Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Afrika Departmanımız, Konya şehrinden Somali vizesine nasıl ulaşacağınız hakkında gereken işlemleri size aktaracağımız bu sayfaya hoş geldiniz. Somali vizeniz için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel yardımı Vize Merkezi sayesinde elde edeceksiniz. Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu bu evraklar uzman vize danışmanımız tarafından prosedürlere uygun düzenlenerek eksiksiz olarak konsolosluğa teslim edilir. Somali vize başvuru talebiniz hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 (332) 225 43 89 numarasıyla vize danışmanımızla görüşebilirsiniz isterseniz konya@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak da mail yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Somali - Konya


Somali Doğu Afrika’da kalan tropikal iklimli bir ülkedir. Oldukça sıcak ve kurak olan bu yerin uzun bir sahil şeridi vardır. Kismayo, Mogadişu, Berbera gibi önemli şehirlere sahip bu ülkede Arapça, Somalice, İtalyanca ve İngilizce konuşulmaktadır. Ekonomisi hayvancılık ve tarım üzerinden dönmektedir. Somali’de salgın bir hastalığa yakalanmamak için Türkiye’den çıkmadan önce birçok sağlık kontrolünden geçmeniz ve aşılar yaptırmanız gerekir. 

 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Konya


Somali’ye seyahat düzenlemek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz Somali’ye gitme imkanları yoktur. Dolayısıyla Somali vizesi almaları gereklidir. Vize başvurusunda bulunurken gösterdikleri pasaportun Somali seyahatinin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğin devam ediyor olması gereklidir. Vizenizin onaylanabilmesi için pasaportunuzda 2 tane boş sayfa olması şarttır. Somali vize değerlendirme sonucunuz yaklaşık olarak 7-10 iş günü sonunda açıklanır. Bu yüzden Somali’yi ziyaret etmek isteyenler, gidecekleri tarihten en az 15 gün öncesinde vize başvurusunda bulunabilirler. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Konya


Somali’ye seyahat düzenlemek isteyen ziyaretçilerimizin sağlıkları açısından bilmeleri gereken önemli bilgiler vardır. Somali’ye giriş yapmadan önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu sağlık kontrollerinden geçmeleri gerekir. Bu kontrollerde sarıhumma, tetanoz, sıtma ve hepatit hastalıklarına karşı önlemler alınır.

Somali vize başvuru talebini oluştururken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için bu işlemi vize danışmanıyla birlikte yapıyor olmanız başvurunuzun süratli ve doğru şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Somali vize başvurunuz hakkında karar verme yetkisine sahip tek yer Somali Ankara Büyükelçiliği’dir. Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi sayesinde Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsun Ankara’daki büyükelçilikte bulunmalarına gerek kalmadan vize başvuru talebinde bulunabilirler. Firmamız Somali vizesine sizin adınıza başvuru yapacak, evraklarınızı konsolosluğa teslim edecek ve daha sonra bu evrakların takibini yapacak, değerlendirmeniz sonuçlandığında sizinle iletişime geçecektir. Sizin yalnızca sizden talep edilen belgeleri kargo yoluyla ya da şubemize gelerek vize danışmanınıza ulaştırmanız yeterlidir. Yetkili olan vize danışmanı, evrakları teslim aldıktan sonra konsolosluğun istediği kriterlere göre düzenlemeleri yapacak herhangi bir eksiklik ya da hatayla karşılaşmazsa bu şekilde konsolosluğa teslim edecektir. Fakat teslim ettiğiniz belgelerde hatalı ya da eksik evrak bulunursa vize dosyanız konsolosluğa teslim edilmeden önce size mutlaka bilgi verilecek eksiklikleri tamamlamanız sağlanacaktır. Konsoloslukta evrak eksikliği yüzünden değerlendirme süreciniz uzamayacaktır. Vize başvuru işleminiz böylece büyükelçiliğe gitmeden gerçekleşmiş olacaktır. Vizeniz onaylandığında Vize Merkezi’nin vize danışmanı Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu teslim alacak ve size iade edecektir. 

 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Konya

Somali vize başvurusunda bulunurken vize danışmanınıza vize türünüzü bildirmeniz gerekir. Eğer vize türünüzü belirlemekte zorlanıyorsanız bizi arayarak destek alabilirsiniz. Somali için verilen genel vize türleri şunlardır: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Somali vize başvurusunda yapılırken dikkat edilmesi gereken en temel adım sizden talep edilmiş olan bu evrakların tamamen eksiksiz bir biçimde ayarlanmış olmasıdır. Vize türünüz ya da yaptığınız meslek gibi etkenlere göre vize başvurusunda talep edilen evraklar farklılık gösterebilir. Somali vizesi hakkında kendi vize türünüze uygun evrakların listesini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Konya

 

  • Pasaport: Pasaportun geçerlilik süresi Somali seyahatinizin bitişinden en az 6 ay sonrasına kadar devam ediyor olması gerekir. Pasaportunuzdaki 2. sayfada bulunan hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Pasaportunuzun güncel ve eskimemiş bir durumda olmasına dikkat ediniz. Pasaportunuza Somali vizesinin basılması için en az iki adet boş vize sayfası bulundurmalısınız. 
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Çektireceğiniz vesikalığın arka fonu beyaz olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalıdır)
  • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz ve okunur bir şekilde yazılmış olmalıdır. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Başvuru formu Somali vize müracatında bulunan kişi tarafından imzalanmalıdır.
  • Uçuş bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda size gösterilen linkten vize başvuru formuna ulaşabilir isterseniz inceleyerek başvuru yapmadan önce sizden istenen bilgiler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Vize başvurusunda konsolosluğa teslim edilmesi gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında tüm kişisel kimlik bilgilerine sahip olabilirler. Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulmuş olması diğer evraktaki bilgilerle uyuşur halde olması çok önemlidir tam tersi durumda vize başvurunuz olumsuz şekilde sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Konya

Vize başvurunuz değerlendirilmeye alındıktan sonra Somali Büyükelçiliği’nin değerlendirmeyi sonuçlandırması yaklaşık 7-10 günü bulacaktır. Konsoloslukla yaşanacak dönemsel bir yoğunluk ya da vize türünüze bağlı olarak sizden ek evrak istenmesi gibi durumlarda değerlendirme süresinde uzamalar görülebilir. Fakat bayramlar, resmi tatiller ve geçici yoğunluklar dışında bu sürede büyük bir farklılık görülmez. 

Somali Vizesi Reddi -Konya


Somali Ankara Büyükelçiliği vizeniz hakkında olumlu ya da olumsuz karar verebilecek tek yerdir. Vizenizin reddedilmesi için birçok sebep olabilir. Evrakları eksik teslim etmeniz, konsolosluğa yalan ya da tutarsız bilgiler vermeniz gibi hatalar başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını meydana getirebilir. Somali vizeniz reddedildiğinde reddedilme sebeplerini düzeltip bu karara itirazda bulunabilirsiniz. Henüz bir vize danışmanından yardım almadıysanız aynı hataları tekrar yapmamak adına Vize Merkezi’nin profesyonel çalışanlarından destek alabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçi, Vize Merkezi Konya şubesini +90 (332) 225 43 89 telefon numarasıyla arayarak burda verilen bilgiler dışında sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için mail atmak isterseniz konya@vizemerkezi.com adresimize yazabilirsiniz. 
 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz