!VİZE MERKEZİ OLARAK TÜRKMENİSTAN İÇİN İŞLEM YAPMAMAKTAYIZ!

Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan Türkiye Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Türkmenistan Türkiye vize hizmetlerini en uzman ekibiyle profesyonel bir Türkmenistan Türkiye danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazlasını yapar. Türkmenistan Türkiye vizesi için Vize Merkezi Türkmenistan Türkiye vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Türkmenistan Türkiye vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık görevi üstlenir. Vize Merkezi Türkmenistan Türkiye vizesi bölümü deneyimli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelen en iyi hizmeti sunar. Daha çok ve ayrıntılı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir ya da Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Türkmenistan Türkiye Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada sunduk.

Türkmenistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Türkmenistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Türkmenistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Türkmenistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Türkmenistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin

Türk Vatandaşları için Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Ancak konsolosluğuna yaptığınız Türkmenistan ticari ya da öğrenci vizesi başvurusu sonucu Türkmenistan yolculuğu için işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş haftası içinde vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Türkmenistan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Türkmenistan vizesine başvuru yapmışsanız Türkmenistan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Türk Vatandaşları için Türkmenistan Vize Ücreti

Türkmenistan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Türkmenistan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir.  Türkmenistan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Türkmenistan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Türkmenistan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Türkmenistan vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Türkmenistan vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Türkmenistan vize ücretleri Türkmenistan öğrenci vizesi, Türkmenistan ticari vize, Türkmenistan yatırımcı vizesi, Türkmenistan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Türkmenistan göçmenlik, Türkmenistan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Türkmenistan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Türkmenistan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Türkmenistan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Türkmenistan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Türkmenistan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Türk Vatandaşları için Türkmenistan Vize Başvuru Formu

 Türkmenistan vize başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir vizesi alınmasında gereklidir.  Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Türkmenistan Konsolosluğunda vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir.  vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

 Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkçe – Türkmenistan dili ya da Türkmence-Türkçe şeklindedir.

Türkmenistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 Türkmenistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz.  Türkmenistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Türkmenistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

 

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Türkmenistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Türkmenistan'a vize almak için ne gerekiyor? Y 25/07/16, 18:37
Türkmenistan'a vize almak için ne gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
13 Yorum Türkmenistan turistik vizesi nasıl alınır K. 23/10/16, 12:39
SLM ben Türkmenistan a turist vizesi almak istiyorum ön günlük bana yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
2 Yorum selam ben hakan türkmenistana nakliyecilik yapıy... Hakan 08/08/16, 04:27
selam ben hakan türkmenistana nakliyecilik yapıyorum vizem bitti iki seferdir vize baş vurusu yapıyorum fakat ret geliyor bu konuda yardımcıolurmusunuz saygılarımla
2 Yorum ben Türkiyede,yani İstanbulda pasaportumu kayip ... T. Shiraliyev 08/08/16, 04:27
ben Türkiyede,yani İstanbulda pasaportumu kayip etdim.Bu durumda ben ne yapa bilirim?
2 Yorum mrb ısmı yukarı da bulanan sahıs olarak turkme... M. 08/08/16, 04:27
mrb ısmı yukarı da bulanan sahıs olarak turkmen uyruklu esımle turkmenıstan ı kısa bır sure zıyaret etmek kaydıyla gıtmek ıstıyorum butun evraklarım resmı olup ıkı tane de cocugum bulunmaktadır bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız
İletişim