Turistik Vize Dilekçe Örneği

Solomon Adaları'na Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Solomon Adaları Konsolosluğu’na hitaben Solomon Adaları Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Solomon Adaları Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Solomon Adaları Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Solomon Adaları Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Solomon Adaları Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Solomon Adaları Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Solomon Adaları Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Solomon Adaları Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Solomon Adaları Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Solomon Adaları turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Solomon Adaları Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Solomon Adaları Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Solomon Adaları Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Solomon Adaları Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.
Yükleniyor...