Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 65

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Trabzon

Sayın ziyaretçi, Vize Merkezi Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Somali vize başvuru işlemlerinde ihtiyacınız olan tüm desteği sizlere verebilmek için hizmet sunmaktayız. Trabzon’un Sürmene, Yomra, Şalpazarı, Düzköy, Araklı, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Hayrat, Vakfıkebir, Arsin, Dernekpazarı, Tonya, Beşikdüzü, Çaykara, Akçaabat, Çarşıbaşı ilçelerinde ve çevrede bulunan illerde ikamet edip Somali vize başvurusunda bulunmak isteyen tüm ziyaretçilerimiz Trabzon şubemizle iletişime geçebilirler. Vize başvuru belgelerinizi yetkili vize danışmanlarımız konsolosluğa teslim ederek sizin adınıza vize başvurusu gerçekleştirirler. Somali vizesi hakkında uzman biriyle görüşmek istiyorsanız 0850 460 17 65 numarasını arayarak Vize Merkezi yetkilisi ile telefonda görüşebilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. 

Somali -Trabzon


Somali Doğu Afrika’da, Hint Okyanusu kıyısında bulunan bir ülkedir. Tropikal iklime sahip bu ülke kurak ve sıcaktır. Başkenti Mogadişu olan Somali’nin resmi dili Somalice ve Arapça’dır fakat bu dillerin yanı sıra İtalyanca ve İngilizce dilleri de konuşulmaktadır. Somali’deki insanların çoğu tarım ve hayvancılık sayesinde geçinirler. Bu ülkede salgın bir hastalık kapma riskiniz oldukça fazladır. Bu sebeple Somali’ye gitmeden önce yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? –Trabzon

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz, Somali’ye gidebilmeleri için Somali vizesine ihtiyaçları vardır. Somali vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik süresi Somali seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Vize onayı alabilmeniz için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bırakmanız gerekir. 
Somali vize başvuru sonuçları yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü sonunda sonuçlanmaktadır. Bu yüzden Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimiz seyahat edecekleri tarihten en az 15 gün önce Somali vizesi başvurusu yapmış olmaları gerekir. 

 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Trabzon

Somali’ye gitmeden önce sağlık açısından bilgilendirilmeniz gereken konular vardır.  Somali’de salgın bir hastalığa yakalanmamanız için Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın kontrolü altında girmeniz gereken sağlık testleri bulunur. Bu testler sayesinde hepatit, sıtma, sarıhumma, tetanoz gibi hastalıklara karşı önlemler alınır. 

Somali vize başvurunuzu eksiksiz ve en hızlı şekilde halledebilmeniz için profesyon bir vize danışmanından alacağınız hizmet, başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanmasında büyük katkı sağlayacaktır. Somali vize başvurunuza onay verebilecek tek yer Somali Ankara Büyükelçiliği’dir. Somali vizesine başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz, Türkiye’nin her ilinden Vize Merkezi aracılığıyla büyükelçilikte bulunmasına gerek kalmadan vize başvurusu sağlayabilir. Firmamızın vize danışmanları Somali vizesi başvuru talebini sizin adınıza oluşturacak, evraklarınızın takibini yapacak ve değerlendirmenin sonucunu size bildirecektir. Başvuru yapacak kişinin başvuru evraklarını bize ulaştırması vize başvuru sürecinin başlaması için yeterli olacaktır. Vize yetkilimiz belgeleri sizden teslim aldıktan sonra eksik ya da yanlış bir evrak var mı diye kontrol edecek eğer evraklarınızda herhangi bir sorunla karşılaşırsa size mutlaka bildirecek eksiklerinizi tamamlamanızı isteyecektir. Daha sonra konsolosluğun istediği kriterlere göre bu belgeleri düzenledikten sonra vize dosyanızı konsolosluğa sunacaktır. Büyükelçiliğe gitmeniz gerekmeden bu şekilde vize başvuru talebiniz gerçekleşmiş olacaktır.Vizeniz onaylandığında ise yine Vize Merkezi yetkilisi Somali Büyükelçiliği’ne giderek pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? –Trabzon


Somali vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınıza uygun olacak bir vize türü belirlemeniz gerekir. Vize türünüzü vize danışmanına bildirirseniz başvuru işleminiz çok daha hızlı gerçeleşecektir. Somali vize türleri: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Vize işlemlerinde özen gösterilmesi gereken en önemli adım talep edilmiş olan başvuru evraklarını tamamen eksiksiz ve doğru olarak ayarlamanızdır. Sizden istenen evraklar birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Vize türünüz, vize süresince ülkeye kaç kez giriş yapacağınız gibi durumlara bağlı olarak sizden evrak talep edilir. Başvuru yapacağınız vize türünüz için hangi evrakların gerekli olduğunu bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Trabzon 

  • Pasaport: Pasaportunuzun Somali seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği devam ediyo halde olması gerekir. Pasaportunuzun 2. sayfasında bulunan hamilin imzası kısmı pasaportun sahibi tarafından bizzat imzalanmış ve pasaportunuzun güncel, düzenli olması gerekir. Somali vizesinin pasaportunuza basılması için en az 1 adet boş vize sayfası bulundurmalısınız.
  • 2 Adet Biyometrik Vesikalık (Yüz hatlarınızın tamamen belli edecek şekilde çekilmiş veskalığın arka fonu beyaz olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski çektirilmiş olmamalı)
  • Başvuru Formu: Başvuru formunun eksiksiz ve okunaklı olacak şekilde doldurulmuş olması gerekir. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize müracatında bulunacak kişinin kendisi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  • Uçak biletinizi gösteren belge (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgilerinizi gösteren belge (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıdaki linke tıklayarak güncel Somali Vize Başvuru Formu’na ulaşabilirsiniz. 

Vize başvuru işlemlerinde temin edilmesi gereken en önemli belge Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde büyükelçilik başvuruda bulunan kişinin tüm kişisel kimlik bilgilerine ulaşabilir. Bu form ile teslim ettiğiniz diğer belgeler arasında tamamen uyum olması gerekir. Aksi takdirde güvensizlik sebebiyle vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Konsolosluğun sizi talep ettiği evraklar ile değerlendirdiğini unutmayınız. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Trabzon


Somali Büyükelçiliği’ne yaptığınız vize başvurusunun sonuçlanması yaklaşık olarak 7-10 gün arasında sürmektedir. Fakat başvurduğunuz vize türüne ya da konsolosluğun yoğunluk dönemlerine göre gibi sebeplerden dolayı bu sürede farklılıklar yaşanabilir. Yabancı pasaport sahibi olup Türkiye’den yapmak istediğiniz vize başvurusunun değerlendirme süresi de farklı olabilir. 

Somali Vizesi Reddi -Trabzon


Somali vize başvurunuzun nasıl sonuçlanacağı hakkında karar verecek olan kurum sadece Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’dir. Evraklarınızın hatalı bir şekilde gönderilmiş olması, başvuru formunda eksik alanlar bırakmanız ya da sahte gelir bilgileriyle başvuru sağladıysanız başvuru talebiniz yüksek olasılıkla reddedilecektir. Bu eksikler tamamlanıp hatalar düzeltildiğinde reddedilmiş olan vize başvurusuna itiraz edebilirsiniz. Henüz bir vize danışmanından yardım almadıysanız ikinci bir vize reddi almamak için Vize Merkezi’yle görüşmenizi tavsiye ederiz. Vize danışmanı ile yapacağınız vize başvurusunda aynı hataları tekrar yapmamış olacaksınız. 


Ziyaretçimiz, Vize Merkezi hakkında detaylı bilgi ve Somali vizesine Trabzon’dan nasıl başvuru sağlayacağınız konusunda vize işlemleri yetkilisinden görüş almak istiyorsanız 0850 460 17 65 telefon numaramız ile bize ulaşabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. 
 

 

 

 

 

 

 

 

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI