İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 17

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, İstanbul

Somali vizesine sahip olabilmek için gereksinim duyduğunuz tüm işlemler için Vize Merkezi Afrika Departmanımız, sizlere vereceği profesyonel destek sayesinde vize başvuru işlemi sürecinizin en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu sayfamız ile birlikte Somali vizesine İstanbuldan nasıl başvuracağınızı öğrenebilirsiniz. İstanbul’un Arnavutköy, Bağcılar, Başakşehir, Esenler, Eyüpsultan, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Güngören, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Bahçelievler, Bakırköy, Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenyurt, Fatih, Büyükçekmece, Kartal, Çatalca, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane ilçelerinden ve çevredeki illerden Somali vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 02 87 arayarak İstanbul şubesi görüşebilirsiniz ya da afrika@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. 

Somali - İstanbul


Somali; Hint Okyanusu kıyısında, kurak, tropikal iklimi olan bir ülkedir. Mogadişu, Hergeisa gibi birçok önemli şehirleri vardır. Somalide konuşma dilleri çok farklılık gösteririr, Somalice, Arapça, İtalya ve İngilizce dilleri konuşulur. Tarım ve hayvancılık ile geçinen bu ülkede salgın hastalığa yakalanma riskini çok yüksektir. Bu yüzden Somali’ye gitmeden önce girmeniz gereken birçok sağlık testi bulunur ve yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -İstanbul

Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ya da Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Somali ziyareti gerçekleştirebilmek için vize almaları gerekir. Vize başvurusunda sizden talep edilen pasaportun geçerlilik süresi Somali seyahatinizin bitiş tarihinden sonra da 6 ay daha geçerliliği devam etmek zorundadır. Vizenizin onaylanabilmesi için pasaportunuzun 2 adet boş sayfası olması zorunludur.
Somali vize başvuruları 7 ile 10 iş günü içinde sonuca kavuşturulur. Bu yüzden Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimiz Somali seyahatlerinden en az 15 gün önce vize talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -İstanbul

Somali’ye gitmeden önce bilinmesi gereken çok önemli sağlık bilgileri bulunmaktadır. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı onayı ile birçok sağlık kontrollerine girip hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtma hastalıklarına karşı önlem almadan Somali’ye seyahat gerçekleştiremezsiniz. 


Somali vize başvuru talebinizin onay alabilmesi için deneyimli bir vize danışmanı ile birlikte işlemlerinizi halletmeniz tüm süreci eksiksiz ve daha hızlı atlatmanızı sağlayacaktır. Somali vizesi sadece Somali Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Vize Merkezi ile birlikte Türkiye’nin bütün illerinden Ankara Büyükelçiliği’ne gitmenize gerek kalmadan Somali vizesi başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Firmamızın yetkili vize danışmanları Somali vizesine sizin adınıza başvuracak ve başvuru değerlendirmesinin getirdiği tüm süreçlerde sizin adınıza rol oynayacaktır. Evraklarınızın konsolosluğa ulaştırılmasından, evrak takibine, başvurunuzun en kısa sürede olumlu bir şekilde sonuçlanması için tüm adımlarda size destek verecektir. Başvuru yapacak bireyin yani sizin, sizden istenen tüm belgeleri düzenleyip kargoyla ya da elden teslim olacak şekilde şubemize ulaştırmanız yeterlidir. Vize uzmanımız, belgelerinizi tüm kontrollerden geçirdikten sonra eksik ya da yanlış bulduğu bilgiler için size geri dönüş yapacaktır. Belgelerinizde herhangi bir sorun görülmezse vize dosyanız, vize uzmanımız tarafından Somali Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırılır. Böylece sizin elçilikte saatlerce sıra beklemeniz gerekmez, Vize Merkezi ile birlikte vize başvuru talebiniz gerçekleştirilir. Vizeniz onaylandığında ise vize danışmanınız büyükelçilikten pasaportunuzu alarak sizin adresinize yollayacaktır. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -İstanbul


Somali vize başvuru talebi oluştururken vize danışmanınızın doğru başvuruyu yapabilmesi için seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirtmeniz gerekir. Somali vizesi için belirlenmiş genel vize türleri şunlardır: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Somali vize başvuru talebinde bulunurken dikkat edilmesi gereken en önemli adım başvuru belgelerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesidir. Büyükelçiliğin sizden isteyeceği evraklar, birçok kritere göre farklılık gösterir. Bunlar, vize türünüz, başvuruda bulunan kişinin mesleği, vizenizi ne kadar sürelik çıkartmak istediğiniz gibi kriterler olabilir. Vize türünüzü belirlemede zorluk yaşıyorsanız ya da daha ayrıntılı bilgi talep ediyorsanız öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - İstanbul

 

  • Pasaport: Öncelikle pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olması gerekir. Pasaportunuzun Somali seyahatinizin bitmiş olduğu tarihten itibaren geçerliliğinin en az 6 ay daha devam ediyo olması gerekir. Pasaportunuzun 2.sayfasında hamilin imzası kısmı pasaportun sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuza Somali Vizesi yapıştırılabilmesi için en az 2 vize sayfası boş bırakılmalıdır
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka fonunun beyaz olması gerekir ve fotoğraf en fazla 6 ay önce çekilmiş olmalıdır)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz, doğru ve okunaklı olacak şekilde doldurulmalıdır. (Form acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvurusunda bulunan kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.
  • Seyahat bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Kalacağınız yerin bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıdaki linke tıklayarak Somali vize başvuru formunu görüntüleyebilir isterseniz bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz

Vize başvurusunda bulunurken teslim etmeniz gereken en önemli belge Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde büyükelçilik size ait tüm kişisel kimlik bilgilerinize sahip olur ve bu bilgiler üzerinden değerlendirmeye alır. Bu formu eksiksiz, doğru ve güncel bilgilerle doldurmak son derece önemlidir. Diğer durumda vize başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -İstanbul


Somali Büyükelçiliği Ankara’ya yapacağınız vize başvuru talebi değerlendirmeye alındıktan sonra yaklaşık 7-10 gün sonunda sonuçlanmaktadır. Fakat başvuruda bulunduğunuz tarihe göre büyükelçilikte yaşanacak dönemsel bir yoğunluk sonucunda bu sürede bir uzama yaşanabilir. Bu nedenle vize başvurularınızı en az 15 gün önce gerçekleştirmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Somali Vizesi Reddi -İstanbul


Somali vize başvuru sonucuna karar verecek tek kurum Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’dir. Hatalı evrak teslimi, gelir bilgilerini yanlış ya da eksik aktarmak ya da vize süreniz dolduğu halde ülkeyi terk etmeyeceğiniz gibi bir algı oluşuyorsa vize başvurunuz büyük bir ihtimal ret kararı ile sonuçlanacaktır. Somali vizeniz red aldığından eksiklerinizi tamamlayıp bu karara itiraz etme hakkına sahipsinizdir. Bu işlemleri tek başınıza yaptıysanız bu aşamadan sonra uzman bir vize danışmanı ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Aynı hataları tekrar yapmamak ve tekrar vize reddi almamak için Vize Merkezi çağrı hattını arayarak destek alabilirsiniz.
 
Sayın ziyaretçi, bizden daha detaylı bilgi almak için ve vize başvurunuz hakkında aklındaki soruları cevaplandırabilmek için Vize Merkezi İstanbul şubesi vize uzmanımıza ulaşmak istiyorsanız +90 (212) 970 02 87 numaralı telefonu arayarak ya da afrika@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 
 

 

 

 

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI