Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 35

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Afrika Departmanımız, Somali vizesi başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimize başvuru sürecinin en hızlı şekilde sonuçlanması için destek hizmeti vermektedir. Bu sayfamızda Vize Merkezi Kayseri şubemizden nasıl başvuru sağlayacağınızı sizlere aktaracağız. Kayseri’nin Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Akkışla, Develi, Pınarbaşı, Tomarza, İncesu, Talas, Bünyan, Melikgazi, Sarız, Yahyalı, Özvatan, Sarıoğlan, Yeşilhisar ilçelerinden ve Kayseri çevresi illerden bu şubemizde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğun sizden temin etmenizi isteyeceği evraklar yetkililerimiz aracılığıyla konsolosluğa ulaştırılarak Somali vizesine başvurunuz sağlamış olacaktır. Somali vizesi için yetkili vize danışmanıyla birebir görüşmek için 0850 460 15 35 telefon numaramızı arayabilir isterseniz kayseri@vizemerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. 

Somali - Kayseri

Somali Etiyopya’nın doğusunda, Aden Körfezi kıyısında kalan bir Doğu Afrika ülkesidir. 18 bölgeden oluşan Somali’nin başkenti Mogadişu, ülkenin en önemli şehirlerinden birisidir. Resmi dili Arapça ve Somalice’dir. Tropikal iklime sahip Somali geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Somali’de salgın hastalık kapma olasılığınız çok yüksek olduğu için Türkiye’den çıkmadan önce yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Kayseri


Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Somali’ye gidebilmeleri için vize almaları zorunludur. Pasaportunuzun geçerlilliği, seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar devam ediyo olmalıdır. Vizenizin onaylanabilmesi için pasaportunuzda 2 tane boş sayfa bırakmanız gerekir.
Somali vize başvuruları genellikle 7 ile 10 iş günü arasında sonuca ulaşmaktadır. Somali’ye gitmek istediğiniz tarihten en az 15 gün önce vize başvurusu yaparsanız herhangi bir gecikme durumuyla karşılaşmazsınız. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Kayseri


Somali’ye gitmeden önce sağlık açısından bilmeniz gereken çok ciddi bilgiler vardır. Türkiye’den ayrılmadan önce girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve sarıhumma, tetanoz, hepatit, sıtma gibi hastalıklara karşı alınması gereken önlemler vardır. 


Somali vize başvurunuzu profesyonel bir vize danışmanı ile birlikte yapmanız başvurunuzu en hızlı ve güvenilir şekilde olumlu yönde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Somali vize başvuruları sadece Somali Ankara Büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Somali vizesine başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz bütün illerden Vize Merkezi aracılığıyla Ankara’daki büyükelçiliğe gitmelerine gerek kalmadan başvuru talebi oluşturabilirler. Yetkili vize danışmanlarımız, vize başvurunuzu sizin adınıza yapacak ve evraklarınızı teslim edip evrak ve değerlendirme sürecini sizin yerinize takip edecektir. Sizin sadece konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları bize ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra vize danışmanımız belgeleri konsolosluğun istediği kriterlere göre düzenleyecektir. Belgelerinizde bir hata ya da eksiklik görülürse mutlaka size geri dönüş sağlanıp eksiklerin tamamlanması istenecektir. Eksik evrak sorunu yüzünden başvuru sürecinizde bundan kaynaklı bir uzama yaşanmayacaktır. Vizeniz onaylandığında Vize Merkezi vize danışmanı Somali Büyükelçiliği’ne giderek pasaportunuzu geri alır ve sizin adresinize teslim eder. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? –Kayseri 

Somali vize başvurusunda bulunurken vize danışmanına vize türünüzü bildirmeniz vize işlemlerinizin daha da hızlanmasını sağlayacaktır. Somali için vize türleri:  Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Vize başvurularında dikkat edilmesi ve özen verilmesi gereken en temel nokta sizden talep edilmiş olan evrakları eksiksiz ve tamamen gerçeği yansıtıyor olacak şekilde hazırlamanızdır. Sizden istenen evraklar birçok etkene göre değişiklik gösterir. Örneğin, başvuru yaptığınız vize türü ya da mesleğinize sizden daha farklı evraklar talep edilebilir. Seyahat amacınıza göre belirlediğiniz vize türü için güncel evrak listesini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

 

  • Pasaport: Pasaportunuzun Somali seyahat bitiş tarihinizin bitmesinden en az 6 ay sonrasına kadar daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzda bulunan 2. sayfadaki hamilin imzası bölümü pasaport sahibi tarafından şahsen imzalanmalı ve pasaportunuzun yırtık ve eski olmamasına dikkat etmelisiniz. Somali vizesinin pasaportunuza damgalanabilmesi için en az iki boş vize sayfası bulundurmanız gerekir.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Yüz hatlarınızı net bir şekilde belli edecek biyometrik fotoğrafınızın arka fonu beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Formu eksiksiz ve okunaklı olacak şekilde doldurulmalısınız. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize müracatında bulunacak kişi tarafından imzalanmalıdır.
  • Seyahat bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda gösterilen linke tıklayarak Somali Vize Başvuru Formuna ulaşabilir isterseniz indirip daha sonra kullanabilirsiniz

Vize başvuru işlemlerinde büyükelçiliğe teslim edilmesi gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde büyükelçilik başvuru yapan bireyin tüm kişisel kimlik bilgi bilgilerine sahip olur. Başvuru formunu teslim etmeden önce eksiksiz ve tutarlı doldurmuş olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Büyükelçilik belgelerinizde uyuşmayan yerler görürse vize başvurunuzu reddedebilir. Sizi bu form ve diğer teslim ettiğiniz evraklara göre değerlendirmeye aldığınızı unutmayın. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Kayseri


Vize başvuru işleminizin değerlendirilmeye alındıktan sonra 7-10 gün sonunda sonuçlanacaktır. Ancak başvuru yaptığınız tarihte büyükelçilikte olan bir yoğunluk ya da sizin vize türünüzle alakalı ek belge istenmesi gibi durumlarda bu değerlendirme sürecinde uzamalar görülebilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan vize başvurularında da sonucun açıklanması daha uzun süre alabilir. 

Somali Vizesi Reddi -Kayseri

Somali vize sonucunuz hakkında bir karar verebilecek yetkiye sahip tek yer Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Teslim ettiğiniz evraklardaki bilgilerin birbiriyle uyuşmaması gibi durumlarda ya da vermeyi unuttuğunuz eksik bir belge yüzünden vize başvuru talebiniz olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Eğer Somali vizesi talebiniz reddedilirse bu eksikleri tamamladıktan sonra kararı itiraz etme hakkına sahipsiniz. Bu işlemleri vize danışmanından destek almayarak yaptıysanız aynı hataları tekrar yapmamak ve tekrar vize reddi almamanız için Vize Merkezi’ni arayarak bizden destek hizmeti alabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Kayseri’den nasıl Somali vize başvurusu yapacağınız hakkında şubemizle görüşüp bilgi almak için 0850 460 15 35 telefon numaramızı arayabilir isterseniz kayseri@vizemerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz