Edirne

Adres

İstasyon Mh. İstasyon Cd. No: 15 Merkez, Edirne

Telefon/Faks

0 850 460 15 24

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Edirne

Somali vizeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgilere Vize Merkezi’nin Afrika Departmanı ile birlikte en hızlı şekilde ulaşabilmeniz için sizlere hizmet vermekteyiz. Bünyemizde bulunan uzman deneyimli vize danışmanları, konsolosluğun sizden talep edeceği evrakları prosedürlere son derece uygun ve güvenilir bir şekilde hazırlayacaklardır. Bu sayfamızda Edirne’den Somali vizesini nasıl edineceğinize dair gerekli olan detayları sizlere aktarmayı amaçladık. Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi ya da vize danışmanıyla görüşüp sürecin nasıl işleyeceğini ondan dinlemek istiyorsanız +90 (850) 460 15 44 numaralı telefonumuzu arayarak şubemize ulaşabilirsiniz. Mail yoluyla bizlere ulaşmak isteyen ziyaretçilerimizin de edirne@vizemerkezi.com adresine mail atmaları yeterlidir. 

Somali - Edirne

Somali Doğu Afrika’da, Aden Körfezi kıyısında bir ülkedir. Kurak ve sıcak havası olup tropikal bir iklime sahiptir. Başkenti Mogadişu gibi Merka, Kismayo gibi bir çok önemli şehri vardır. Bu ülkede Somalice, Arapça, İtalyanca ve İngilizce dilleri konuşulur. Ekonomisi hayvancılık ve tarım ile sağlanan bu şehrin uzun bir sahil şeridi vardır. Somali’de salgın bir hastalığa yakalanma oranınız çok yüksektir. Bu sebeple Somali seyahatinizi gerçekleştirmeden önce kesinlikle girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Edirne

Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Somali’ye gitmek istiyorlarsa Somali vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunurken sahip olduğunuz pasaportun geçerlilik süresi bulunmalı ve Somali seyahatinizin bittiği tarihten itibaren en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliği devam ediyor olmalıdır. Vize onayının gösterilmesi için pasaportunuzun 2 adet boş sayfasının olması zorunludur.
Somali vize başvuruları 7 ile 10 gün arasında sonuca varmaktadır. Bu yüzden Somali’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz, seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru talebinde bulunmalılardır. 

 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Edirne


Somali’ye gitmeden önce kesinlikle Sağlık Bakanlığı onayı almış bir sağlık kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. Bu sağlık kontrolleri sonucunda hepatit, sarıhumma, tetanoz ve sıtma hastalıklarına karşı önlemler alınır.
Somali vize başvurunuzu deneyimli bir vize danışmanı ile birlikte yapmanız işlemlerinizi son derece hızlandıracak ve sizi yormadan eksiksiz bir şekilde yapılması gerekenleri sizin adınıza vize danışmanı yapacaktır. Somali vizesi sadece Somali Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Vize Merkezi ile Türkiye’nin dört bir yanından büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan Somali vizesine başvuru talebi oluşturabilirsiniz. Vize danışmanınız evraklarını büyükelçiliğe teslim edecek ve daha sonrasında bu evrakların değerlendirilme takibini yapacaktır. Başvuru yapacak kişinin, talep edilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde şubemize ulaştırması vize başvurusunun yapılması için yeterlidir. Yetkili olan vize danışmanımız evraklarınızı tüm kontrollerden geçirdikten sonra istenildiği gibi düzenleyip Somali Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştıracaktır. Evraklarında herhangi bir hata ya da eksiklik belirlenirse belgeleriniz büyükelçiliğe teslim edilmeden önce mutlaka sizinle iletişime geçilecektir. İşlem başlamadan önce evraklar tamamlandığı için eksik evrak yüzünden başvuru sürecinizde herhangi bir uzama yaşanmayacaktır. Böylece büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize başvuru talebiniz alınmış olacaktır. Vizeniz onaylandığı zaman Vize Merkezi yetkilisi Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu alacak ve sizin adresinize teslim edecektir. 

 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Edirne

Somali’ye yapacağınız vize başvurusunda vize danışmanınız daha doğru başvuru sağlayabilmek için sizden bir vize türü söylemenizi isteyecektir. Başvurunuz bu vize türüne göre sağlanacak, sizden buna uygun evraklar talep edilecektir. Somali için vize türleri şunlardır: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Somali vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en temel adım tüm başvuru evraklarının tamamen eksiksiz teslim edilmesidir. Bu evraklar vize türüne, vize süreniz boyunca ülkeye kaç kez giriş yapacağınıza, meslek bilginiz gibi etkenlerle göre farklılık gösterir. Somali vizesi hakkında seyahat amacınıza uygun belirlediğiniz vize türünüze göre istenen evrakları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Edirne

 

  • Pasaport: Somali seyahatinizin bittiği tarihten en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından şahsen imzalanmış vaziyette olmalıdır. Pasaportunuzun eskimemiş ve güncel olması, pasaportunuzda Somali Vizesini gösterebilmeleri için en az 2 boş vize sayfası bulunması gerekir.
  • 2 Tane Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka fonunun beyaz olması gerekir ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski çekilmemiş olmalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulduğundan emin olmalısınız. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvurusu yapacak kişi tarafından imzalanmalıdır.
  • Uçuş bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda size verilen linkten Somali vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuruya gitmeden önce bu formu incelerseniz sizden istenen bilgiler hakkında ön bilgi edinebilirsiniz.
 
Vize başvurularındaki en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Konsolosluk bu form ile sizin tüm kimlik bilgilerinize, aile bilgilerinize, seyahat bilgilerinize ve bunun gibi kişisel bilgilere sahip olur. Bu formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması çok önemlidir. Eğer bu bilgiler ile teslim ettiğiniz diğer belgelerdeki bilgiler tutarsız olursa başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Konsolosluğun sizi teslim ettiğiniz evraklara bakarak değerlendirdiğini unutmayınız. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Edirne


Başvuru işleminizin değerlendirmeye alınıp sonuçlanması yaklaşık 7-10 günü bulur. Fakat başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türüne, Somali’ye gitmek istediğiniz tarihe göre ya da Somali’de kalmak istediğiniz tarihe göre bu sürelerde uzama yaşanabilir. Eğer Türkiye’den yabancı bir pasaport ile Somali vize başvurusunda bulunuyorsanız değerlendirme süreniz uzayabilir. 

Somali Vizesi Reddi -Edirne

Somali vize sonucunuzu değerlendiren tek yer Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Büyükelçilik evraklarınızda eksiklik, tutarsızlık, gelir bilgilerinde yetersiz bilgi gösterdiğinizi düşünürse ya da vize süreniz dolduğu halde Somali’den gitmeyecekmişsiniz gibi bir algı oluştuysa vize başvurunuz büyük bir olasılıkla reddedilecektir. Somali vizenize red çıkarsa eksiklerinizi tamamlayıp kararı itiraz etme hakkına sahipsiniz. Vize başvurunuzu bir vize danışmanı ile yapmadıysanız aynı hataları tekrarlamamak için ve tekrar vize reddi almamak için Vize Merkezi’nden destek hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Ziyaretçimiz, Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi ve Somali vize başvurusu hakkında merak ettiklerinizi sorabilmek için Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşmak istiyorsanız +90 (850) 460 15 44 numaralı telefonu arayarak ya da edirne@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 
 

 

 

 

 

 

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI