Adana

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Somali Vize Merkezi, Adana

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi’nin Adana şube sayfasına hoş geldiniz. Afrika Departmanımız üzerinden Somali vizenizi Adana’nın Aladağ, Karaisalı, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Çukurova, Feke, Karataş, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Tufanbeyli, Yumurtalık ilçelerinden ve çevredeki illerden de başvuru sağlayabilirsiniz. Profesyonel kadromuz sayesinde Somali vize başvurunuz sırasında ihtiyaç duyacağınız her işlemde size hizmet vereceğiz. Bu sayfamızda Adana’dan Somali vize başvurusunu nasıl yapacağınız hakkında sizi bilgilendirmeyi hedefledik. Uzman vize danışmanından vize başvurunuz için ayrıntılı bilgi talep etmek için +90 (322) 245 07 94 numarası ile Adana şubemizi arayabilir isterseniz adana@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Somali - Adana

Somali Doğu Afrika bölgesinde olan Hint Okyanusu kıyısında kalan bir ülke uzun bir sahil şeridine sahiptir. Bölgede tropikal iklim hakim olup kurak ve sıcak bir havası vardır. Başkenti Mogadişu gibi Hergeisa, Merka, Kismayo, Berbera gibi birçok önemli şehri bulunur. Ülkenin resmi dilleri Somalice ve Arapça’dır fakat ülkede İngilizce ve İtalyanca dilleri de konuşulur. Geçimini tarım ve hayvancılık üzerinden sağlayan Somali’de salgın hastalığa yakalanma riskini oldukça fazladır. Bu sebeple Somali’ye gitmeden önce girmeniz gereken birçok sağlık kontrolleri bulunur. 

Somali İçin Vize Almak Gerekli Midir? –Adana


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hangi pasaporta sahip olduğu fark etmeksizin Somali’ye seyahat edebilmeleri için vize almaları zorunludur. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, Somali seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar devam ediyor olmalıdır. Vizenizin onay alabilmesi için pasaportunuzda 2 sayfayı boş bırakmış olmanız gerekir. 
Somali vize işlemlerinin konsoloslukta sonuçlanması yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü arasında bir süreyi bulmaktadır. Bu yüzden Somali’ye gitmek istediğiniz tarihten en az 15 gün önce vize başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Somali Vizesi Nasıl Alınır? -Adana


Somali’ye seyahate çıkmayı düşünen ziyaretçilerimizin sağlık açısında bilmesi ve dikkat etmesi gereken çok önemli bilgiler vardır. Somali’ye giriş yapmadan önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu bir sağlık kontrolüne girmeniz ve hepatit, sarıhumma, tetanoz, sıtma gibi hastalıklarına karşı tedbirler alınması gerekir. 


Vize başvurusunu profesyonel bir vize danışmanı ile yapmak başvurunuzu tamamen doğru ve eksiksiz yapmanızı sağlayacaktır ve böylece vize başvurunuz yükek ihtimalle olumlu yönde sonuçlanacaktır. Somali vize başvurusuna onay veren tek yer Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’dir. Vize Merkezi ile Türkiye’nin her yerinden büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan Somali vize başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Firmamızın yetkilileri Somali vizesine sizin adınıza başvuru sağlayacak ve tüm değerlendirme sürecinizi sizin yerinize takip edecektir. Vize başvurusu yapmak isteyen bireyin sadece konsolosluğun talep ettiği evrakları bize ulaştırması gerekir. Evrakları bize isterseniz şubemize gelerek isterseniz de kargo ile iletebilirsiniz. Vize danışmanı belgelerinizi teslim aldıktan sonra, daha sonra herhangi bir sorun yaşanmaması adına tüm kontrolleri yapacaktır. Eğer evraklarınızda eksiklik ya da hata görülürse vize danışmanı sizi bilgilendirecek ve eksiklerinizi tamamlamanızı isteyecektir. Tüm evraklar konsolosluğun istediği şekilde düzenlendikten sonra değerlendirilmeye alınması için konsolosluğa sunulacaktır. Somali vizeniz onaylandığında Vize Merkezi yetkilisi büyükelçilikten pasaportunuzu teslim alacak ve sizin kendi adresinize ulaştıracaktır. 

Somali Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? –Adana

Somali vize başvurusu oluştururken seyahatinize uygun bir vize türü bildirmeniz gerekir. Vize başvurunuz bu vize türüne göre yapılır. Somali için vize türleri şu şekilde verilmiştir: Somali Turistik Vize, Somali Ticari Vize 


Tüm vize başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli şey sizden istenen başvuru evraklarını eksiksiz olarak teslim etmenizdir. Sizden istenecek evraklar başvuru yaptığınız vize türüne, vizenizin kaç girişli olacağına ya da başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişlik gösterecektir. Somali vize türünüzün istediği 2019 güncel evrak listesini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

 

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Adana

  • Pasaport: Somali seyahatinizin bitiş tarihinden en az  6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam etmesi gerekir. Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümü pasaport sahibi tarafından şahsen imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuzun güncel ve eskimemiş olması sınır görevlileriyle herhangi bir sorun yaşamamanız için önemlidir. Pasaportunuza Somali Vizesini basabilmeleri için en az 2 boş vize sayfası bırakmış olmanız gerekir.
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Fotoğrafların arka planı beyaz renkte olmalı ve fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve yanlış anlaşılmaması için okunaklı bir şekilde doldurmuş olduğunuzdan emin olmanız gerekir. (Acentamız tarafından size temin edilecektir) Vize başvuru talebinde bulunacak kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.
  • Uçak bileti bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Konaklama bilgileri (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)
  • Vize istek dilekçesi (Acentamız Tarafından Temin Edilecektir)

Somali Online Vize Başvuru Formu

Yukarıda size verilen linkten vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. İstediğiniz elektronik ortama indirerek vize başvurusu yapmadan önce genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Vize başvurusunda bulunurken ulaştırmanız gereken en önemli evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form aracılığıyla konsolosluğa aile bilgilerinizden seyahat bilgilerinize kadar tüm kişisel bilgileri ulaştırmış olursunuz. Formun eksiksiz ve tutartlı olarak doldurulmuş olması çok önemlidir. Konsolosluk bilgilerinizin uyuşmadığını düşünürse vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. 

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Adana


Somali Büyükelçiliği Ankara’ya yaptığınız vize başvurusunun sonuçlanması yaklaşık olarak 7-10 iş günü içinde olacaktır. Başvuru yaptığınız dönemde büyükelçilikte yaşanan geçici dönemsel bir yoğunluk ya sizden vize türünüze bağlı olarak ek evrak istenmesi gibi durumlarda bu başvuru süresinde uzamalar görülebilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile vize başvurusunda bulunduğunuzda da vize sonucunuzun açıklanması daha uzun bir sürede gerçekleşebilir. 

Somali Vizesi Reddi -Adana

Somali vize sonucunun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasına karar verecek tek kurum Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği’dir. Evraklarınızın tesliminde bir sorun çıktıysa, hatalı evrak, gelir bilgilerini yetersiz gösterme gibi yapılan hatalar sonucunda konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir. Somali vize başvuru talebiniz için red kararı alınırsa yapmış olduğunuz hataları düzelterek bu kararı itiraz etme hakkına sahipsiniz. Hala bir vize danışmanı ile görüşmediyseniz tekrar vize reddi almamak için Vize Merkezi’ne ulaşarak profesyonel kadrosu sayesinde yeni bir vize başvuru talebi oluşturabilirsiniz.


Ziyaretçimiz, Somali vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Vize Merkezi Adana şube yetkilisi ile görüşmek için +90 (322) 245 07 94 numaralı telefonu arayarak ya da adana@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

 

 

Vize Merkezi Personel

Somali ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz