İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B Kat :3, 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

0232 970 05 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi ile birlikte İzmir’den Somali vizesine nasıl sahip olacağınızı anlattığımız bu sayfaya hoş geldiniz. Somali vizesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemlerde size destek verecek deneyimli vize danışmanlarımızla birlikte işlemlerinizi en hızlı ve doğru şekilde sonuçlandırılmasını sağlayacağız. Konsolosluğun sizden talep edeceği evraklar ekibimiz tarafından tüm ölçütlere uygun olacak şekilde hazırlanıp düzenlendikten sonra konsolosluğa teslim edilecektir. Somali vizesi hakkında vize danışmanımız ile birebir görüşmek için +90 (232) 970 02 87 numaraları telefonumuzu arayabilir, isterseniz konak@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. 

Somali - İzmir

Somali; uzun bir sahil şeridi olan, kurak ve sıcak, tropikal iklime sahip bir ülkedir. Mogadişu başkenti ile birlikte Berbera, Merka, Kismayo, Hergeisa gibi önemli şehirleri vardır. Somali’de, Somalice, Arapça, İtalyanca ve İngilizce konuşulur. İnsanları genellikle tarım ve hayvancılıkla geçinir. Somali’de salgın hastalığa yakalanma olasılığınız çok yüksektir bu sebeple Somali’ye gitmeden önce yaptırmanız gereken birçok sağlık testi ve aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? –İzmir

Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah/Kırmızı) ve Hususi (Yeşil) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Somali seyahati gerçekleştirebilmesi için vize almaları zorunludur. Vize başvurusu esnasında pasaportunuzun geçerlilik süresi bulunmalı ve seyahatinizin bitiş süresinden en az 6 ay sonrasına kadar pasaportunuzun geçerliliği sürdürülmelidir. Vize başvurunuzun onay alabilmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bulunması zorunludur
Somali vize başvurularının değerlendirilip sonuçlandırılması 7 ile 10 iş günü arası sürer. Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimiz seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru talebinde bulunmalıdır. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -İzmir


Somali seyahati gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken son derece önemli sağlık bilgileri bulunmaktadır. Somali’ye henüz gitmeden Türkiye’de geçmeniz gereken sağlık kontrolleri vardır. Bu kontrollerle birlikte sarıhumma, tetanoz, sıtma ve hepatit hastalıklarına karşı önlem alınır.

 
Somali vize başvuru talebinde bulunurken bu işlemi uzman vize danışmanı ile birlikte yapmanız başvurunuzu en hızlı ve en güvenli şekilde sonuca ulaştıracaktır. Somali vizenize onayı sadece Somali Ankara Büyükelçiliği verecektir. Türkiye’nin tüm illerinden Vize Merkezi sayesinde Ankara Büyükelçiliği’nde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan Somali vizesine başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Firmamızın uzman vize danışmanları vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecektir. Evraklarınızın ulaştırılmasından ve değerlendirilmesinin takip edilmesinden tamamen biz sorumlu olacağız. Vize başvurusu yapacak olan kişinin tüm istenen belgeleri şubemize ulaştırması işlemlerin başlatılması için yeterli olacaktır. Vize danışmanınız belgeleri teslim aldığında istenen tüm kriterlere göre bilgilerinizi kontrol edecek bir eksik saptarsa size geri dönüş sağlayacaktır. Belgerlerde herhangi bir yanlış ya da eksiklik bulunmazsa vize danışmanınız tarafından dosyanın Somali Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırılacaktır. Vize danışmanınızın önceden eksik belge konusunda sizi uyarmış olmasından dolayı belgeler elçiliğe teslim edildikten sonra süreçte hatalı belge kaynaklı herhangi bir uzama yaşanmayacaktır. Büyükelçiliğe gitmeniz gerekmeden vize başvuru talebiniz ulaştırılmış olacaktır. Vizeniz onay aldığında Somali Büyükelçiliği’nden Vize Merkezi yetkilisi pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -İzmir

Somali vize başvurusu için bir vize türü belirlemeniz gerekir. Bu vize türünü belirlemede zorluk yaşıyorsanız daha önce iletişime geçtiğiniz vize danışmanınıza bildirerek bu sorununuzu çok basit bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Vize türleri şöyle verilmiştir: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Tüm resmi işlemlerde olduğu gibi Somali vize başvurusunda büyükelçiliğin sizden talep etmiş olduğu evrakları eksiksiz ve tamamen gerçeği yansıtan bir şekilde teslim etmeniz işleminiz için yapılması gereken en temel adımdır. Teslim etmeniz istenen bu evraklar, vize türünüze göre, sahip olduğunuz mesleğe göre ya da vize sürenize göre değişiklik gösterecektir. Vizenizi nasıl alacağınız konusunda sorularınız varsa ya da daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız şubemizi arayarak uzman vize danışmanı ile görüşebilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - İzmir

 

  • Pasaport: Pasaportunuzun Somali seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği devam ediyo olmalıdır. Pasaportunuzun 2. Sayfasında bulunan hamilin imzası kısmı pasaporta sahip olan kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olması gerekir aksi takdirde seyahatinizde size sorun yaratabilir. Somali Vizesini yapıştırmaları için pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfası bulunması gerekir. 
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız en fazla 6 ay önce çekilmiş olmalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulması çok önemlidir. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvurusunda bulunacak olan kişi tarafından imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Otel bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda size verilen linke tıklayarak Somali vize başvuru formunu görüntüleyebilirsiniz. 

Vize başvurusu sürecinde teslim edilmesi gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde büyükelçiliğe tüm bilgilerinizi ulaştırmış olursunuz. Bu bilgiler kimlik belgelerinden, seyahat bilgilerine kadar kişisel bütün bilgileri içermektedir. Bu formu eksiksiz ve tamamen güncel, doğru bilgilerle doldurmak çok önemlidir. Büyükelçilik sizin bu formunuzu ve ulaştırdığınız diğer belgeleri göz önüne alarak sizi değerlendirmeye alır. Bu belgelerde tutarsızlık ya da hata saptanırsa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -İzmir

Somali Büyükelçiliği Ankara’ya yapmış olduğunuz vize başvuru talebi değerlendirilmeye alındıktan sonra genellikle 7-10 gün sonunda sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruda bulunduğunuz tarihler, vize türünüzün ne olduğu gibi kriterler değerlendirme süresini uzatabilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan vize başvurularında da değerlendirme süresi farklı olabilir. Bayramlar, resmi tatiller ve büyükelçilikteki dönemsel yoğunluklar dışında değerlendirme süresinde çok büyük farklılıklar görülmez. 

Somali Vizesi Reddi -İzmir

Somali vize başvuru sonucunuz onay ya da ret alma kararlarını veren tek yer Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Evrak eksikiliği, bilgilerde tutarsızlık, gelir bilgilerinde yetersiz bilgi gösterilmesi gibi durumlarda ya da gittiğiniz ülkede kaçak yaşamaya devam edeceğiniz sanılırsa vize başvurunuz büyük bir olasılıkla reddedilecektir. Somali vizenizin reddedilmesine karşı eksik ya da hatalı olduğunuz yerleri düzeltip bu karara itiraz edebilirsiniz. Vize başvurunuzu tek başınıza, bir acentadan destek almayarak yaptıysanız bu aşamadan sonra profesyonel bir ekipten yardım almanızı tavsiye ederiz. Vize Merkezi, daha önce yapmış olduğunuz hataların tekrarlanmasına izin vermeyerek sizin için yeni bir vize başvuru talebi oluşturacaktır. 

Ziyaretçimiz, Somali vize başvurunuz hakkında merak ettiğiniz başka ayrıntılar için Vize Merkezi İzmir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanımıza ulaşmak için +90 (232) 970 02 87 numaralı telefonu arayarak ya da konak@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 
 
 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz