Bursa

Somali Vize Merkezi, Bursa

Vize Merkezi Afrika Departmanımız, Somali vizeniz için gereken tüm işlemleri profesyonel kadrosu ile birlikte son derece hızlı ve güvenilir olacak şekilde sonuçlanması için sizlere hizmet vermek üzere vardır. Konsolosluk tarafından sizden talep edilen evraklar uzman vize danışmanlarımız tarafından düzenlenerek eksiksiz tamamlandıktan sonra konsolosluğa teslim edilir. Bursa’dan Somali vize başvuru talebinde bulunmak için hangi yolları izlemeniz gerektiğini bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Somali vizesi hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için şubemizi +90 (224) 322 21 09 telefon numarasıyla arayarak vize danışmanımız ile görüşebilir isterseniz bursa@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. 

 

Somali - Bursa


Somali Hint Okyanusu’nun kıyısında, Etiyopya’nın doğusunda bir ülkedir. Tropikal iklime sahip bu ülkenin ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayanır. Somali’de Mogadişu, Berbera, Merka, Kismayo, Hergeisa gibi önemli şehirler bulunur. Daha çok Somalice olmak üzere, Arapça, İtalyanca ve İngilizce de konuşulur. Somali’de yapacağınız seyahatte salgın hastalık kapma riskiniz çok yüksektir. Bu yüzden Somali’ye gitmeden önce Türkiye’de girmeniz gereken sağlık kontrolleri ve yaptırmanız gereken aşılar vardır. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Bursa


Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Somali’ye gidebilmeleri için Somali vizesi almalılardır. Vize başvurusunda bulunurken kullanacağınız pasaportun geçerlilik süresi seyahatinizin bitiş süresinden en az 6 sonrasına kadar devam ediyo olması gerekir. Vizenizin onay alması için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa olması zorunludur. 
Somali vize başvuru sonuçları 7 ile 10 iş günü arasında açıklanmaktadır. Bu sebeple Somali vize başvurusunu seyahat edeceğiniz tarihten en az 15 gün önce gerçekleştirmeniz gerekir. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Bursa


Somali’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin sağlık açısından öğrenmesi gereken birçok bilgi vardır. Somali’ye gitmek için Türkiye’den çıkmadan önce Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı sağlık kontrolüne girmeniz gerekir. Sağlık kontrolleri ile sarıhumma, hepatit, tetanoz ve sıtma hastalıklarına karşı tedbirler alınır. 


Vize başvuru talebini oluştururken bir vize danışmanından destek almanız hem işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacak hem de bu işlem sürecinde yorulmanız gerekmeyecektir. Vize danışmanı ile yapacağınız başvuru sayesinde Türkiye’nin neresinden başvuru yapmak isterseniz isteyin, Somali Ankara Büyükelçiliği’ne gitmeniz gerekmeden vize talebinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi firması olarak Somali vizesine sizin adınıza başvuru yapacağız, vize danışmanlarımız sizin yerinize evraklarınızı elçiliğe teslim edecek ve değerlendirme sürecinizi takip edecekler. Bu sayede büyük olasılıkla vize başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanacaktır. Sizin sadece sizden talep edilen belgeleri bizlere ulaştırmanız başvurunuzun başlatılması için yeterlidir. Belgeleri ulaştırdığınız vize danışmanınız belgeleri konsolosluğun istediği kriterlere göre düzenledikten sonra eğer bir hata ya da eksiklikle karşılarsa size geri dönüş sağlayacaktır. Eksiklerinizi tamamladıktan sonra belgelerinizi konsolosluğa teslim edecektir. Sizden kaynaklı bir hata yüzünden başvuru sürecinizde uzama yaşanmayacaktır. Somali Büyükelçiliği vizenizi onayladığında Vize Merkezi yetkilisi pasaportunuzu elçilikten teslim alacak ve sizin kendi adresinize teslim edecektir. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Bursa


Somali vize başvurusunda bulunmak için seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemeniz ve vize danışmanına bildirmeniz gerekir. Vize danışmanınız bu vize türüne göre vize başvurunuzu sağlayacaktır. Somali vize örnekleri: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize

Somali vize başvurusu yapılırken özen gösterilmesi gereken en önemli nokta sizden talep edilmiş olan evrakların eksiksiz bir şekilde toplanmasıdır. Başvuru yapılan vize türüne, vizenizin kaç girişli olacağına ve başvuran kişinin hangi işle uğraştığına bağlı olarak sizden talep edilen evraklar değişecektir. Başvuracağınız vize türünüze göre güncel olarak hangi evraklara ihtiyacınız olacağını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Bursa

 

  • Pasaport: Pasaportunuzun Somali seyahatinizin sonlandığı tarih itibariyle en az 6 ay daha geçerliliğinin devam ediyor olması gerekir. Pasaportunuzun 2. sayfasında bulunan hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuzun size bir sorun çıkarmaması için güncel ve yıpranmamış olmasına dikkat ediniz. Somali Vizesini pasaportunuza damgalamaları için en az 2 adet boş vize sayfası bulundurmanız gerekir.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Vesikalıkların arka fonu beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız en fazla 6 aylık olabilir)
  • Vize Başvuru Formu: Okunaklı ve boş yer kalmayacak şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Bu form vize müracatında bulunacak kişinin kendisi tarafından imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Otel bilgileriniz (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıdaki linkten Somali vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Bu formu istediğiniz elektronik ortama indirerek ya da çıktı alarak inceleyebilirsiniz. 

Vize başvuru sürecinde sizden teslim etmeniz istenilen en önemli evrak vize başvuru formudur. Konsolosluk bu form aracılığıyla sizden aile bilgilerinizden seyahat bilgilerinize kadar tüm kişisel kimlik bilgilerinizi elde eder. Vize formunun eksiksiz ve tamamen gerçeği yansıtacak şekilde doldurulmuş olması önemlidir. Konsolosluğun sizi teslim ettiğiniz evraklar sayesinde değerlendirdiğini unutmayınız. 

 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bursa

Somali Büyükelçiliği’ne yapacağınız vize başvuru talebinin bir sonuca ulaşması yaklaşık olarak 7-10 gün sürer. Konsolosluğun sizden ek evrak istediği durumlarda ya da konsolosluğun yaşadığı dönemsel bir yoğunluğa göre bu sürede değişme yaşanabilir. Somali vizesi için Türkiye’den yabancı bir pasaport ile vize başvurusunda bulunuyorsanız da değerlendirme süresi uzayabilir. 

Somali Vizesi Reddi -Bursa

 
Somali vizeniz hakkında onay ya da ret kararını çıkartabilecek tek yetkili merci Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’dir. Gönderdiğiniz evraklarda bir eksiklik ya da hata bulunması, gelir bilgilerinizi yalan beyan ediyor olmanız ya da konsolosluk vize süreniz dolduğu halde ülkeden ayrılmayacağınız gibi bir düşünceye kapılırsa büyük olasılıkla vize başvurunuz reddedilecektir. Somali vizeniz reddedilirse eksiklerinizi tamamladıktan sonra bu red kararına itiraz edebilirsiniz. Bu aşamaya kadar hala bir vize danışmanıyla iletişime geçmediyseniz aynı hataları tekrar yapmamak ve tekrar bir ret sonucuyla karşılaşmamanız için Vize Merkezi’nden destek hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Sayın ziyaretçi, Somali vizesi hakkında daha detaylı bilgi ve aklınızda kalan soruların cevabı için Vize Merkezi Bursa şubesini arayarak yetkili vize danışmanı ile görüşebilirsiniz +90 (224) 322 21 09 telefon numaramızla ya da bursa@vizemerkezi.com mail adresimizle bize ulaşabilirsiniz. 

Vize Merkezi Bursa ofisimizden aldığınız hizmet MCT Turizm tarafından verilmektedir. Danışmanlık ve hizmetler MCT Turizm sorumluluğunda olduğu için tüm öneri ve şikayetlerin kendilerine bildirilmesini rica ederiz.

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz