Türkmenistan'a vize almak için ne gerekiyor?

Y 25/07/16, 18:37
Türkmenistan'a vize almak için ne gerekiyor?
Vize Merkezi

Sayın ilgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz. 

Türkmenistan vizenizi nasıl alabileceğiniz konusunda sizleri aşağıda detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Tavsiyemiz öncelikle Çağrı Merkezimizi aramanızdır. Ancak yazılı cevabımızıda yie sizlerle aşağıda paylaşacağız. 

Türkmenistian seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız Türkmenistan vize başvuru işlemlerine tabidir. Türkmenistan vizesi olmadan bu ülkeye giriş yapılabilmesi vatandaşlarımız için istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Ayrıca Türkmenistan vize başvurularında bulunacak vatandaşlarımız seyahat amaçları her ne olursa olsun bu ülkeden davet yazısı temin etmeleri gerekecektir. Türkmenistan devletine turistik amaçla seyahat edecek olsanız dahi Türkmenistan turistik vize başvuruları için hazırlanmış davet belgesini temin etmeniz zorunludur. 

Türkmenistan vize başvuruları için kullanılan davet yazılarına teleks numarası adı verilirken teleks numarası; Türkmenistan yabancılar şube ve Türkmenistan Dışişleri bakanlığı onaylı hazırlanan bir referans numarasıdır. Türkmenistan teleks numarası hem Türkiye' de bulunan Türkmen Konsolosluğu sistemine bildirilirken hem de, ülkeye girişlerde bulunan sınır kontrol görevlilerinin sistemiyle paylaşılmaktadır. Türkmenistan vize başvurularında kullanılacak teleks numarası müracaatları Türkmenistan yabancılar şubesine yapılmatadır. Teleks numarası başvuruları için varsa bu ülke de bulunan yakınlarınızla veya Türkmenistan turizm acenteleri ile iletişime geçiniz. Eğer her iki şekildede Teleks numaranızı temin edemiyorsanız Kurumumuzu aramanız yeterlidir. Vize Merkezi - Türkmenistan vize departmanı yetkilieri Türkmenistan vizelerinizi sizleri detaylı prosedüre dahil etmeden vizelerinizi kolayca alabilmenizi sağlayacaktır. Yapmanız gereken ise Çağrı Merkezi yetkilerimizle iletişime geçmektir. Yetkilerimiz ile kurmuş olduğunuz iletişim sonrası e-posta hesabınıza bir bilgi maili göndereceğiz. Bilgi mailinde Türknenistan vize başvuru koşullarını, türkenistian vize başvuruları için hazırlanacak gerekli evrakları, Türkmenistan vize başvurularının sonuçlanma sürelerini ve teleks numarası başvuruları hakkında detaylı bilgileri edinebileceksiniz. Edindiğiniz bilgiler sonrası Türkmenistan vize başvuru işlemlerine başlamak istemeniz halinde ise bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları size en yakın şubemize kargo, kurye veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterli olacaktır. Türkmenistan vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur Kurumumuz, Türkmenistan vize başvuru işlemlerinizi tamamen sizlerin adına yürütecek ve sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Unutmayınız! Türkmenistan vize başvuru işlemleri diğer ülke vize başvuru işlemlerine göre daha zor ve daha uzun sürede sonuçlanmaktadır. Bu sebeple Türkmenistan vize başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden en geç 2 ay (60 gün) öncden başlamış olmaya özen gösteriniz. 

iyi günler dileriz..

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.