Trinidad ve Tobaago Fahri Konsolosluğu

ürkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Trinidad ve Tobago vizesi başvurularınızı Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul, Trinidad ve Tobago vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Trinidad ve Tobago vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul görev alanı
Trinidad ve Tobago vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul'a başvuru yapmanız gerekecektir.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlileri
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Nusret Cömert
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Trinidad ve Tobago vize başvuru formu için tıklayınız.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği
Trinidad ve Tobago vizesi için doldurulması gereken turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği
Trinidad ve Tobago vizesi için doldurulması gereken ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi
Trinidad ve Tobago vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür. Trinidad ve Tobago vize süreçleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için www.vizemerkezi.com.tr adresimizden bilgi alabilirsiniz.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti
Trinidad ve Tobago'ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme
Trinidad ve Tobago vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.
 
 
Türkiye’de ikamet eden Trinidad ve Tobago vatandaşları Trinidad ve Tobago pasaportu ile ilgili işlemleri için Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na müracaat edebilirler. Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport işlemleri için müracaatta bulunacak kişiler aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
 
 
Resmi kimlik: Trinidad ve Tobago hükümeti tarafından tanzim edilen nüfus cüzdan belgesi Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.
 
Uluslararası doğum kayıt belgesi: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport için başvuruda bulunan kişinin doğum bilgilerini içeren doğum belgesi sunulmalıdır.
 
Vatandaşlık belgesi: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişinin Trinidad ve Tobago vatandaşı olduğunu gösterir belge.
 
Fotoğraf: Başvuru sahibinin 4 adet biometrik vesikalık fotoğrafı Trinidad ve Tobago pasaportu başvurusunda Trinidad ve Tobago  Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.
 
Evlilik Cüzdanı: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport başvurusunda bulunan kişi evli ise, evlilik cüzdanını ibraz etmelidir.
 
Diploma: Trinidad ve Tobago pasaportu için Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na başvuruda bulunan kişinin Akademik veya Mühendislik unvanı var ise, bunu gösterir diploma ibraz etmelidir.
 
Türkiye Oturma izni: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport talebi ile başvuru yapan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti oturma izni ya da ikamet belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.
 
Nüfus kayıt örneği: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişi 5 yıldan daha uzun bir süredir Türkiye’de ikamet ediyorsa, pasaport başvurusunda İngilizce tercüme edilmiş vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalıdır.
 
Pasaport işlem harcı: Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na pasaport için başvuru yapan kişilerin 200,00 USD işlem harcı ödemesi gerekmektedir.
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri:
Pazartesi - Cuma: 09.00 - 17.00
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul 2016 Resmi Tatilleri
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Trinidad ve Tobago resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.
 
Trinidad ve Tobago'ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın tatil programlarını hazırlamadan önce Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul resmi tatil programını gözden geçirmeleri vize işlemlerinin tamamlanması için yararlı bir adım olacaktır.
 
 
Trinidad ve Tobago Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul Adresi: Park Maya Sitesi Barclay 12. D:1 34330 Akatlar/İstanbul
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul Telefon:
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul Fax:
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul E mail: comertnusret@gmail.com
 
 
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu İstanbul Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Akatlar

Yükleniyor...