Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 75

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi aracılığıyla Diyarbakır’dan Somali vizesi başvuru hakkında bilgi edineceğiz bu sayfaya hoş geldiniz. Vize Merkezi Afrika Departmanı, Somali vize başvuru işlemlerinizi en hızlı ve kolay olacak biçimde sonuçlandırması için size hizmet verir. Profesyonel vize danışmanlarımız konsolosluğun sizden talepte bulunacağı evrakları prosedürlere uyacak şekilde hazırlayıp güvenilir olarak konsolosluğa sunar.  Yetkili kişiyle görüşerek Somali vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 460 15 75 numarasını arayarak Diyarbakır şubesiyle görüşebilirsiniz ya da diyarbakir@vizemerkezi.com mail adresine e-posta atabilirsiniz. 

Somali - Diyarbakır


Somali Hint Okyanusu kıyısında, kurak ve sıcak tropikal iklimi olan bir ülkedir. Bir çok önemli il bulunan bu ülkede Arapça ve Somalice’nin yanı sıra İtalyanca ve İngilizce de konuşulur. Somali ekonomisini hayvancılık ve tarım üzerinden yürütür. Bu ülkede salgın bir hastalığa yakalanmanız çok olasıdır. Bu yüzden Somali’ye girmeden önce geçmeniz gereken birçok sağlık kontrolü ve yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Diyarbakır

Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Somali’ye seyahat edebilmeleri için Somali vizesi almaları gerekmektedir. Pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerlilik süresi devam ediyo olmalıdır. Vize başvurunuzun onay alabilmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bulundurmanız zorunludur. 
Somali vize talebinizin değerlendirilmesi 7 ile 10 iş günü arasında sürmektedir. Bu yüzden Somali’ye gitmek istediğiniz tarihten en az 15 gün önce vize başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Diyarbakır


Somali’ye gitmeden önce öğrenmeniz gereken çok önemli sağlık bilgileri bulunmaktadır. Somali vize başvurusu gerçekleştiriyorsanız Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu bi sağlık kontrolünden geçmeniz gerekir. Hepatit, sarıhumma, sıtma ve tetanoz hastalıklarına karşı tedbirler alınır. 
Somali vize başvurunuzu en kolay ve en hızlı şekilde halletmek için deneyimli bir vize danışmanından destek almanız vize başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanmasında büyük rol oynayacaktır. Somali vizesine sadece Somali Ankara Büyükelçiliği onay vermektedir. Somali vizesine başvurmak isteyen ziyaretçilerimiz, Türkiye’nin her neresinde olursa olsun Vize Merkezi sayesinde konsoloslukta şahsen bulunmalarına gerek kalmadan vize başvurusunu bizimle sağlayabilirler. Yetkili çalışanlarımız vize başvurunuzu sizin adınıza yaparak evraklarınızı konsolosluğa ulaştırır, daha sonra konsolosluğun sizi almış olduğu bu değerlendirme sürecini takip ederek sonucu size bildirir. Başvuru yapacak bireyin, konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakları vize danışmanımıza teslim etmesi yeterlidir. Vize danışmanımız belgeleri aldığında konsolosluğun istediği kriterlere göre düzenledikten sonra konsolosluğa teslim eder. Göndermiş olduğunuz belgelerde herhangi bir hata ya da eksiklik bulunursa vize danışmanımız eksiklerinizi tamamlamanız için sizi bilgilendirir. Değerlendirme süreciniz eksik evrak yüzünden bir uzama yaşamaz. Vize Merkezi yetkilisi vizeniz onaylandığında Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu geri alacak ve sizin adresinize yollayacaktır. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Diyarbakır

Vize başvurusu yaparken belli bir vize türüne göre başvuru yaparsınız. Vize danışmanınıza seyahat amacınızı anlatırsanız size uygun vize türünü belirleyecektir. Somali vize türleri: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Vize işlemlerinde başvuru evraklarının tamamen eksiksiz ve gerçek bilgiler ile doldurulmuş bir şekilde ayarlanması çok önemlidir. Başvuru yaptığınız vize türüne, seyahat edeceğiniz tarihe ya da başvuru yapan kişinin mesleğine bağlı olarak başvuru evrakları çeşitlilik gösterir. Başvuracağınız vize türünün talep ettiği evraklar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Diyarbakır

 

  • Pasaport: Somali seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerliliği devam ediyo olmalıdır. Pasaportunuzun 2. sayfasında bulunan hamilin imzası yerini pasaportun sahibi imzalanmış olmalıdır. Görevlilerin size problem yaratmaması için pasaportunuzun yıpranmamış ve güncel olmasına dikkat ediniz. Pasaportunuza Somali Vizesini damgasının basılabilmesi için en az 2 tane boş vize sayfası bulundurmanız gerekir.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka planı beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvurusunda bulunacak kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır.
  • Uçuş bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Size verilmiş olan linkten Somali Vize Başvuru Formu’na ulaşabilirsiniz. Bu formu bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek daha sonra da kullanabilirsiniz. 

Vize işlemlerinde evraklar arasında teslim edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Büyükelçiliğin bu form ile teslim edilen diğer belgelere göre sizi değerlendirmeye aldığını unutmayınız. Başvuru formuyla birlikte aile bilgilerinizden seyahat bilgilerinize kadar bütün kişisel bilgilerinizi vermiş olursunuz. Formu doldururken eksik bir yer bırakmamaya, tutarlı ve doğru bilgilerle doldurmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Diyarbakır


Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’ne yaptığınız vize başvurusunun sonuçlanması genellikle 7-10 günü bulmaktadır. Değerlendirme süreciniz, konsolosluğun dönemsel geçici yoğunluklarına, bayram ve resmi tatillere göre uzayabilir. Somali’ye Türkiye’den yabancı bir pasaport ile vize başvurusunda bulunuyorsanız değerlendirme süresi değişebilir

Somali Vizesi Reddi -Diyarbakır


Somali Büyükelçiliği vize başvurunuz hakkında değerlendirme yaparak karar verme yetkisine sahip tek kurumdur. Hatalı evrak gönderilmesi, bilgilerinizin tutarsızlığı, eksik belge gönderimi ya da vize süreniz dolduğu halde ülkede kaçak yaşayacağınız gibi bir düşüncenin oluştuğu durumlarda vize başvurunuz büyük bir olasılıkla reddedilerek sonuçlanır. Somali vize talebiniz reddedildiği zaman eksikleri tamamlayıp bu ret kararına itiraz etme hakkınız vardır. Henüz hala bir vize danışmanı ile görüşmediyseniz, Vize Merkezi’nden destek alarak aynı hataları yapmaktan kaçınabilir tekrar vize reddi gibi bir sorunla karşılaşmayabilirsiniz. 


Ziyaretçimiz, profesyonel vize danışmanımız ile görüşüp ondan daha detaylı bilgi ve vize işlemleri hakkında aklınızda takılan soruları sormak için Vize Merkezi Diyarbakır şubesini 0850 460 15 75 telefon numarasıyla arayabilirsiniz ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 
 

 

 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz