Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Vanuatu vizesi başvurularınızı Vanuatu Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul, Vanuatu vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Vanuatu vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul görev alanı
Vanuatu vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul'a başvuru yapmanız gerekecektir.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlileri
Vanuatu Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Önder Yücer
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Vanuatu vize başvuru formu için tıklayınız.
 
 
Vanuatu  Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği
Vanuatu vizesi için doldurulması gereken turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği
Vanuatu vizesi için doldurulması gereken ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi
Vanuatu vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür. Vanuatu vize süreçleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için www.vizemerkezi.com.tr adresimizden bilgi alabilirsiniz.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti
Vanuatu'ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme
Vanuatu vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Vanuatu Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.
Türkiye’de ikamet eden Vanuatu vatandaşları Vanuatu pasaportu ile ilgili işlemleri için Vanuatu  Konsolosluğu’na müracaat edebilirler. Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport işlemleri için müracaatta bulunacak kişiler aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
Resmi kimlik: Vanuatu hükümeti tarafından tanzim edilen nüfus cüzdan belgesi Vanuatu Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.
 
Uluslararası doğum kayıt belgesi: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport için başvuruda bulunan kişinin doğum bilgilerini içeren doğum belgesi sunulmalıdır.
 
Vatandaşlık belgesi: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişinin Vanuatu vatandaşı olduğunu gösterir belge.
 
Fotoğraf: Başvuru sahibinin 4 adet biometrik vesikalık fotoğrafı Vanuatu pasaportu başvurusunda Vanuatu Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.
 
Evlilik Cüzdanı: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport başvurusunda bulunan kişi evli ise, evlilik cüzdanını ibraz etmelidir.
 
Diploma: Vanuatu  pasaportu için Vanuatu Konsolosluğu’na başvuruda bulunan kişinin Akademik veya Mühendislik unvanı var ise, bunu gösterir diploma ibraz etmelidir.
 
Türkiye Oturma izni: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport talebi ile başvuru yapan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti oturma izni ya da ikamet belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.
 
Nüfus kayıt örneği: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişi 5 yıldan daha uzun bir süredir Türkiye’de ikamet ediyorsa, pasaport başvurusunda İngilizce tercüme edilmiş vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalıdır.
 
Pasaport işlem harcı: Vanuatu Konsolosluğu’na pasaport için başvuru yapan kişilerin 200,00 USD işlem harcı ödemesi gerekmektedir.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri:
Pazartesi - Cuma: 09.00 - 17.00
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul 2016 Resmi Tatilleri
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Vanuatu resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.
 
Vanuatu'ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın tatil programlarını hazırlamadan önce Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul resmi tatil programını gözden geçirmeleri vize işlemlerinin tamamlanması için yararlı bir adım olacaktır.
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul Adresi: İTÜ Maden Fakültesi B Girişi, Maden Mühendisliği Bölümü, Maslak - ISTANBUL
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul Telefon: 285 6688
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul Fax:
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul E mail: atar@vanuatufk.com; mehmetatar@hotmail.com
 
 
Vanuatu Fahri Konsolosluğu İstanbul Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Maslak / Şişli
 
 

Yükleniyor...