Portekiz vize evrakları

Y. Y. 21/09/20, 16:04
Merhabalar, ben ev ortamımda çalışan bir Youtube kanalı olan bir sosyal medya uzmanıyım. Öncesinde yazılımcı olarak birkaç firmada görev yaptım o dönemde yaptığım vize başvurularımda spesifik evraklar sunarak vizelerimi almıştım. Fakat şuanda bir yere bağlı olarak çalışmıyorum ve yakın zamanda Portekiz’e turistik bir gezi düşünüyorum. Bu sebeple farklı olmasında çekinerek durumumu göz önünde bulundurarak Portekiz vize evrakları konusunda desteğinizi bekler ve sizler ile başvurumu yapmak istiyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, öncelikle Portekiz vizesi başvurunuz ile ilgili Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Vize başvurularında ve değerlendirilme sürecinde Konsoloslukların en çok dikkat ettikleri konu başvuru sahibini yapılacak olan seyahatten sonra tekrar ülkesine geri dönüş yapacağına inanmasıdır. Bu sunduğunuz gelir kaynaklarınız ve sizi ülkenize bağlayıcı sebepleriyle başvuru dosyanızı açıklamanızdır. Örnek; Düzenli bir iş hayatı olan, düzenli sigorta ödemeleri yapılan ve şirketinin izin yazısı ile seyahat etme hakkı olan başvuru sahipleri aynı şekilde şirket sahipleri veya gayrimenkul değerleri bulunan vatandaşlar ve son olarak aktif öğrenciliği süren başvuru sahipleri olarak söyleyebiliriz.

Turistik olarak düşündüğünüz Portekiz vizesi için gerekli evraklar hakkında durumunuzla ilgili hazırlamamız gereken evrakları şöyle özetleyebiliriz; öncelikle geçmişten bugüne kadar olan Sgk prim dokümanlarınızı e-devlet üzerinden alınıp banka hesabınızda bulunan para miktarınızın en azından nereden geldiğini kanıtlama şansımız olabilir. Ayrıca var ise kira geliriniz veya gayrimenkulünüz bunlarıda başvuru sırasında sunmalıyız. Şu anda yapıyor olduğunuz işinize ilişkin kanıt ve görseller sunularak geçim kaynaklarınızı belirtmeniz özellikle istenen bir açıklamadır. Turistik vize evrakları Portekiz Konsolosluğu tarafından talep edilen spesifik diğer evraklar ise; var olan tüm banka hesap dokümanlarınız, şahsi dilekçeniz, uçak ve konaklama belgeniz, e-devlet dokümanlarınız, seyahat sağlık sigortanız, planlanan seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerlilik süresi olan pasaportunuz ve iki adet fotoğrafınız olarak söyleyebiliriz.

Başvuru evraklarınız içerisinde formunuz ve yazılacak olan dilekçe aynı şekilde eksiksiz evrak kontrolünüz ile Portekiz vize evrakları turistik Schengen vizesi için ayrıntılı bilgilere uzman müşteri temsilcilerimizden bilgi alarak ulaşabilirsiniz.Portekiz vize evrakları

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x