Gaziantep

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Gaziantep

Vize Merkezi ile birlikte Gaziantep’ten Somali vizesine sahip olma yollarını anlattığımız bu sayfamıza hoş geldiniz. Bu vize için ihtiyacınız olan işlemler profesyonel kadromuz tarafından ele alınarak, bu süreci en hızlı ve doğru şekilde atlatmak için sizlere hizmet vermekteyiz. Konsolosluğun sizden talep edeceği tüm evraklar yetkililerimiz tarafından prosedürlere uygun olacak şekilde hazırlandıktan sonra bizim tarafımızdan eksiksiz bir biçimde konsolosluğa sunulur. Gaziantep’in Araban, Karkamış, Şahinbey, Şehitkamil, Oğuzeli, Nizip, Karkamış, İslahiye, Yavuzeli ve Nurdağı ilçelerinden ve Gaziantep’in çevre illerinden Somali vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Somali vizesi için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 (342) 255 50 25 telefon numaramızı tuşlayarak ya da gaziantep@vizemerkezi.com adresine mail atarak Vize Merkezi Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Somali - Gaziantep

Somali Etiyopya’nın doğusunda, Hint Okyanusu kıyısında kalan bir ülkedir. Bu ülke tropikal iklime sahip olup oldukça kurak ve sıcak bir havası vardır. Berbera, Hergeisa, Mogadişu, Kismayo, Merka gibi önem taşıyan şehirlere sahiptir. Somali de Somalice ve Arapça başta olmak üzere İtalyanca ve İngilizce dillerinin konuşulduğu görülür. Somali’de yaşayan insanlar genellikle hayvancılık ve tarım ile geçinirler. Somali’ye seyahat etmeden önce Türkiye’de girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve yaptırmanız gereken çok önemli aşılar vardır aksi takdirde salgın bir hastalığa kapılma riskiniz çok yüksektir.

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Gaziantep


Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Somali vizesine sahip olmadan Somali’ye seyahat edemezler. Vize başvurusunda bulunurken kullandığınız pasaportun geçerlilik süresi Somali seyahatinizi tamamladığınız tarihten en az 6 sonrasına kadar devam ediyor olması şarttır. Vizenizin onay alabilmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bulunması gerekir. 
Somali vize başvuruları genellikle 7-10 gün iş günü sonunda sonuçlanmaktadır. Bu sebeple Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimiz seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru talebini oluşturmaları gerekir. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Gaziantep

Somali’ye gitmeden önce ziyaretçilerimizin sağlıkları için öğrenmesi gereken önemli bilgiler vardır. Türkiye’deyken Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu bir sağlık kontrolüne tabii tutulurlar. Bu sağlık kontrolünde sarıhumma, tetanoz, hepatit ve sıtma gibi hastalıklara karşı tedbir alınır. 


Somali vize başvuru işlemlerini tamamen eksiksiz ve kriterlere uygun bir şekilde düzenlenebilmesi için vize danışmanından destek alarak başvuru talebini oluşturmanız, sonucun olumlu şekilde sonuçlanmasında çok etkili olacaktır. Somali vizesine onay verecek olan tek kurum Somali Ankara Büyükelçiliğidir. Türkiye’nin tüm illerinden Vize Merkezi sayesinde konsolosluğa gitmeden vize başvurunuzu vize danışmanları ile sağlayabilirsiniz. Yetkili çalışanlarımız Somali vizesine sizin adınıza başvuru sağlayacak, gereken tüm evrak teslim ve takip işlerinden sorumlu olacaktır. Sizin yalnızca talep edilen belgeleri bize eksiksiz ve doğru olarak ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bu belgeler bize ulaştıktan sonra belgelerinizin tüm kontrolleri yapılır, bir yanlışlık görülmezse Somali Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Belgelerinizde bir eksiklik gözlemlenirse büyükelçiliğe teslim edilmeden önce mutlaka size bilgi verilir. Böylece eksiklerinizi tamamlayıp konsolosluğa teslim edeceğinizden eksik evrak gibi bir sebep yüzünden değerlendirme sürecinizde herhangi bir uzama yaşanmayacaktır. Vizeniz onaylandığı zaman Vize Merkezi’nin yetkili vize danışmanı Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu teslim alır ve sizin adresinize gönderir.

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Gaziantep


Somali vize başvuru talebinde bulunurken vize danışmanına vize türünüzü belirtmeniz gerekir. Vize danışmanı da bu vize türüne göre vize başvrunuzu gerçekleştirir. Somali vize türleri: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Vize işlemlerinde özen gösterilmesi gereken en önemli işlem başvuru evraklarının eksiksiz ve hatasız olacak şekilde ayarlanmasıdır. Konsolosluğun sizden isteyeceği evraklar başvurduğunuz vize türüne, vizeniz sürecinde ülkeye yapmayı planladığınız giriş sayısı, başvuran kişinin mesleki durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Siz de seyahatinize uygun vize türünün başvurusunda hangi evrakların istendiğini öğrenmek için Vize Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Gaziantep

 

  • Pasaport: Somali ziyaretinizin bittiği günden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun 2. sayfasında verilmiş olan hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Sınır görevlileriyle herhangi bir sorun yaşamamak için pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olmasına dikkat ediniz. Pasaportunuzda Somali Vizesini basabilmeleri için en az 2 adet boş vize sayfası bırakınız.
  • 2 Adet Biyometrik Vesikalık Fotoğraf (Fotoğrafların arka planı beyaz renkte olmalı ve fotoğraflar 6 aydan daha öncesine ait olmamalı)
  • Başvuru Formu: Form okunaklı ve tamamen gerçeği yansıtacak bir şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvuru talebi yapacak olan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Otel bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda size verilen linke tıklayarak Somali Vize Başvuru Formu’na ulaşabilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

Vize Başvuru Formu sizden istenen evrakların en önemlisidir. Büyükelçilik bu formdan sizin aile bilgilerinizden, seyahat bilgilerinize kadar tüm kişisel kimlik bilgilerinize sahip olacaktır. Bu formda vermiş olduğunuz bilgiler diğer teslim ettiğiniz evraklarla çelişki gösteriyorsa başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Formu eksiksiz ve güncel bilgiler ile doğru doldurmuş olmanız çok önemlidir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Gaziantep


Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliğine yapmış olduğunuz vize talebinin değerlendirilmesi yaklaşık olarak 7 ile 10 gün arasında sürmektedir. Ancak başvurunuzun türüne göre ya da seyahat tarihlerinize bağlı olarak değerlendirme süresinde uzamalar görülebilir. Türkiye’den yabancı bir pasaport ile Somali vize başvurusunda bulunuyorsanız da uzama yaşanabilir. Bayramlar, resmi tatiller ve geçici yoğunluklar gibi durumlar dışında bu değerlendirme süresinde çok büyük bir farklılık görülmez. 

Somali Vizesi Reddi -Gaziantep


Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği vize başvurunuza onay ya ret kararını çıkartabilecek tek yetkili kurumdur. Vizeniz birçok olumsuz sebepten dolayı reddedilebilir. Evrak eksikliğiniz, yanlış bilgi gönderimi, gelir bilgilerinizi eksik ya da fazla göstermeniz, vize sürenizi doldurduğunuz halde ülkeyi terk etmeyeceğiniz gibi bir algı oluşması gibi durumlarda vize başvurunuz büyük bir ihtimal reddedilecektir. Somali vize başvurunuz ret ile sonuçlanırsa eksiklerinizi tamamladıktan sonra bu kararı itiraz etme hakkına sahipsiniz. Bu aşamaya kadar henüz bir vize danışmanından yardım almadıysanız aynı hataları yapmamak adına ve başvurunuzun yeniden red ile sonuçlanmaması için Vize Merkezi’nden destek hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 
Sayın ziyaretçi, Somali vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi ve vize danışmanımız ile birebir görüşmek için Vize Merkezi Gaziantep şubemizi +90 (342) 255 50 25 telefon numaramızla arayabilir yazı yolu ile görüşmeyi tercih ederseniz de gaziantep@vizemerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. 
 
 

 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz