Romanya Vizesi Genel Bakış

E. Acar 21/06/18, 12:29
Merhaba, Temmuz ayında Romanya'ya 1 haftalığına gezi yapmak istiyoruz. Babamın yeşil pasaportu mevcut ancak benim bordo pasaportum var. Vize işlemleri için başvuru yapacağım, ancak seyahat giderlerimi babam karşılayacak. Bunun için babamın giderlerimi karşılayacağına dair bir belge yazamam gerekiyormuş ancak ben de özel bir tasarım ofisinde çalışıyorum. Bu durumda çalıştığım yer ile ilgili belge getirmem gerekir mi? Ayrıca vize başvuru sürecinde ücret ödemem gerekiyor mu size? Teşekkürler, Sevgiler
Vize Merkezi

Merhaba Efendim,

Romanya bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları'ndan vize istemektedir. Kişi gidiş amacına ve Türkiye'deki meslek hayatına uygun olarak bir takım evraklar hazırlamak ile yükümlüdür. Babanızın sponsorluğunda seyahat etmenizde bir sakınca yoktur fakat, resmi olarak çalışma durumunu beyan eden kişilerin yalnızca kendi gelir evraklarını sunarak başvurması da mümkündür. Aynı zamanda babanızın sponsorluğunu da kullanmak istiyorsanız bununla ilgili bir sponsorluk dilekçesi düzenlemeniz gereklidir. Sizin ve babanızın mesleki durumunuza uygun olarak hazırlamanız gereken evrakların listesi ve fiyat teklifi tarafınıza e-mail yolu ile iletilecektir.

Romanya Vizesi ile ilgili sorunuz için aşağıdaki link üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

https://www.vizemerkezi.com/romanya/romanya-vizesi-yetki-bolgesi.html

İyi Günler Dileriz.

 

M. A 24/06/18, 10:30

Piril Insaat firmasinin USACE Army Corps icin yaptigi projelerde muhendis olarak Romanya'da calisiyorum ve calismaya devam edecegim. Oturma izni icin basvuru yaptim ve kartimin gelmesini bekliyorum. Firmanin kiraladigi evde oturuyorum. Masraflarimi firmam karsiliyor. Okullarin kapali oldugu bu donemde esim ve oglumun bir sure yanima gelip kalmasini istiyorum. Vize basvurusu kosullar nedir? Hangi evraklar lazim? Basvuru yaparken 5 yasindaki oglumun da gelmesi lazimmi?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon