Somali Vize

Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Somali Vize hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya afrika@vizemerkezi.com e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Somali vize işlemlerinde Somali Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlara uyulması adına vize başvurularında umuma pasaport( bordo pasaport) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Somali’ye gitmek için başvuruda bulunan kişilerin bilmesi sağlık açısından büyük önem taşıyan bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunlar Somali’ye gidilmek istenilen tarih öncesinde hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtmaya karşı önlem alınmasını ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Somali’ye gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Somali’ye gitmek için vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Somali vize işlemlerinin ilk ve en önemli adımı başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna ve vizenin kaç girişli olacağına göre farklılık göstermektedir. Somali vizesiyle ilgili hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini ve 2019 güncel evrak listesini afrika@vizemerkezi.com adresimize mail göndererek yetkilimizden isteyebilirsiniz.

somali turistik vizesi

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Somali Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Pasaportunuza Somali Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
  • 2 Adet Biometrik Fotograf (Fotografların Arka fonu beyaz olmalı ve Fotograflar 6 ay’dan eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve Okunaklı Bir şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir) Vize Müracatında Bulunacak Kişi tarafından Bizzat İmzalanmalıdır.
  • Uçak bileti Rezervasyonu (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Hotel Rezervasyonu (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize İstek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Vize Başvuru Formu

Somali vize başvurularının en önemli evrakı Vize Başvuru Formu’dur. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibiyle ilgili kanaat sahibi olmasını sağladığından eksik ve hatalı bilgilerin verilmemesi gerekir. Eğer formunuzda eksik ve gerçeği yansıtmayan bilgiler olursa vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca, konsolosluk yetkililerinin  vize başvurunuzu değerlendirirken formda beyan ettiğiniz bilgilerle ilgili belge talep edeceğini de unutmayınız. Vize başvuru formunda kişisel bilgileriniz, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular bulunmaktadır. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili bölümü fotoğrafınızı ekleyip, formu imzalayarak başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

somali ticari vizesi

Somali Vizesi Reddi

Somali vize değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Vize başvurularının reddedilmesinin gerekçeleri arasında, evrakların eksik ve hatalı olması, gelir bilgilerinizin yetersiz bulunması ve vize yetkilisinde vizeniz bitiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz kanaatinin oluşmasıdır. Somali vizeniz reddedildiği takdirde eksikliklerinizi tamamlayıp itiraz etme hakkınız vardır. Benzer hataları yeniden yapmamanız ve vize reddi almamanız için başvuru öncesi danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Yükleniyor...