Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks


Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Antalya

Değerli ziyaretçi, Vize Merkezi Afrika Departmanı ile birlikte Antalya’dan Somali vizesine nasıl sahip olacağınızı anlatan bu sayfamıza hoşgeldiniz. Öncelikle Antalya’nın Gündoğmuş, İbradı, Kumluca, Akseki, Kemer, Konyaaltı, Alanya, Aksu, Kepez,  Elmalı, Gazipaşa, Finike, Kaş, Korkuteli, Manavgat, Muratpaşa, Demre, Serik ilçelerinde ve çevre illerde ikamet eden vize başvurusunda bulunmak isteyen tüm ziyaretçilerimiz Antalya şubemizle iletişime geçebilirler. Vize Merkezi olarak amacımız, konsolosluğun sizden isteyeceği tüm evrakları en hızlı ve doğru olabilecek şekilde ayarlayıp, konsolosluğa ulaştırdıktan sonra gerekli evrak takiplerini yapıp vize başvurunuzun olumlu bir sonuç almasını sağlamaktır. Somali vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için +90 (242) 255 51 73 numarasını arayarak Antalya şubemiz ile görüşebilir ya da antalya@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Somali - Antalya

Somali Hint Okyanusu ve Aden Körfezi kıyılarında kalan bir Doğu Afrika ülkesidir. Oldukça kurak ve sıcak olan bu ülke tropikal iklime sahiptir. Kismayo, Mogadişu, Merka gibi bilinen birçok şehri vardır. Bu ülkenin resmi dilleri Somalice ve Arapça’dır fakat ülkede İtalyanca ve İngilizce de konuşulur. Geçim kaynağı olarak hayvancılık ve tarım ile uğraşırlar. Somali’de salgın bir hastalığa kapılma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu yüzden Somali’ye gitmeden önce birçok sağlık kontrolünden geçip aşılar yaptırmanız gerekmektedir. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Antalya


Somali’ye gitmek isteyen Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Somali vizesi almaları gerekir. Pasaportunuzun geçerliliği Somali seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar devam ediyor olmalıdır. Vize onayını alabilmeniz için pasaportta 2 adet boş sayfa bulundurmak zorundasınız. 


Somali vize başvuru talebiniz 7 ile 10 iş günü arasında bir sürede sonuçlanmaktadır. Eğer Somali’ye gitmek istiyorsanız seyahat planladığınız tarihten en az 15 gün önce vize başvurusunda bulunmanız gerekir. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Antalya


Somali’ye seyahat ederken bilmeniz gereken önemli sağlık sorunları vardır. Somali’ye giriş yapmadan önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu sağlık kontrollerine girerek hepatit, sarıhumma, tetanoz ve sıtma gibi hastalıklara karşı gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. 
Somali vize işlemlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde, yorulmadan halletmeniz için deneyimli bir vize danışmanından destek almalısınız. Vize danışmanları vize başvurularında olumlu bir sonuç alınması için süreçte etkin rol oynar. Somali vize başvurusu sadece Somali Ankara Büyükelçiliği’nden onay alabilmektedir. Türkiye’nin her yerinden konsolosluğa gitmeniz gerekmeden Vize Merkezi sayesinde Ankara’ya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Yetkili çalışanlarımız Somali vizesine sizin adınıza başvuru sağlayacak, evrakları sizin adınıza konsolosluğa teslim edecek ve sizin için değerlendirme sürecinde evrak takibi yapacaktır. Başvuran kişi olarak sizin yapmanız gereken tek şey konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakları bize ulaştırmanız. Bu ulaştırma işlemini de isterseniz şubemize gelerek isterseniz de kargoyla yollayarak yapabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığında konsolosluğun istediği tüm kriterlere uygun olarak belgeleriniz vize danışmanı tarafından kontrol edilerek düzenlenecektir. Bir eksik ya da hata görülmezse belgeleriniz bizim tarafımızdan konsolosluğa sunulacaktır. Eğer evraklarınızda bir eksiklik bulunursa vize danışmanı sizinle hemen iletişime geçerek eksiğinizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Vizeniz onay aldığı zaman vize danışmanı Somali Büyükelçiliği’ne giderek pasaportunuzu geri alacak ve sizin adresinize teslim edecektir. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Antalya

Vize danışmanı, başvurunuz için sizden vize türü bildirmenizi isteyecektir. Eğer seyahatiniz için uygun bir kategori bulamıyorsanız vize danışmanı ile iletişime geçerek seyahat amacınızı ona anlatırsanız size yardımcı olacaktır. Somali için verilmiş örnek vize türleri şunlardır: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Vize başvuru işlemlerinin en temel kuralı talep edilen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde ayarlanabilmesidir. Sizden istenecek evraklar, vize türüne, meslek durumuna, vizenin kaç girişli olacağına gibi birçok sebepten dolayı farklılıklar gösterir. Somali vize başvurunuz için uygun vize türünün hangi evrakları talep ettiğini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Antalya

 

  • Pasaport: Pasaportunuzun Somali’den dönmüş olduğunuz tarih itibariyle en az 6 ay daha geçerliliğinin devam ediyo olması gerekir. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümü pasaportun sahibi tarafından imzalanmalıdır. Pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olmasına özen göstermelisiniz. Pasaportunuza Somali vizesini damgalayabilmeleri için en az 2(iki) adet boş vize sayfası bırakmalısınız.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğraflarınız arka fonu beyaz renkte olmalıdır ve fotoğrafınız güncel  6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Formun eksiksiz ve okunaklı olarak doldurulmuş olması gerekir. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Form vize başvurusunda bulunacak şahsın kendisi tarafından imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Otel bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda gösterilen linkten Somali Vize Başvuru Formu’na ulaşabilirsiniz. Vize danışmanıyla görüşmeden önce bu formu inceleyerek hangi bilgilerin gerektiğine dair önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vize başvuru işlemlerinde teslim edilmesi gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form aracılığıyla büyükelçilik başvuru yapan kişi hakkında aile bilgilerinden, seyahat bilgilerine kadar birçok kişisel bilgiye sahip olabilir. Formu eksiksiz ve gerçeklerle ters düşmeyecek şekilde doldurmuş olmanız çok önemlidir diğer türlü vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Antalya


Somali Büyükelçiliği’ne yapmış olduğunu vize başvuru talebinin değerlendirilmesi yaklaşık olarak 7-10 gün arasında sürmektedir. Fakat sizin başvurduğunuz vize türü ya da seyahat etmek istediğiniz süreye göre bu değerlendirme sürecinde uzamalar görülebilir. Dönemsel geçici yoğunluklar, resmi tatiller gibi durumlar dışında bu süreçte çok büyük değişiklik görülmez. 

Somali Vizesi Reddi -Antalya


Somali vize işlemlerinde, başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisine sahip olan tek merci Ankara’daki Somali Büyükelçiliği’dir. Büyükelçiliğe vereceğiniz yanlış bir evrak, belgelerde sahtecilik, gelir bilgilerinizi yetersiz göstermek gibi durumlarda vize başvurunuz büyük bir olasılıkla reddedilir. Başvurunuz reddedildiğinde eksiklerini tamamlayıp hatalarını düzelttiğinizde bu karara itirazda bulunabilirsiniz. Bu aşamaya kadar yalnız geldiyseniz, bu aşamadan sonra bir vize danışmanından hizmet almanızı tavsiye ederiz. Aynı hataları yapmamanız ve yeniden olumsuz bir sonuç almamanız için Vize Merkezi’nin yetkilileri ile birlikte yeni bir vize başvurusu oluşturabilirsiniz.

Ziyaretçimiz, Vize Merkezi hakkında daha detaylı bilgi almak için veya Somali vize işlemlerini yetkili biriyle görüşerek öğrenmek için +90 (242) 255 51 73 telefon numaramızla Vize Merkezi Antalya şubemizi arayabilirsiniz. İsterseniz antalya@vizemerkezi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz