Davetiyesiz seyahat etmek mümkün mü?

A. EŞİYOK 25/06/18, 15:44
Merhaba, Mersin'den avukat olarak mesleğimi icra ediyorum. Daha önce Polonya'ya erasmus programıyla gitmiştim. Tekrar gitmek istiyorum ancak 3-4 gün Polonya'da kaldıktan sonra Diğer bir kaç Avrupa ülkesini tamamen turistik gezi amacıyla gitmek istiyorum. Daha öncesinden Polonya vizesi aldığım için daha kolay vize alacağımı düşünüyorum fakat davetiye mektup yok tamamen bireysel gezmek istiyorum. Davetiye mektubu olmadan vize almam mümkün mü ?
Vize Merkezi

Merhaba Efendim,

Polonya'ya seyahat edecek Türk Vatandaşlarından umuma mahsus pasaport hamili kişiler vize tabidir. Ancak vize işlemleri için kişinin mutlaka bir davetiyeye sahip olması gerekmemektedir. Turistik Polonya Vizesi için kişinin tamamlaması gerekli adımlar sırasıyla;

  • En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak
  • Gidiş amacını belirlemek ve bu amaca uygun kanıtları sunmak
  • Mesleki durumuna uygun olan gerekli evrakalrı hazırlamak
  • Gidiş tarihini baz alarak uygun tarihe randevu almak
  • Randevu gününe kadar gerekli olan vize takip dosyasını hazırlamak
  • Randevu günü parmak izi taramaısna girmek
  • Pasaport Sonucunu teslim almak gibi aşamalardır.

Gidiş amacınız turistik ise; bu bağlamda sizden herhangi bir davetiye istenmeyecektir. Otel rezervasyonu ya da satın alınmış konaklama kanıt belgeniz ile Turistik Polonya Vizesi işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Konu ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi Günler Dileriz.

B. KARALAR 11/08/18, 09:03

Merhaba benim sorunum vize başvurusunda bulundum fakat ilk gideceğim ülke kısmını boş bıraktım ama şuan o bilgiyi değiştirmek istiyorum bunun için yeni bir randevu almam mı gerekiyor yoksa var olan randevu formuna elimle ilk gidilecek kısmını doldursam vizede her hangi bir sorun olur mu ?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon