Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Solomon Adaları vizesi başvurularınızı Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul, Solomon Adaları  vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Solomon Adaları vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul görev alanı

Solomon Adaları vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul'a başvuru yapmanız gerekecektir.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlileri

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Barbaros H. Çağa

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Solomon Adaları vize başvuru formu online doldurulmaktadır.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Solomon Adaları vizesi için doldurulması gereken turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Solomon Adaları vizesi için doldurulması gereken ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Solomon Adaları vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Solomon Adaları'na  yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Solomon Adaları vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.
Türkiye’de ikamet eden Solomon Adaları vatandaşları Solomon Adaları pasaportu ile ilgili işlemleri için Solomon Adaları Konsolosluğu’na müracaat edebilirler. Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport işlemleri için müracaatta bulunacak kişiler aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
Resmi kimlik: Solomon Adaları hükümeti tarafından tanzim edilen nüfus cüzdan belgesi Solomon Adaları Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

Uluslararası doğum kayıt belgesi: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport için başvuruda bulunan kişinin doğum bilgilerini içeren doğum belgesi sunulmalıdır.

Vatandaşlık belgesi: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişinin Solomon Adaları vatandaşı olduğunu gösterir belge.

Fotoğraf: Başvuru sahibinin 4 adet biometrik vesikalık fotoğrafı Solomon Adaları pasaportu başvurusunda Solomon Adaları Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

Evlilik Cüzdanı: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport başvurusunda bulunan kişi evli ise, evlilik cüzdanını ibraz etmelidir.

Diploma: Solomon Adaları pasaportu için Solomon Adaları Konsolosluğu’na başvuruda bulunan kişinin Akademik veya Mühendislik unvanı var ise, bunu gösterir diploma ibraz etmelidir.

Türkiye Oturma izni: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport talebi ile başvuru yapan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti oturma izni ya da ikamet belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.

Nüfus kayıt örneği: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport için müracaat eden kişi 5 yıldan daha uzun bir süredir Türkiye’de ikamet ediyorsa, pasaport başvurusunda İngilizce tercüme edilmiş vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalıdır.

Pasaport işlem harcı: Solomon Adaları Konsolosluğu’na pasaport için başvuru yapan kişilerin işlem harcı ödemesi gerekmektedir.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma: 09.00 - 17.00
 
Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul 2022 Resmi Tatilleri

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Solomon Adaları resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Solomon Adaları'na seyahat edecek olan vatandaşlarımızın tatil programlarını hazırlamadan önce Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul resmi tatil programını gözden geçirmeleri vize işlemlerinin tamamlanması için yararlı bir adım olacaktır.

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul Adresi: Süleyman Seba Caddesi, 48 BJK Plaza, A/88, 34357, Beşiktaş
Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul Telefon: 310 3201
Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul Fax: 258 0957
Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul E mail: barbaros@caga.gen.tr

Solomon Adaları Fahri Konsolosluğu İstanbul Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Beşiktaş

 

Yükleniyor...