Muğla'dan Polonya vize başvurusu

Yıldırım 26/12/17, 17:12
Muğla'da oturuyorum, Polonya vizesini İstanbul'a gitmeden size başvurarak alabilir miyiz?
Vize Merkezi

Muğla’dan Polonya vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Son 5 yıl içinde almış olduğunuz Schengen vizelerinizde geçerli parmak iziniz varsa İstanbul'a gelmeden de başvurunuz yapabilirsiniz. Ancak Polonya Konsolosluğu Polonya vize işlemlerinde döneme bağlı olarak evrak listelerinde ve prosedürde değişiklik yapabilmektedir. Bu konuda en güncel bilgiyi Polonya Vize Merkezi departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Muğla'dan Polonya Schengen vizesi başvurusu yapmak için öncelikle Polonya Vize Merkezini arayınız ve gerekli evrak listesini talep ediniz, gerekli evrak listesi size e-mail adresinize gönderilmektedir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi İstanbul şubemize kargo ile gönderiniz. Seyahatinize en fazla 3 ay kala başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz ancak seyahatinize 15 günden az bir zaman kaldıysa vizenin çıkışı seyahat tarihinize yetişmeyebilir çünkü Polonya vizesi başvuruları ortalama 15 iş günüde sonuçlanmakta olup resmi tatiller ve Konsolosluğun kapalı olduğu tarihler bu süreye dahil değildir. 

Vize Merkezini aradığınızda seyahat tarihinizi, seyahate dair diğer detayları ve mesleki (sigortalı çalışan, doktor, avukat vb.) veya sosyal durumunuzu (öğrenci, emekli vb.) paylaşınız. Evrak listesi mesleki durumunuz ve talep ettiğiniz vize türüne göre gönderilmektedir. Evrak gönderiminde ve vize çıktıktan sonra pasaportunuzun size geri gönderimiyle ilgili olarak kargo sürelerini de lütfen dikkate alarak başvurunuzu yapınız. 

Polonya vizesi evraklarını zaman kaybını önlemek açısından size gönderilen bilgi e-mail’inde belirtilen detaylara göre hazırlayınız. Örneğin pasaportunuzun seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olduğundan emin olunuz. Seyahat amacınızı (turistik vize, ticari vize veya aile ziyareti vizesi) netleştiriniz. Her türlü sorunuzla ilgili destek almak ve hemen başvuru yapmak için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon