Suriye Vatandaşları İçin İngiltere Vizesi

İngiltere, bir Batı Avrupa ülkesidir ve Birleşik Krallık bünyesindedir. Birleşik Krallığın merkezi ülkesidir. Ekonomik olarak gelişmiş ülkeler statüsünde yer almaktadır ve bununla birlikte Avrupa Birliği'ne mensuptur. İngiltere pek çok vize türüne sahiptir ve İngiltere'ye seyahat edecek kişilere farklı olanaklar sağlamaktadır. Suriye ise Orta Doğu ülkelerinden biridir ve İngiltere'ye göre refah düzeyi düşüktür. Seyahatini İngiltere'ye gerçekleştirmek isteyen kişiler, İngiltere vizesine başvurmalılar ve İngiltere vizesi almalılar. İngiltere'nin vize uygulaması tüm pasaport türleri için geçerlidir fakat diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla İngiltere'de vizesiz bulunabilirler. Dolayısıyla Suriye vatandaşları için İngiltere Vizesi uygulaması tüm pasaport türleri için geçerlidir ve uygulanır. Suriye pasaport sahiplerine uk visa alınabilmesi için, İngiltere'nin vize için belirlediği şartları ve evrakları eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamak gerekmektedir. İngiltere Vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerine girebilirsiniz fakat İngiltere Vizesiyle , Birleşik Krallığa girişinizi İrlanda üzerinden yapamazsınız. İrlanda'ya İngiltere vizesiyle girebilmeniz için, İrlanda öncesinde İngiltere'ye giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Suriye Vatandaşları İçin İngiltere Vizesi Evrakları

İngiltere vizesi ile İrlanda hariç Birleşik Krallık ülkelerine girebilirsiniz. Vize için istenen evrakların hazırlığına başlanıldığında, İngiltere tarafından yetkilendirilen başvuru merkezi sitesi üzerinden online olarak vize başvuru formunu doldurup gerekli ücreti ödemeniz gerekmektedir. Site içerisinde pek çok başvuru formu yer almaktadır, bunlar vize türünüze göre değişiklik göstermektedir, seyahatinize uygun formu doldurup ücreti ödemeniz durumunda evrakların teslimini yapmak için konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Suriye pasaport sahiplerine İngiltere vizesinin verilebilmesi için, başvuran kişilerin ya Suriye üzerinden ya da oturma iznine sahip oldukları ülke tarafından başvurularını yapmaları gerekmektedir. Vize randevusu konsolosluk tarafından verilecektir, zamanı ve saati konsolosluk belirler. İşlemlerinizde aksilik yaşamamak için, seyahatinize en geç 2 hafta kalımı vizenizi almanız gerekmektedir. Randevunuza gitmeniz durumunda evrakların teslimi ve biyometrik veri giriş işlemleri tamamlanır, böylelikle İngiltere vizesi için vize işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

 • Suriye vatandaşları için ingiltere vizesi gerekli evraklarından olan pasaportunuzun geçerli olması gerekir ve seyahat sonrasında da en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
 • Güncel banka hesap bilgilerinizin hazırlanması gerekmektedir ve teslim edeceğiniz belge son 3 ayı kapsamalıdır.
 • Eski seyahatleriniz varsa ya da pasaportunuz varsa bunların bildirimi ve fotokopilerini hazırlamanız gerekmektedir.
 • Maaş bordrosunu hazırlamanız gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisiyle beraber tam vukuatlı nüfus belgesinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Seyahatinize dair ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgilerinizin hazırlanması gerekmektedir.
 • Şirkete dair sicil belgesi, vergi levhası, faaliyet belgesi ve yetkili kişilerin imza sirkülerinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Başvuran kişiye ait mal,mülk varsa bunun beyanı açısından tapu,arsa bilgilerini gösteren belgelerin hazırlanması gerekmektedir.
 • Başvuran kişi öğrenciyse öğrenci belgesini hazırlamalıdır ve evrakları sponsor olacak kişinin bilgilerine göre hazırlamalıdır.
 • Başvuran kişi ev hanımıysa sponsoruna göre evrakları hazırlamalıdır ve evliyse evlilik cüzdanı fotokopisini hazırlamalıdır.
 • Seyahat amacının belirtildiği, konsolosluğa hitaben hazırlanmış vize talep dilekçesinin oluşturulması gerekmektedir.
 • Sosyal güvenceyi gösteren hizmet döküm bilgileri ya da seyahat sigortasının hazırlanması gerekmektedir.

Suriye Vatandaşları İçin İngiltere Vize Ücreti

Suriye pasaport sahiplerine İngiltere Vizesi verilebilmesi için istenen evrakların tesliminden sonra konsolosluğun kararının beklenilmesi gerekmektedir. Suriye vatandaşları için İngiltere vizesi 6 aylık,2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık sürelerle verilmektedir. Vizenizin süresi ve sonucu konsolosluğun vereceği karara bağlıdır. Daha önceden yurtdışı tecrübeniz olması uzun vadede vize alabilmenize olumlu etkide bulunabilmektedir. Vize sürecinizi 10 gün kadar beklemek istemiyorsanız ya da aciliyetiniz varsa, vize ödemesine ek ücret vererek acil vize uygulamasından faydalanabilirsiniz, böylelikle vizeniz 2-3 içerisinde sonuçlanacaktır. Daha fazla ek ücret ödeyerek super ekspres vize uygulamasından faydalanarak da 24 saat içerisinde vizenizin sonucunu alabilirsiniz. Suriye vatandaşları için uk visa sonucunuzda kararı verecek tek kurum konsolosluktur. Aracı kurumlar vizeniz hakkında herhangi bir hükme sahip değillerdir.

İngiltere Vizenizin sonucunun olumsuz olması durumunda yani ret almanız durumunda ret sebebine dair bilgilendirme konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Suriye pasaport sahiplerine İngiltere vizesi hizmet bedeli ödemeleri, ek hizmetler, danışmanlık hizmetleri ve harç ücretleri geri ödenmez. Ek hizmetlerin hiçbiri harç ücretine dahil değildir. Vize harç ödemelerinizi kur hesabına göre yapmalısınız, eksik harç ödemeniz durumunda vizeniz değerlendirmeye kesinlikle alınmaz. Vizeniz hakkında yetkiye sahip olan tek merci İngiltere Konsolosluğu'dur. Evrak teslimi sonrasında gerekli görülmesi durumunda mülakata çağrılabilirsiniz. Vizenizin sonucu 10 iş günü içerisinde açıklanacaktır. Suriye vatandaşları için uk visa kapsamında belirlenen genel evraklar aşağıdaki gibidir. Herhangi bir sorunla karşı karşıya gelmemek için İngiltere Konsolosluğu'nun hizmet verdiği günleri bilmeniz gerekmektedir. Konsolosluklar temsil ettikleri ülkelerin resmi izin günlerinde ve yerleşik olarak bulundukları ülkelerin özel tarihlerinde hizmet vermezler

 

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli
6 aylık vize başvurusu 121 $ - 229 $
2 yıllık vize başvurusu 458 $ - 292 $
5 yıllık vize başvurusu 862 $ - 338 $
10 yıllık vize başvurusu 1081 $ - 469 $
6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 131 $ - 219 $
11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 252 $ - 248 $
Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu 442 $ - 408 $
Ekspress Vize Başvurusu  * 220 £ -
Süper Ekspress Vize Başvurusu  * 956 £ -
Pasaportsuz Vize Başvurusu  * 80 £ -
Vip Vize Başvurusu  * 93 £ -
Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular  * 80 $ -
 

 

 

Telefon
x