Suudi Arabistan ziyaret vizesi

M. TİRYAKİ 13/07/18, 11:35
Merhaba, Mekke’de yaşayan arkadaşım benim için 2 aylık orada kalmak üzere davet etmek istiyor. Bununla ilgili davetiye örneği ve gerekli evraklar nelerdir, öğrenebilir miyim? İyi çalışmalar.
Vize Merkezi

Merhaba, Suudi Arabistan vize başvurusu yapabilmek için Suudi Arabistan’dan kişi adına düzenlenen davetiye gereklidir. Suudi Arabistan vizesi için davetiye vize başvuru işlemlerinin en önemli bölümünü oluşturmaktadır. Arabistan vize davetiyesi, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na ait bilgi sistemine ve seyahat acentelerine e-posta aracılığıyla gönderilmektedir. Çok girişli Arabistan vizesi ülkeden alınacak davetiye belgesine göre belirlenmektedir. Davetiye belgesinin kapsamı kişinin hangi tür Suudi Arabistan vizesi alacağını belirleyecek olan unsurdur.

Suudi Arabistan ziyaret vizesi, Arabistan’daki akraba, aile ya da tanıdık kişileri ziyaret etmek için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafundan hazırlanmış bir vize türüdür. Suudi Arabistan’da ziyaret vizesi almak için Arabistan’da yaşayan ziyaret edilecek kişiden davetiye alınması gerkmektedir. Davetiye olmaması halinde vizenin almınma imkanı bulunmamaktadır. 1.derece akrabaları ve yakınları için Suudi Arabistan ziyaret vizesine başvuru yapabilirler.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon