Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 19

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Somali Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Somali Vize sayfasına hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında, Somali vizesi için gerekli evrakların listelerine, vize başvuru süreçlerine, başvuru ücretlerine ve daha birçok bilgiye erişim sağlayabileceksiniz.

Somali Vize Çanakkale şubemiz aracılığı ile Bayramiç, Gökçeada, Gelibolu, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Yenice ilçeleri ve Tüm Türkiye’den gerçekleştirmek istediğiniz Somali vize başvuruları için tecrübeli vize uzmanlarımız eşliğinde profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek için için +90 (850) 241 12 19 arayarak Somali Vize Çanakkale şubesi ile  görüşebilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine merak ettiklerinizi yazılı olarak ulaştırabilirsiniz. 

Somali - Çanakkale

Somali Hint Okyanusu kıyısında, Etiyopya’nın doğusunda yer alan bir ülkedir. Kurak ve sıcak, tropikal bir iklimi vardır. Berbera, Merka, Kismayo, Hergeisa, Mogadişu gibi önemli şehirlere sahiptir. Bu ülkede Somalice, Arapça, İtalyanca ve İngilizce dilleri konuşulur. Ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayanan bu ülkenin uzun bir sahil şeridi vardır. Somali’de salgın hastalığa yakalanma riskiniz oldukça yüksektir. Bu yüzden Somali seyahatine çıkmadan önce girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve yapılması çok önem taşıyan aşılar vardır. 

Somali Vizesi Kimler İçin Gereklidir? – Çanakkale

Ülkemizden Somali’ye seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Somali’ye seyahat gerçekleştirmek için vize almak zorundadır. Vize başvurusunda talep edilen pasaportunuzun minimum 6 ay geçerlilik süresi olmalı ve Vize başvurusu sırasında vize onayı alabilmeniz için pasaportunuzun 2 adet boş sayfası olması zorunludur. 

Ülkemizde Somali vize başvurularını değerlendirme ve yetkilendirme yetkisine sahip olan Somali dış temsilciliği Somali Ankara Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için konsolosluk sayfasını inceleyebilirsiniz.

Somali Vize Türleri - Çanakkale

Somali’ye gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretin gerekçesine göre başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türü belirlenmektedir. Bu sebeple seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeli ve vize türünü doğru seçmiş olmanız büyük önem göstermektedir.

Somali Vize danışmanlarımız tarafından hazırlanmış olan vize türleri sayfaları içerisinde, gerekli evrak listelerini ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

Yukarıda listelenmiş olan seçenekler arasında hangisinin seyahatiniz için uygun olan vize türü olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da başvuru yapmanız gereken vize türünün bu seçenekler arasında yer almadığını düşünüyorsanız eğer Çanakkale şubemize canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta gönderebilir ya da +90 (850) 241 12 19 numaralı telefon aracılığı ile arayabilirsiniz.

Somali Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Somali’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin sağlık açısından bilmesi gereken çok önemli bilgiler vardır. Somali’ye gitmeden önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı onayı ile sağlık kontrolünden geçip hepatit, sarı humma, tetanoz ve sıtma hastalıklarına karşı önlem alınması gerekmektedir. 

Somali vize başvuru işlemlerinizin eksiksiz ve hızlı bir şekilde hallolması için vize danışmanlığı almanız vize başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanmasında etkili olacaktır. Somali vizesine başvurmak isteyen ziyaretçilerimiz, Türkiye’nin tüm illerinden Çanakkale Somali Vize Merkezi sayesinde büyükelçiliğe gitmeden vize başvurusunda bulunabilirler.

Çanakkale Somali Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınız 4 temel adımda çözüm odaklı bir şekilde gerçekleşecektir. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Somali Vize danışmanlarımız, gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesine ve mesleki durumunuza göre düzenlenmiş olan gerekli evrak listelerini sizlerle paylaşacaklardır. Gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve Çanakkale ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz Somali Vize başvuru evraklarının kontrolleri uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde gerekli düzenlemeler vakit kaybetmeden yapılacaktır.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Somali vize başvuru ücreti, başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre ve talep edilen vize süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Somali vize başvuru ücreti hakkında bilgi alabilmek için Çanakkale şubemizi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayarak öğrenebileceğiniz gibi canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.
  • Başvuru Dosyasının Sunulması: Somali vize başvurularında, başvuru sahiplerinin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur. Vize uzmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecek ve hazırlamış olduğunuz Somali Vize başvuru dosyanızı ilgili makamlara iletecektir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Somali vize başvuru sürecini uzmanlarımız sizler için düzenli bir şekilde takip ederler. Somali Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde pasaportunuz uzmanlarımız tarafından teslim alınacak ve en kısa zamanda sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Somali vize başvuruları genel olarak 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türüne, seyahat edeceğiniz tarihlere, konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluğa göre bu sürede uzamalar görülebilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan vize başvurusunda da değerlendirme süresi uzayabilir. 

Somali Vizesi Reddi - Çanakkale

Somali Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecek olan vize başvurunuz evrak eksikli, hatalı evrak gönderimi, gelir bilgilerinin yetersiz beyan edilmesi ya da vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz gibi bir algı oluşturuyor olmanız vize başvurunuzun büyük bir olasılıkla reddiyle sonuçlanmasına sebep olur. Somali vizeniz reddedildiğinde eksiklerinizi tamamlayıp kararı itiraz etme hakkınız vardır. Bu aşamaya kadar hala uzman bir vize danışmanı ile görüşmediyseniz aynı hataları tekrar yapmamanız ve tekrar vize reddi almamanız için Çanakkale Somali Vize Merkezi’nden destek almanızı tavsiye ederiz. 

Ziyaretçimiz, daha detaylı bilgi ve vize başvurunuz hakkında aklındaki soruların cevabı için Vize Merkezi Çanakkale şubesi vize uzmanımıza ulaşmak istiyorsanız +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayarak ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz