Çorlu

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu şube sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi Afrika Departmanımız, Somali vizeniz için ihtiyaç duyduğunuz işlemleri profesyonel kadrosu sayesinde en hızlı şekilde sonuçlanabilmesi için size hizmet verir. Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evraklar yetkililerimiz tarafından kriterlere uyacak şekilde hazırlanıp güvenilir ve eksiksiz olarak konsolosluğa sunulur. Bu sayfamızda Somali vize başvurunuzu Çorlu’dan nasıl yapacağınız hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (282) 255 50 38 arayarak Çorlu şubesiyle görüşebilirsiniz ya da corlu@vizemerkezi.com mail adresine merak ettiklerinizi yazılı olarak ulaştırabilirsiniz. 

Somali - Çorlu

Somali Etiyopya’nın doğusunda, Hint Okyanusu kıyısında bir ülkedir. Kurak ve sıcak, tropikal bir iklimi vardır. Hergeisa, Berbera, Merka, Kismayo, Mogadişu gibi önemli şehirlere sahiptir. Bu ülkede Somalice, Arapça, İtalyanca ve İngilizce dilleri konuşulur. Ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayanan bu ülkenin uzun bir sahil şeridi vardır. Somali’de salgın hastalığa yakalanma riskiniz oldukça yüksektir. Bu yüzden Somali seyahatine çıkmadan önce girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve yapılması çok önem taşıyan aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? –Çorlu

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Somali’ye seyahat gerçekleştirmek için vize almak zorundadır. Vize başvurusunda talep edilen pasaportunuzun geçerlilik süresi olmalıdır ve Somali seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliği devam etmelidir. Vize başvurusu sırasında vize onayı alabilmeniz için pasaportunuzun 2 adet boş sayfası olması zorunludur. 
Somali vize başvuruları 7 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu sebeple Somali’ye gitmek isteyen ziyaretçilerimizin seyahat etmek istediği tarihten en az 15 gün önce vize başvuru talebinde bulunması gerekir. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? - Çorlu


Somali’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin sağlık açısından bilmesi gereken çok önemli bilgiler vardır. Somali’ye gitmeden önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı onayı ile sağlık kontrolünden geçip hepatit, sarıhumma, tetanoz ve sıtma hastalıklarına karşı önlem alınması gerekmektedir. 
Somali vize başvuru işlemlerinizin eksiksiz ve hızlı bir şekilde hallolması için vize danışmanlığı almanız vize başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanmasında etkin rol oynayacaktır. Somali vize başvurunuz yalnızca Somali Ankara Büyükelçiliği tarafından onay almaktadır. Somali vizesine başvurmak isteyen ziyaretçilerimiz, Türkiye’nin tüm illerinden Vize Merkezi sayesinde büyükelçiliğe gitmeden vize başvurusunda bulunabilirler. Firmamız Somali vizesine sizin adınıza başvuracak, evraklarınızın değerlendirilme sürecini takip edecektir. Başvuru yapacak bireyin, başvuru yapacağı vize türüne ait belgeleri düzenleyip kargo ile şubemize ulaştırması yeterlidir. Yetkili vize uzmanımız, belgeler eline ulaştığı zaman tüm kontrolleri yapıp bilgilerinizi Somali Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştıracaktır. Eğer eksik bir belgeniz var ise belgeleriniz büyükelçiliğe gitmeden önce mutlaka sizi bilgilendirecek eksiklerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır. Böylece eksik evrak yüzünden başvuru sürecinizde herhangi bir uzama yaşanmayacaktır. Büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize başvuru talebiniz gerçekleştirilmiş olacaktır. Vizeniz onay aldığında Vize Merkezi yetkilisi Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? –Çorlu

Somali vize işlemleri esnasında bir vize türü belirlersiniz ve başvurunuz bu vize türüne göre sağlanır. Somali için verilmiş vize türleri şunlardır: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Somali vize başvuru işlemlerinde en temel adım talep edilen tüm başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde ayarlanmasıdır. Sizden istenen evraklar; vize türüne, vizenin kaç girişli olacağına, başvuran kişinin mesleki durumuna göre farklılıklar gösterir. Somali vizesi hakkında vize türünüze göre hazırlamanız gereken evrakları güncel olarak öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Çorlu

 

  • Pasaport: Somali seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalı ve pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olması gerekir. Pasaportunuza Somali Vizesini damgalamaları için en az 2 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu beyaz olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve Okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize müracatında bulunacak kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Hotel bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda verilmiş olan linke tıklayarak Somali vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurusunda bulunurken temin etmeniz gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form ile birlikte büyükelçilik başvuru yapan kişi hakkında tüm kişisel kimlik bilgilerine ve aile bilgilerine sahip olabilir. Bu formun eksiksiz,doğru ve tutarlı bir şekilde doldurulmuş olması çok önemlidir aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Konsolosluğun sizi bu form ve yanında teslim ettiğiniz belgelere bakarak değerlendirdiğini unutmayınız. 

 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çorlu


Somali Büyükelçiliği Ankara’ya yapmış olduğunuz vize başvuru işlemi genellikle değerlendirmeye alındıktan 7-10 gün sonra sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türüne, seyahat edeceğiniz tarihlere göre bu sürede uzamalar görülebilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan vize başvurusunda da değerlendirme süresi uzayabilir. Dönemsel yoğunluklar, bayramlar ve resmi tatiller gibi durumlar dışarda tutulursa bu sürede çok büyük değişiklik yaşanmaz. 

Somali Vizesi Reddi - Çorlu


Somali vize sonucunun olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisine sahip olan tek yer Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Evrak eksikliğiniz, hatalı evrak gönderimi, gelir bilgilerinizi yetersiz beyan etmeniz ya da vizeniz bittiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz gibi bir algı oluşturuyor olmanız vize başvurunuzun büyük bir olasılıkla reddiyle sonuçlanmasına sebep olur. Somali vizeniz reddedildiğinde eksiklerinizi tamamlayıp kararı itiraz etme hakkınız vardır. Bu aşamaya kadar hala uzman bir vize danışmanı ile görüşmediyseniz aynı hataları tekrar yapmamanız ve tekrar vize reddi almamanız için Vize Merkezi’nden destek almanızı tavsiye ederiz. 


Ziyaretçimiz, daha detaylı bilgi ve vize başvurunuz hakkında aklındaki soruların cevabı için Vize Merkezi Çorlu şubesi vize uzmanımıza ulaşmak istiyorsanız +90 (282) 255 50 38 numaralı telefonu arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI