadığı konusunda sizi temin ederiz. Vize Merkezi’nin, Vize Merkezi logosunun bulunmadığı ancak adında “vize” ve “merkezi” kelimelerinin birinin veya ikisinin çeşitli ön veya son ekler alarak oluşturulduğu hiçbir web sitesi ve/veya firma ile bağlantısı yoktur. Tescilli firma ismimiz dışında gerçekleştirilen hiçbir vize işleminden sorumlu değiliz ve sorumlu tutulamayız.

Vize Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutan tüm dünya ülkelerine profesyonel vize başvuru hizmeti sağlayan, 15 yıllık bir geçmişe sahip deneyimli bir danışmanlık firmasıdır. Vize Merkezi, danışanlarının evrakları hazırlama sürecinden pasaport teslimine tüm başvuru sürecinde yanında olmaktadır. İnternet sitemiz, sadece bizden danışmanlık hizmeti alacaklar için değil başvurusunu bireysel olarak gerçekleştirmek isteyenlere de faydalı bilgi sağlamak, yol gösterici olmak ve vize başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla özenle hazırlanmıştır.

İnternet sitemizde “vize randevu formu” adı altında hiçbir form bulunmamaktadır. Vize randevu oluştur, vize randevu al, vize randevu talep formu adı altında internet sitesine yetkili vize acentesiymiş gibi çeşitli adlarla “randevu formları” ekleyen sitelere karşı dikkatli olmanızı, bu kişilere itibar etmemenizi öneririz. 

Web sitemiz üzerinden vize randevularının nasıl alındığına, evrak hazırlama ve randevu sürecinin nasıl işlediğine, Fransa ve diğer Schengen ülkeleri için parmak izi tarama prosedürüne kadar randevu sistemine dair detaylı bilgiye erişilebilmekle birlikte sitemizde randevuyu veren yetkili firma olunduğunu iddia eden veya izlenimi yaratan hiçbir ibareye yer verilmemiştir. 

Web sitemizi sizlerden gelen geri bildirimler, şikayetler ve öneriler doğrultusunda geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyoruz. Mağduriyetinizin en kısa sürede sorun yaşadığınız firma tarafından giderilmesini temenni ediyoruz.

Vize Merkezi İstanbul,

Evrim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
orhan 08/10/19, 17:18

Vize Merkezi Şikayet Hattı: Vize danışmanlığı bir hizmet sektörü ve herkesin memnun edilmesi hiç şüphesiz imkansız. Olabildiğince yapıcı davranmaya çalıştığım vize merkezi şikayetime daha önce hiç karşılaşmadığım kadar saygılı ve kurumsal kimliğe yakışır şekilde geri dönüş yapıldı. Ülkenin kendi politikaları gereği vize başvurularına red yağdırdığı açıkken benim yaptığım eleştirinin haksızlıklar içerdiğinde hem fikir olduk. Ancak buna rağmen tüm zararım firma tarafından karşılandı. Bunun dışında ayrıca firmanın sahibi mükemmel şekilde misafir ederek benim de haksız olduğum noktaları olabildiğince kibarca açıkladı ve bundan dolayı çok müteşekkir oldum. Belki daha pahalı sanırsınız ama sonucunda zararınızı karşılayan ve sorumluluktan hiç kaçınmayan bir şirket ile çalışmış olursunuz. Gerektiğinde tüm vize işlemlerimi firmanızda yapmaya devam edeceğim ve tüm çevreme sizi gönül rahatlığıyla önereceğim. Bugün ülkemizde yaptığı işlemim sonuna kadar arkasında duran böyle kurumsal kimliği ve yönetimi tam olarak oturmuş çok fazla şirket bulunmamakta. Umarım bu çizginizi korumayı başarısızsınız. Sağlıcakla kalınız

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H.S. 01/11/19, 15:19

Fransa vizesi yazdığımda google'da en üst sırada olan siteye tıkladım. Fransa vizesi için randevu istedim. Çok geç kalmışsınız şu an tüm randevular dolu dedi. Sizin için ne yapabilirim bi bakayım dedi. Çok sevinirim dedim. Yedeklerden bir randevu boşalmış 15 dakika içinde size verdiğim hesaba şu kadar para yatırmanız durumunda randevuyu size tahsis edebilirim dedi. Hesabı verdi, mail geldi randevu için. Parayı yatırdım, sonra teyit için aradım o telefonu bir daha ne açan var ne soran. Belki sistem bu şekildedir diye her ihtimale karşı randevu günü başvuru merkezine gittim. Böyle bir başvuru var mı diye sordum. Adamlar bana abi geçmiş olsun. Buyur burda savcılık için şikayet kağıdı var, seni dolandırmışlar dedi. Verdiğim paraya mı yanayım, yoksa zamanında gidemeyip tüm otel ve uçak biletlerimin yandığına mı yoksa beni aptal yerine koymalarına mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 01/11/19, 16:50

Merhaba,

Öncelikle yaşamış olduğunuz olay sebebi ile son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Fakat size bu sorunu yaşatmış olan firma Vize Merkezi değil VT Vize Başvuru Merkezidir. Bu firmalar ne yazık ki sizin de belirttiğiniz gibi bu sorunlarla çok sık gündeme gelmektedir.

Vize ile ilgili sorunlarınızda Vize Merkezi size yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır. Bu sebeple ilgili şikayeti sizi mağdur eden firmaya yöneltmeniz gerekmektedir. Ayrıca para karşılığı size randevu vermek isteyen kişilerden uzak durunuz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S.Ü. 06/12/19, 16:03

Vize Başvurusu Merkezi İdata deniyor ama burası İdata değil tamamen haksızlık üzerine kurulmuş bir yer belkide sadece birkaç telefon. Ben dava açıyorum. İnsanları kandırmak çok kolaylaştı. Kelime oyunlarıyla hakkımızı alamayacağımızı zannediyorlar ama yanılıyorlar. Ben hem CİMER'e hem Başbakanlık'a da yazdım.. Kaymakamlık Tüketici Heyetine de şikayette bulundum. Dava da açıyorum.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 06/12/19, 16:04

Merhaba Sevda Hanım, Öncelikle yaşamış olduğunuz mağduriyet için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Şikayetinizde geçmekte olan Vize Başvuru Merkezi İdata firmasının, firmamız olan Vize Merkezi ile bir ilgisi olmadığını ve firmamızın da sizin gibi haksızlığa uğrayan kişiler tarafından çokça karıştırılarak mağdur edildiğini belirtmek isteriz. Vize Merkezi çeyrek asırlık tecrübesi ile her ay binlerce danışanı adına vize başvuru sürecini yürüten son derece güzide bir kurumdur. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu şekilde mağduriyet yaşamamaları adına Vize Merkezi'ni tercih etmesini isteriz. Vize uzmanlarımıza +90 212 287 73 29 numaralı telefonla ya da online@vizemerkezi.com adresi üzerinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S.Ü. 06/12/19, 16:04

İlginize tesekur ederim. Beni dolandıran firma da Vize Basvuru iData adıyla geçiyor. Dava açtım bakalım sonuç nasıl olacak... Umarım davam sonuclanır da bu tür dolandırıcılıklar son bulur... Sizlerde haksiz ithamlardan kurtulursunuz...

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Emre VARÇİN 09/12/19, 14:35

Daha önce bir vize Merkezi tarafından resmen dolandırıldım karakolluk falan oldum hiç bir vize merkezine güvenim kalmadı buraya ınstagram ile ulaştım ilk gittiğimde mekan çok havalıydı umarım fazla para almazlar diye falan düşündüm telefonda aldığım fiyat ne ise onu ödedim israil vizemi 15 gün içerisinde kapıma kadar gönderdiler Daha önce yaşadığım olaydan ötürü defalarca aradım vize merkezini ne oldu ne bitti diye bıkmadan Aysel hanım her soruma sakin bir şekilde cevap verdi ve vizemi çıkardılar teşekkür ederim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?


Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x