Ticari Vize

Trinidad ve Tobago'a seyahat edecek T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreli  Trinidad ve Tobago Kapı Vizesi ile; T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport hamilleri 90 gün süreli Trinidad ve Tobago Kapı Vizesi ile ülkede ikame edebilirler. Trinidad ve Tobago’ da ikamesi 30 günden uzun süreli seyahatlerde, Ankara Trinidad ve Tobago Büyükelçiliği’ne Trinidad ve Tobago vize başvurusunda bulunulması gereklidir.

Trinidad ve Tobago seyahati planlayan Türk Cumhuriyeti vatandaşları, Trinidad ve Tobago havaalanı gümrük kapılarında Trinidad ve Tobago Kapı Vizesi uygulamasına tabidirler. Trinidad ve Tobago Devleti’nin T.C. pasaport hamillerine uyguladığı vize yönetmeliğine göre; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreli  Trinidad ve Tobago vizesi ile; T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport hamilleri 90 gün süreli Trinidad ve Tobago vizesi ile ülkede ikame edebilirler. Trinidad ve Tobago’ da ikamesi 30 günden uzun süreli seyahatlerde; Türkiye Trinidad ve Tobago dış temsilciliğine Trinidad ve Tobago vize başvurusunda bulunulması gereklidir. 

Trinidad ve Tobago Sınır Kapısından Geçişte Uyarı!

Trinidad ve Tobago seyahat planı olan T.C. vatandaşlarının, ülkeye girişlerinde beklenmedik sorunlarla karşılaşmamaları için seyahat belgelerinin (pasaport) geçerlilik süresini kontrol etmeleri önerilir. Trinidad ve Tobago seyahati dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 10 yıldan eski pasaport sahipleri, seyahate çıkmadan önce pasaportlarını yenilemeleri zorunludur. Trinidad ve Tobago sınır kapısında gümrük görevlilerine beyan edilen pasaportla beraber konaklama ve ulaşım rezervasyon belgeleri ile ülkede kalmayı öngördükleri süreyle orantılı makul miktarda dövizin beyan edilmesi önemlidir. 

Yükleniyor...