Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks


Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Afrika Departmanımız, istediğiniz Somali vizesine sahip olmanız için ihtiyacınız olan her şeyi deneyimli vize danışmanları ile birlikte karşılamanız için size hizmet vermektedir. Ankara’nın Akyurt, Beypazarı, Evren, Güdül, Haymana, Kalecik, Polatlı, Kazan, Mamak, Keçiören, Altındağ, Ayaş, Bala,Altındağ, Çamlıdere, Gölbaşı, Kızılcahamam, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Sincan, Şereflikoçhisar, Pursaklar, Nallıhan, Yenimahalle ilçelerinde ikamet eden ziyaretçilerimiz Vize Merkezi Ankara şubesini +90 (312) 970 02 87 telefon numarası ile arayarak ya da ayko@vizemerkezi.com adresine mail atarak Somali vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgiyi şube yetkililerinden temin edebilir. 

Somali - Ankara

Somali kurak ve sıcak olup tropikal iklime sahip bir ülkedir. Hergeisa, Merka, Kismayo, Mogadişu, Berbera gibi önemli şehirleri bulunur. Somali’de Somalice, Arapça, İtalyanca ve İngilizce dilleri konuşulmaktadır. Hint Okyanusu kıyısında kalan bu ülkenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Somali’de salgın hastalığa yakalanmanız çok olasıdır. Bu sebepten Somali ziyareti gerçekleştirmeden önce birçok sağlık testine tabii tutulursunuz. Yaptırmanız gereken çok önemli aşılar bulunur. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Ankara


Somali’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin vize almaları gerekmektedir. Başvuruda gösterdiğiniz pasaportun geçerlilik süresi bulunmalıdır. Seyahat bitiş tarihinizden de en az 6 ay daha devamlılığı olması gerekir. Vize onayınızın basılması için pasaportunuzun 2 adet boş sayfası olması zorunludur. 
Somali vize başvuruları sonuçları 7 ile 10 iş günü arasında çıkar. Somali’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ziyaret tarihinden en az 15 gün önce vize başvuru talebi oluşturmaları gerekir. 

Somali Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Somali’ye seyahat etmeden önce sağlık açısından bilgilendirilmeniz gereken çok önemli konular vardır. Türkiye Sağlık Bakanlığı, Somali’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, onayladığı sağlık kontrollerinden geçip hepatit, sarıhumma, sıtma ve tetanoz hastalıklarına karşı önlem almadan seyahat edemeyeceklerini açıklamıştır. 

Somali vize işlemleri ile tek başınıza uğraşmak yerine deneyimli alanında profesyonel firmalar ile çalışmanız başvuru sürecinizin en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Somali vizenizi onaylayacak tek yer Somali Ankara Büyükelçiliği’dir. Vize Merkezi, sizin büyükelçiliğe gitmeniz gerekmeden Türkiye’nin dört bir yanından Somali vize başvurusunda bulunabilmeniz için size hizmet vermektedir. Firmamızın yetkili vize danışmanları başvuruyu sizin adınıza yapacak, değerlendirme sürecini sizin yerinize takip edecektir. Sizden istenen tüm vize başvuru evraklarını kargoyla şubemize ulaştırmanız vize başvuru talebinizi oluşturmak için yeterlidir. Vize danışmanınız belgeleri sizden teslim aldıktan sonra tek tek kontrol edip belgelerinizi Somali Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırır. Belgelerinizde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik belirlerse belgelerinizi büyükelçiliğe teslim etmeden önce mutlaka eksik belgelerinizi tamamlamanız için size geri dönüş sağlayacaktır. Böylelikle evraklarınızın yetersizliği sebebiyle başvuru değerlendirme süreniz olumsuz etkilenmez. Büyükelçilikte bulunmanıza bile gerek kalmadan vize başvuru talebiniz Vize Merkezi tarafından gerçekleştirilmiş olacaktır. Vizeniz onay alır almaz Vize merkezi görevlileri Somali Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu teslim alıp sizin adresinize yönlendirme yapar. 

 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara


Somali vize işlemlerini gerçekleştirirken seyahat amacınıza uygun bir vize türü belirtmeniz gerekir. Vize başvurunuz bu türe göre gerçekleşecektir. Somali için belirlenmiş genel vize türleri şu şekilde verilmiştir: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 

Somali vize başvurusu yaparken sizden istenen tüm evrakların hatasız ve tam şekilde teslim ettiğinizden emin olmalısınız. Sizden istenecek olan bu evraklar başvuru yaptığınız vize türü, vize süresi boyunca ülkeye kaç kez giriş yapacağınız, mesleğiniz gibi birçok etkene göre değişiklik gösterir. Evrakları nereden temin edeceğiniz gibi sorunlar yaşıyorsanız ya da Somali vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. 

 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Ankara

 

  • Pasaport: Somali seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalı, pasaportunuz eski ve yıpranmış olmamalıdır. Pasaportunuza Somali Vizesini basabilmeleri için en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf ( Arka fonu kesinlikle beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz, güncel ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız tarafından size bu form temin edilecektir) Form vize başvuru talebinde bulunacak kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Hotel bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Size verilmiş olan linkten Somali vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Bu formu önceden inceleyerek sizden istenen bilgiler hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Vize Başvuru Formu vize talebi sürecinde sizden istenen en önemli evraktır. Çünkü elçilik sizin bu evrakta vermiş olduğunuz kişisel kimlik bilgileri, aile bilgileri gibi bilgilere göre başvurunuzu değerlendirecektir. Bu form ile diğer verdiğiniz belgeler arasında herhangi bir tutarsızlık görülmemelidir. Yapılan bir yanlışlık vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına sebep olabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Ankara


Vize başvuru işleminiz Somali Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmeye alındıktan sonra sonuçlanması yaklaşık olarak 7-10 gün sürmektedir. Başvuru yaptığınız döneme göre bu sürede uzamalar görülebilir. Elçiliğin geçici yoğunluğu ya da sizden ek belge istenmesi gibi durumlarda değerlendirme süresi etkilenir. Türkiye’den yabancı bir pasaport ile vize başvurusunda bulunuyorsanız da değerlendirme süreniz uzayabilmektedir. 

 

Somali Vizesi Reddi -Ankara

Ankara’daki Somali Büyükelçiliği vize başvurunuzu olumlu ya da olumsuz sonuçlandıracak tek yerdir. Teslim edilmesi unutulmuş bir evrak, kişisel bilgilerinizde tutarsızlık ya da vizeniz bittiği halde ülkeden ayrılmayacağınız gibi bir algının oluşması durumunda başvurunuz büyük olasılıkla reddedilecektir. Somali vizeniz reddedildiği zaman eksiklerinizi tamamlayıp karara itiraz etme hakkınız vardır. Bu adımları tek başınıza hallettiyseniz bu aşamadan sonra uzman bir vize yetkilisi ile görüşmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Vize Merkezi’nden destek alarak aynı hataları tekrar yapmayarak yeniden vize reddi almamanız için vize danışmanı ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Ziyaretçimiz, bizlerden daha detaylı bilgi talep ediyorsanız, vize başvurunuz hakkında birebir vize danışmanı ile görüşmek istiyorsanız Vize Merkezi Ankara şubesi için +90 (312) 970 02 87 numaralı telefonu arayarak ya da ayko@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 
 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz